Sepisování projektu v rámci výběrového řízení?

Anonymní
18.11.19 13:00

Sepisovaly byste projekt v rámci výběrového řízení?

Ahoj, pisi z mobilu, omluva za diakritiku. Pracuji v marketingu, mam prokazatelně dlouholeté zkušenosti. Hlasim se na pozici z inzerátu, kde po mně chtějí vypracovat v rámci výběrového řízení projekt, vcetne vizualu atd. Vypracovani je pochopitelně časově náročné. Nemam zkušenost s výběrovým řízením. Je to standardní? Sepisovaly byste něco? Znamenalo by to sepsat kompletní návrh kampaně. Anonym osobní důvody. Dekuji :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3832
18.11.19 13:15

Asi bych se o to víc zajímala, jaká je to společnost a nějaký recenze :think: Mně takhle využili v rámci výběrovýho řízení, měl se zpracovat projekt včetně návrhu a cenový nabídky, potom výběrový řízení zrušili a měla se dělat jen cenový nabídka na můj vytvořený projekt :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Pvln34
18.11.19 13:15

Kompletnú kampaň by som im teda neodovzdala :mrgreen: pak už ťa predsa nebudú potrebovať :nevim:
Ale nejaký náčrt pokojne áno, ale tak, aby si sa predala.

• Citovat
  • Nahlásit
17931
18.11.19 13:18

Tohle téma už tu jednou bylo. Ano, skutečně se může jednat o vychcánky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
18.11.19 13:25

Pokud je to jedna z podminek k vyberovemu rizeni, tak se tomu stejne nevyhnes, pokud se zucastnis.Ale ano, je to v celku i bezne u urcitych pozic.Za me je to v poradku, dobry filtr, hodne napovi o tom dotycnym.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
18.11.19 13:26
@osvc píše:
Asi bych se o to víc zajímala, jaká je to společnost a nějaký recenze :think: Mně takhle využili v rámci výběrovýho řízení, měl se zpracovat projekt včetně návrhu a cenový nabídky, potom výběrový řízení zrušili a měla se dělat jen cenový nabídka na můj vytvořený projekt :cert:

No tak to je taky uzasny 8o :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24400
18.11.19 13:27

Vlastne me to ani moc neprekvapuje, v dnesni dobe.Mam pocit, ze mi nekdo dokonce taky rikal podobnou osobni zkusenost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3832
18.11.19 13:35
@wildcherry píše:
No tak to je taky uzasny 8o :roll:

Nejvíc mě na tom překvapilo, že to bylo veřejný výběrový řízení vypsaný obcí, vůbec bych to v tomhle případě nepředpokládala, ale co už, aspoň mě to poučilo :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
18.11.19 13:42

U takových těch pozic Product Manager apod. se to dělá poměrně běžně. My jsme teda vždycky měli uvedeno, že jejich projekt/prezentace slouží výhradně jako součást výběrového řízení a žádná její část nesmí být použita k jinému účelu.
A jinak já to zažila interně, kdy mi byla nabídnuta hodně vysoká pozice, resp. generálním ředitelem přislíbena (chtěla jsem odejít z firmy a on mě tam chtěl za každou cenu udržet), ale chtěl po mně vypracovat taky poměrně rozsáhlý projekt. Měla jsem to už hotové, jen mi na tom celém něco nesedělo, takže jsem mu nakonec dala jen velmi stručnou SWOT analýzu a výpověď. Poté jsem se dozvěděla, že to opravdu bral „slibem nezarmoutíš“ a plánoval nechávat si ode mě zpracovávat odbornou práci pouze s tím příslibem do budoucna, čímž by údajně vytěžil můj potenciál a pak mi nějak vysvětlil, že tu vysokou pozici nemůžu dostat jako bezdětná, protože tam je riziko, že jim hned odejdu na mateřskou. Dodnes jsem vděčná, že jsem mu tehdy tu detailní práci neodevzdala a dělala ji na soukr. notebooku, přišla bych si jako blbec.

• Citovat
  • Nahlásit
LKL
1125
18.11.19 14:11

Ja se takhle jednou hlasila do nejmenovane firmy, kde soucasti bylo tam tri dny dochazet “jako do prace” a pak jim zoptimalizovat procesy. rikala jsem si neni co ztratit, aspon poznam i ja jestli by se mi tam evrntualne libilo. no, poznala :mrgreen: jestli ty moje procesni mapy jakkoli pouzili nikdy nezjistim, ale jsem fakt vdecna, ze jsem to mohla poznat takhle zevnitr predem, protoze tohle by byvalo skoncilo vypovedi ve zkusebce z moji strany…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
20.11.19 22:18

Chápala bych sepisování zkušebních projektů u nějakého začátečníka. Pokud jde o člověka s delší praxí, který může i nějaké projekty v portfoliu ukázat, považuji za dostatečný pohovor, kde se ho mohou na vše vyptat. Neumím si představit hlásit se na víc pozic a každému sepisovat vzorový projekt…Co vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
272
20.11.19 22:44

Ahoj, tento způsob výběrového řízení si umím představit v době, kdy je velké množství kandidátů a mělo by to platit pro juniorské pozice, kdy není možné poukázat na již v minulosti vypracovanou záležitost. Každopádně by se nemělo jednat o celý koncept ať už se týká čehokoli. Aktuálně je situace s kandidáty trochu opačná a naopak je o kandidáty větší nouze než v minulosti. Tohle zavání hodně velkým ušetřením za zaměstnance, protože ten projekt může firma získat právě z fiktivního výběrového řízení, kde si to nechá zadarmo zpracovat od kandidátů. Pokud máš zkušenosti, určitě bych v rámci výběrového řízení nabídla k nahlédnutí „vzorek z Tvojí dosavadní práce“ bez jakýchkoli detailů a počkala si jestli Tě rovnou vyřadí bez pohovoru, nebo Tě pozvou aspoň na pohovor. Každopádně to může být způsobeno i neprofesionálním člověkem co řídí výběrové řízení a nemusí, ale i může to být vyloženě podvod. Držím palce. Rozhodně nic časově náročného bych nezpracovávala bez písemné dohody, smlouvy nebo čehokoli co Ti zaručí že za Tvojí odvedenou práci dostaneš i adekvátní odměnu. Od toho aby kdokoli cokoli pro zaměstnavatele dělal je zkušební doba, kde se dá z obou stran zjistit, zda je spolupráce do budoucna z obou stran přínosná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2035
20.11.19 22:53

@X_Cassiopea souhlas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu