Separační úzkost - podcenila jsem to?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
wewerka84
Kecalka 120 příspěvků 02.10.14 09:08
Separační úzkost - podcenila jsem to?

Ahoj holky,
mám syna 9M. Asi poslední dva až tři měsíce se u něj začala více projevovat separační úzkost. Projevovalo se to tak, že spustil řev, jen co jsem si chtěla dojít na záchod apod. Teď zpětně se obávám, že jsem tomu nevěnovala dost velkou pozornost. Každé ráno, když vstaneme, dávala jsem ho kvůli bezpečnosti do křesílka, abych si mohla jít do kuchyně udělat snídani a dojít si na záchod. Nechávala jsem ho v obýváku. Přišlo mi zbytečné ho na ty 3 minuty přenášet. On většinou celou dobu kňoural, řval (neplakal). Volala jsem na něj z kuchyně, že už jdu atd. Říkala jsem si, že tu krátkou dobu beze mě vydrží. Pak jsem si ale přečetla něco o separační úzkosti a mám z toho teď špatný pocit:(
Myslíte, že když jsem ho cca 2× denně cca 3 minuty nechávala samotného v křesílku, může mít na něj negativní dopad? Nenechávala jsem ho tam plakat. Pokud jsem slyšela, že pláče, hned jsem přiběhla. Ale takové to kňourání či pořvávání jsem tolik neřešila a prostě si ten chleba namazala nebo si na ten záchod došla :roll:
On se mi v noci často budí a dožaduje se dudlíčku, pochování… Někdy mi přijde, že ho vzbudí zlý sen…Tak se obávám, jestli jsem k tomu nepřičinila tím křesílkováním :(

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 02.10.14 09:11

Tři minuty o samotě a negativní dopad? Promiň, ale to doufám nemyslíš vážně? :nevim:

Lucy 21
Ukecaná baba ;) 1685 příspěvků 02.10.14 09:12
@wewerka84 píše:
Ahoj holky,
mám syna 9M. Asi poslední dva až tři měsíce se u něj začala více projevovat separační úzkost. Projevovalo se to tak, že spustil řev, jen co jsem si chtěla dojít na záchod apod. Teď zpětně se obávám, že jsem tomu nevěnovala dost velkou pozornost. Každé ráno, když vstaneme, dávala jsem ho kvůli bezpečnosti do křesílka, abych si mohla jít do kuchyně udělat snídani a dojít si na záchod. Nechávala jsem ho v obýváku. Přišlo mi zbytečné ho na ty 3 minuty přenášet. On většinou celou dobu kňoural, řval (neplakal). Volala jsem na něj z kuchyně, že už jdu atd. Říkala jsem si, že tu krátkou dobu beze mě vydrží. Pak jsem si ale přečetla něco o separační úzkosti a mám z toho teď špatný pocit:(
Myslíte, že když jsem ho cca 2× denně cca 3 minuty nechávala samotného v křesílku, může mít na něj negativní dopad? Nenechávala jsem ho tam plakat. Pokud jsem slyšela, že pláče, hned jsem přiběhla. Ale takové to kňourání či pořvávání jsem tolik neřešila a prostě si ten chleba namazala nebo si na ten záchod došla :roll:
On se mi v noci často budí a dožaduje se dudlíčku, pochování… Někdy mi přijde, že ho vzbudí zlý sen…Tak se obávám, jestli jsem k tomu nepřičinila tím křesílkováním :(

No tak jsem zvědavá na názory, protože já dělám to stejně, když je hodná, hraje si sama, takže by mě ani nenapadlo, že se může něco takové stát. Podle mě je to jen takovej ten blbej věk, kdy děti vyžadují mámu pořád. Nebála bych se, přejde to.

wewerka84
Kecalka 120 příspěvků 02.10.14 09:15

@lyrica
Neřeším 3 minuty, když je v pohodě, ale 3 minuty, které prořve… Pokud byl v pohodě, tak jsem ho v tom křesílku nechávala i déle.

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 02.10.14 09:16

@wewerka84 mám dvě děti, kdybych měla řešit tři minuty pláče, že je mladší chvilku sám na hrací dece nebo tak, tak bych tu úzkost měla za chvilku já :mrgreen:
Klídek :kytka:

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 02.10.14 09:16

Neblázni :hug: mě tohle dělal kluk taky kolem toho 9-10 měs. když mu rostly zuby, to jsem byla tak zoufalá, že jsem přemýšlela že si koupím nějakou klokanku a budu ho mít permanentně u sebe :roll: Mě malej taky pokňourával, kňučel, hučel, ale i pěkně řval, pokud jsem si dovolila od něj vstát a jít si třeba zalít kafe, na záchod apod.To dotal hysterák a hned se plazil za mnou a dožadoval se chování, ale prostě nebylo v mých silách mít ho celý den na rukách a na záchod si člověk dojít musí, ne? :lol: Už ho to přešlo, trvalo to asi měsíc a půl a někdy jsem opravdu myslela že skočím z okna :oops: :zed: Naštětí je to za náma, syn už je zase v pohodě a určitě ho to nijak nepoznamenalo, že jsem si během dne párkrát odběhla

