Reklama

Separační úzkost nebo rozmazlování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

skipimona
Nováček 3 příspěvky 13.10.18 08:26
Separační úzkost nebo rozmazlování

Ahojte holky, potřebuji poradit a taky trochu uklidnit. Naše malá, 8 měsíců, pláče jakmile ji odložím na zem. Mám nosítko, ráda ji nosím a nevadí mi, že je mamanek. Ale vadí to samozřejmě všem okolo, hlavně manželovi. Je pravda, že ji nošením rozmaluji? Podle mě se jí jen snažím uklidnit.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

nozu
Extra třída :D 11559 příspěvků 13.10.18 08:34

víš, co, tohle se těžko posoudí. V osmi měsících by mělo být dítě primárně na zemi, trénovat plazení, lezení a objevovat svět. Snažila bych se dítě zabavit na té zemi a holt pokud bych potřebovala odběhnout, tak si chvilku popláče. Ale moje děti nikdy extrémě nevyžadovaly chování a v době separační krize lezly všude se mnou. Spíš fakt zvaž, zda neustálým nošením neomezuješ její jiný vývoj.

Medičkaa
Kecalka 106 příspěvků 7 inzerátů 13.10.18 08:34

Můj partner je v tomhle také „chytrý jak rádio“ a když se ho ptám co mám teda dělat, řekne mi ať ho nechám vyřvat, což já prostě dělat nebudu takže „rozmazluju“ vesele dál. Dítě podle mě potřebuje mámu.

Tichošlápek
Extra třída :D 10031 příspěvků 13.10.18 08:35

Uz by neměla byt jen nošena, kvůli správnému vývoji. Souhlasím spíše s manželem. Nosit ano, ale ne jakmile fňukne na zemi.

katyna1984
Zasloužilá kecalka 522 příspěvků 13.10.18 08:41

A kdyz ji das na zem a jsi s ni na zemi, tak si hraje, plazi, leze atp.?

Jinak ja jsem zastáncem nazoru, ze cim vic se nosi a tuli, kdyz ma potrebu, tim snaz se pak pozdeji pusti samo do sveta.

skipimona
Nováček 3 příspěvky 13.10.18 08:43

Pořád ji nenosím. Na zemi si krásně hraje, leze a už si i stoupá, nedělá ji problém přelézt mi přes nohy. Ale občas má stavy, že když ji položím tak pláče. A když jí mám nechat vyplakat,tak jak dlouho? Ona nepřestane ani po 5 minutách,to už to většinou nevydržím a vezmu ji.

radkka
Generální žvanilka 20468 příspěvků 13.10.18 08:53

Snažila bych se jí zabavit, netahala bych jí. Já mám dvojčata, jen dvě ruce a nemocná záda, taky jsem je nemohla tahat… Prostě jsem se je snažila zabavit, taky chtěli abych je nosila, měli smůlu. Řvát jako když je na nože bere jsem je nenechala, ale za každým kníknutím jsem v tomhle věku fakt neběhala.

radkka
Generální žvanilka 20468 příspěvků 13.10.18 08:55
@skipimona píše:
Pořád ji nenosím. Na zemi si krásně hraje, leze a už si i stoupá, nedělá ji problém přelézt mi přes nohy. Ale občas má stavy, že když ji položím tak pláče. A když jí mám nechat vyplakat,tak jak dlouho? Ona nepřestane ani po 5 minutách,to už to většinou nevydržím a vezmu ji.

A dáváš jí hračky? Neutěšovala bych jí, dělala bych jako když to neslyším a snažila se jí něčím zabavit. Na moje děti to fungovalo. Ale jakmile přišla babička a začala „Ježíš proč pláčeš“ plakalo se dál.

jezzz
Závislačka 2511 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 08:56

@skipimona Kdyz je spokojena na zemi, nech ji tam. Kdyz place a chce k tobe, vezmi ji. Kdyz potrebujes neco udelat, nech ji na zemi. Samozrejme, co nejkratsi dobu. Podle me zkusenosti staci chvili pomazlit a muze se ditko zase dat na zem.

Neni to rozmazlovani, dítko te potrebuje.

