Septický potrat v 13tt, infekce neznámá, co dělat?

9
10.2.21 15:09

Septický potrat v 13tt, infekce neznámá, co dělat?

Ahoj holky,
jsem zoufalá. Mám za sebou jedno ZT a nyní bezproblémové těhotenství, které ukončil v 12+2 potrat z důvodu infekce pohlavní soustavy. Všechno bylo v pořádku, mimi odpovídalo vývoji. Před týdnem jsem dvě noci nemohla spát, bolelo mě v kříži a podbřišek. Přes den jsem ale normálně fungovala bez bolesti. Měla jsem žlutohnědý výtok. Pak to přešlo a pár dní jsem byla úplně v pohodě až na ten výtok. Šla jsem ale radši na gyndu, kde bylo vše v pořádku, testy moči také v pořádku. Dostala jsem teploty, pobolívalo mě v kříži. Večer jsem jela na pohotovost, trochu jsem zakrvácela, ale hned se to zastavilo, vše zkontrolováno a v pořádku, horečky prý můžou být od bolesti zad, mám brát paralen. Následující dva dny jsem ztrávila v posteli se snižováním horečky, aby nebyla přes 38, jen mírné bolesti v kříži, myslela jsem že z toho že pořád ležím. Telefonická konzultace s gyndou a obvoďákem, mám brát paralen. Obvodní mi vypsal žádanku na test na covid, výsledek byl negativní.
Ještě ten den se zhoršily bolesti zad, bolelo to nesnesitelně, zkoušela jsem to rozhýbat což byla asi pěkná blbost. Jak mi začala bolest mírně vystřelovat do podbřišku jela jsem okamžitě na pohotovost, v té době bylo ale asi už pozdě. Na ultrazvuk vše v pořádku, udělali mi testy krve, kďe se zjistil zánět v těle, moč v pořádku. Hospitalizovali mě, atb do žíly, ale hned jak jsem si lehla začal potrat, bylo to hrozné. Zažili jste někdo něco podobného? Na prohlídkách mě uklidnovali, že je to v pořádku, ale už dávno nebylo a nic nepoznali. Při příjmu mi udělali stěry z čípku, doufala jsem že se dozvím důvod, ale nic nestandartního tam nebylo, prý se to teď už nedá zjistit! Moc se bojím, aby se to v dalším těhotenství neopakovalo. Poradíte mi, co můžu dělat, jestli se nechat na něco testovat, nebo jestli máte podobnou zkušenost? Chci to každopádně zkusit nějak řešit, jsem z toho zoufalá… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8524
10.2.21 16:06

@Ala.xx mám,u mě na konci 20. týdne. Bohužel se to poznat nedá. Dělat taky nic moc nemuzes, kromě řádného přeléčení, my jsme tedy v dalších těhotenstvích vynechali sex. Další 3 těhotenství dopadly dobře.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
11.2.21 10:50

@Hoa Mai Děkuji za reakci. 20tt to mě mrzí, pro mě byl šílený už ten 13tt. Na přeléčení jsi tedy měla jen antibiotika? Já jsem z toho na prášky a snažím se najít nějakého původce, doktor mi doporučil nechat se na pár věcí otestovat, s tím, že to ale asi ono nebude. Celou dobu těhotenství bez sexu zní sice šíleně, ale manžel je ochotný do toho jít, tak uvidíme. Doporučil vám to doktor, nebo jste to takto řešili pro jistotu?
A můžu se ještě zeptat, snad to nebude vadit, neprodělala jsi někdy reaktivní artritidu, nebo neměli jste v domácnosti kočku? Pardon za tolik otázek, snažím se hledat čím by to mohlo být, i když je mi jasné, že u každého to může být něco jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
11.2.21 11:05

Z hlediska možné infekce je taky žádoucí v těhotenství minimalizovat počet vnitřních vyšetření, ideálně nepodstupovat preventivně žádné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
143
11.2.21 11:13

@fenny
Souhlasím, myslím, že na to přechází dost států. Žiji v zahraničí a ani jednou mi vnitřní vyšetření nedělali. Byla jsem z toho teda trochu nervozní a chtěla si zajít na vyštření mimo těhotenský plán, ale nakonec jsem to nějak zazdila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
11.2.21 15:00

Já naštěstí dopadla dobře ale jen náhodou. Trochu výtok pak mi odtekla plodovka v 29tt porod ve 30+3.Mimco se vyvíjelo dobře vše OK, ale já dostala zanet.Ve stěru se našla ureaplasma.Do té doby jsem o této mrse neměla ani tušení. Bezne se na gynde na toto testy.nedelaji.Po masivním přeléčení antibiotiky ji mam stále pozitivní. Udajne se přenáší pohlavním stykem.Ja od porodu kontakt s manzelem neměla a stejně tam pořád je. Podotykam s manzelem jsme si věrní a jsme spolu 15let. V genitální flóře se vyskytuje u cca.80% sex. aktivních, většinou probíhá bezpříznakove. Ja mám oslabenou imunitu, tak proto to mé tělo asi. nezvladlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
12.2.21 09:58