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 02.10.14 09:18

Negativní dopad po třech minutách asi fakt ne, ale proč ho dáváš do křesílka? Není to tak nějak zbytečné? tak ať na tebe kouká, jak si ten chleba mažeš. Pro mě osobně by třeba bylo horší vědomí, že se v tom křesílku bude mrskat a převrátí se :think: Z toho bych měla větší strach :nevim:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 02.10.14 09:19

@kozisek taky jsem si říkala, že křesílko v 9m už jsme dávno neměli. Ale Mates už začínal tou dobou chodit, takže byl tak nějak všude a nikde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

wewerka84
Kecalka 120 příspěvků 02.10.14 09:22
@lyrica píše:
@wewerka84 mám dvě děti, kdybych měla řešit tři minuty pláče, že je mladší chvilku sám na hrací dece nebo tak, tak bych tu úzkost měla za chvilku já :mrgreen:
Klídek :kytka:

Já vím, že asi trochu působim, jak hysterická matka, ale nějak mě ty články o separační úzkosti nehlodaly. Psali, že se dítě v tomto období nemá nechával vůbec samotné v jiné místnosti, že ono nechápe, že matka odešla jen na chvilku… :nevim:
Ale trochu jsi mě uklidnila…

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 02.10.14 09:23

@wewerka84 né, v pohodě, jen by mě asi nikdy nenapadlo to řešit až takhle. :mrgreen:
Já staršího nechávám v jeho pokojíku už odmala, od 4m tam i spinkal. Nikdy s tím nebyl problém. Naopak. Je naučenej, že si tam hraje a pohodička :pankac:

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 02.10.14 09:24

@lyrica @kozisek Taky jsem malýho nechávala volně po bytě a on se za mnou všude plazil. Musela jsem na WC, tak jsem holt šla, ale malej věděl, že může za mnou, nechávala jsem pootevřený dveře. V 9 měs. už uměl sám vylézt, proto jsem nepoutala, aby se nepřevrátil, teď má křesílko spíš že se u něj postaví, a hraje si s těma zavěšenýma hračkama. Obča ho dá chlap ráno do ohrádky když jde trůnit, u něj je to na dýl :mrgreen: tak aby si mezi tím neskříp prstíky do šuplíku nebo do skříňky - už rabuje a kramaří

kozisek
Hvězda diskuse 35545 příspěvků 02.10.14 09:25
@lyrica píše:
@kozisek taky jsem si říkala, že křesílko v 9m už jsme dávno neměli. Ale Mates už začínal tou dobou chodit, takže byl tak nějak všude a nikde :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Naši tedy ani jeden, dcera šestnáct měsíců a teprve obchází, ale už seděla, starší už se plazil, takže se držím zásady - ze země nespadne, já už to křesílko v té době také přeposlala dál :think:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 02.10.14 09:26

@kozisek jojo, mladšímu je necelých 6m a v křesílku už je taky jen na krmení. Protože je prdlej a rozhoupe ho tak, aby si mohl sednout přímo. A pak se nahne až na kraj a sahá na zem.. :roll: :mrgreen:

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 02.10.14 09:28

Prosím Tě, klid. :hug: 3 minuty o samotě se na něm opravdu nepodepsaly. Mám děti dvě s dvouletým rozdílem a já jsem jen jedna, což znamená, že většinou bylo a je jedno, co má nějaký problém a řve. :mrgreen: Ono dítko trochu zvykat na to, že máma není pořád po ruce, není vůbec k zahození. ;)

wewerka84
Kecalka 120 příspěvků 02.10.14 09:29
@kozisek píše:
Negativní dopad po třech minutách asi fakt ne, ale proč ho dáváš do křesílka? Není to tak nějak zbytečné? tak ať na tebe kouká, jak si ten chleba mažeš. Pro mě osobně by třeba bylo horší vědomí, že se v tom křesílku bude mrskat a převrátí se :think: Z toho bych měla větší strach :nevim:

Já to dělala právě kvůli jeho bezpečnosti. On si hodně stoupal a neuměl se dostat zase dolů, takže se furt mlátil do hlavy. Takže pokud jsem věděla, že na něj chvilku neuvidím, raději jsem ho do toho křesílka dala a připásovala, abych si mohla v klidu ten chleba namazat:) Pokud jsem šla do kuchyně na delší dobu, tak jsem si ho brala s sebou.
Teď už tak nepadá, tak kam se hnu, tam leze za mnou, ale v kuchyni se zase snaží vyšplhat na židli apod, takže si ten chleba stejně mažu na třikrát :)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

Kdo byl Jack Rozparovač? Britští vědci prý potvrdili, že vraždil polský přistěhovalec

Největší záhada kriminální historie je možná definitivně rozluštěna.... číst dále >

Dominik Hašek pro Expres: Dostal jsem nabídku koupit hokejový klub!

Bývalý hokejový gólman Dominik Hašek (54) se po ukončení kariéry uchýlil k... číst dále >