Hlavne dej na svuj instinkt, ne recmi okoli :kytka:

jezzz
Závislačka 2511 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 08:58

Chjo, z tech reci o tahani, nechavani rvat je mi vazne smutno. Dite je male jen jednou. Potrebuje mamu.

Tohke obdobi rychle přejde.

radkka
Generální žvanilka 20468 příspěvků 13.10.18 09:01
@jezzz píše:
Chjo, z tech reci o tahani, nechavani rvat je mi vazne smutno. Dite je male jen jednou. Potrebuje mamu.Tohke obdobi rychle přejde.

Kdybych celý den nosila dvě desetikilové děti, tak druhý den ani nevstanu z postele… To by se dětem asi líbilo. Stačilo jim dát hračky, pohladit je byl klid.

jezzz
Závislačka 2511 příspěvků 2 inzeráty 13.10.18 09:03

@radkka Některým detem to staci, nekterym ne. Budeme pausalizovat?

Psala jsem neco o celodennim noseni?

Nehlede na to, ze zakladatelka sama psala, ze cely den nenosi.

Jorik81
Kecalka 324 příspěvků 13.10.18 09:11

Moje dcera je snad extrémní umazlenec, vyžaduje častý kontakt. Nosime ji, když jsou jí 2r, je drobek, tak se neztrhám. Přesto chodí relativně bezproblémově do školky, na hřišti, v kroužcích je ráda mezi dětmi, neostýchaá se vrstevníků ani dospělých. Lézt začala přiměřeně, chodit v roce. Některé děti prostě mají větší potřebu pocitu bezpečí, ale neznamená to, že je budete nosit do 15let. Asi se zařiď, jak to cítíš ty. Moje děti mi určitou dobu asistovaly na záchodě obě, protože mi to neva. Tchyně a švagrová vyžadují děti řvoucí za zavřenými dveřmi, každého věc :)

Limi123
Závislačka 3282 příspěvků 13.10.18 09:16
@skipimona píše:
Pořád ji nenosím. Na zemi si krásně hraje, leze a už si i stoupá, nedělá ji problém přelézt mi přes nohy. Ale občas má stavy, že když ji položím tak pláče. A když jí mám nechat vyplakat,tak jak dlouho? Ona nepřestane ani po 5 minutách,to už to většinou nevydržím a vezmu ji.

Pokud je dost na zemi a obcas ji i nosis, tak je vse ok. Vyplakat nenechavam, kdyz dite chvili knourne, zvednu ho a za chvilku zase pokladam. Casto jsem na zemi s nim.

Rozmazlovani bych se nebala, ono je to mamankovstvi prejde samo. Spis jde o to, aby bylo dite dostatecne na zemi kvuli vyvoji.

Russet
Extra třída :D 10883 příspěvků 13.10.18 09:22
@skipimona píše:
Ahojte holky, potřebuji poradit a taky trochu uklidnit. Naše malá, 8 měsíců, pláče jakmile ji odložím na zem. Mám nosítko, ráda ji nosím a nevadí mi, že je mamanek. Ale vadí to samozřejmě všem okolo, hlavně manželovi. Je pravda, že ji nošením rozmaluji? Podle mě se jí jen snažím uklidnit.
Řídila bych se citem. Na zemi je to pro ní prospěšné a měla by si na teplé zemi hrát. Když fňukne, nemusíš ji hned zvedat, ale ani jin od sebe neodstrkovat. Na záchod si sama dojít můžeš a něco bez nošení udělat. Ale mazlením a chováním dítě nerozmazluješ, je to jeho základní potřeba. Já naopak vůbec nosítko do 9 M nepoužívala. Nemám nemocná záda a syna jsem pochovala kdykoliv, kdy to chtěl. Ale byl hodně aktivní a brzo lezl, takže časté nošení nebylo potřeba.
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Marcus a Martinus už příští týden v Praze! Co musíte o koncertě vědět?

Norské sourozenecké duo Marcus a Martinus přijede už příští týden do Česka!... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Jak se nalíčit a učesat před kameru? Podívejte se na proměnu moderátorky

Moderátorka iDNES.cz Eliška Malínská se obvykle líčí pouze decentně a na... číst dále >