@fenny No já nevím, asi bych se trochu bála jestli je mimi v pořádku, nevím jestli ultrazvukem přes břicho se dá zjistit všechno potřebné? Aby s tím neměla problém gynekoložka… v zahraničí je to možná normální, ale nezanedbá se tím něco, kdybych měla jiné problémy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
12.2.21 10:06

@KaculetaK To jste měli štěstí, doufám že všechno dopadlo dobře. Je to fakt hrozné, všechno je v pořádku, mimi se vyvíjí podle plánu, člověk jde na x kontrol, kde ho ujistí, že je všechno OK a najednou bum a je to špatný. Mě doktor doporučil právě otestovat ureaplasma, mykoplasma a chlamydie, ale s tím že to asi ono nebude, protože mi zabraly atb amoksiklav a ty na to nejsou. Před 10 lety jsem měla reaktivní artritidu ale od té doby problémy žádné, tak ještě zkusím pátrat tímto směrem, protože tenkrát nezjistili z čeho to mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
12.2.21 10:12

Ještě se trochu bojím toho, že máme doma kocoura, ale už od října ho nepouštíme vůbec ven, takže riziko toxoplasmózy by být nemělo. Záchodek mu teda vyklízel manžel, ale do styku jsem s ním normálně přišla, je to člen domácnosti. Tak jestli jsem třeba něco nemohla chytit od něj, já už vůbec nevím. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6403
12.2.21 10:33

@Ala.xx Jiné problémy můžeš konzultovat s gyn a uvidíš, co doporučí. Já neříkám, že se má vv úplně vynechat, ale minimalizovat na nutné případy (posoudí gyn) a nedělat prostě preventivně všem z důvodu: protože se to tak dělá (navíc, jak vidno, pouze u nás, v zahraničí to běžné není). Jestli s tím bude mít gyn problém, to mě docela pobavilo a upřímně to teda vůbec neřeším. Můj zatím problém neměl a už u něj absolvuji třetí těhotenství, kdy si vnitřní vyšetření dělat nenechavám, ani jedno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8524
12.2.21 10:37

@Ala.xx ahoj. Relativní artritidu jsem nikdy neměla, kočky taky ne, máme psa. Sexuální abstinenci jsme si naordinovali víceméně pro jistotu a z části taky proto, že mě ve všech nasledujících těhotenstvích dost tvrdlo břicho, měla jsem hodně citlivý spodek břicha (paradoxně v tom prvním nepovedeném ne, ale v těch dalších třech ano), takže by mi styk nebyl příjemný. Ale samozřejmě jsme praktikovali jiné sexuální aktivity, takže nic šíleně k nevydržení to nebylo. :)
Po tom potratu jsme se nechali otestovat já i partner, na infekčním dělali dost podrobnou analýzu na všechno možné, co by to mohlo být a nepřišlo vůbec na nic. Jediné, na co se přišlo, ale to až z pitvy placenty a díky stěrům z pochvy, které dělali ještě před potratem bylo, že infekce se do dělohy velmi pravděpodobně nedostala spodem, ale přes placentu (takže mě by třeba odmítnout vnitřní vyšetření nepomohlo). Neví se, co to mohlo být, neměla jsem žádné příznaky nemoci, jako třeba teplota, nachlazení, angína, nic. Infekce typický způsobující potraty (toxoplasmoza, listerioza, ureaplasma a další) taky vyšly negativně. Takže závěr, infekce tam byla, dostala se tam nejspíš krevním rečištěm, víc se neví. Preléčná jsem byla širokospektrálními antibiotiky, znova jsem otěhotněla 2 měsíce poté. Pak už vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.2.21 22:00

@Ala.xx Mam to za sebou take:( na konci rijna lonskeho roku v 16tt.
Kvuli covidu me nikdo nechtel prohlidnout… doktor mi rekl, ze mam lezet a poslal mi erecept na nejaky cipky, i kdyz jsem mu rikala, ze uz krvacim… melanjsem priznaky covidu, takze se se mnou nikdo nebavil.
Bylo by to moje druhe dite… obe tehotenstvi byly na prvni pokus. Ted se od prosince snazime a zatim nic :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
13.2.21 11:42

@Hovezivyvarka To mě mrzí. To snad není možné, že tě nechtěli prohlédnout kvůli covidu! Já jsem teda naklusala ke gynekoložce s mírnou teplotou a taky hned strašili, že to bude covid, přitom jsem jiné příznaky neměla. Na pohotovost jsem radši dopředu volala, jestli mě s horečkou vezmou a vzali, jen mi udělali antigen. test. V říjnu byla asi všude větší hysterie :(.
Asi zkusím oběhnout nějaké testy, co mi doporučili a doufat že na něco přijdou, než se začneme snažit znovu, jinak se asi zblázním, zatím ještě děti nemám, byl to druhý pokus. V životě by mě nenapadlo, že se taková situace může stát.
Držím pěsti, ať se ti brzo zadaří další těhu bez komplikací.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13.2.21 12:19
@Ala.xx píše:
@Hovezivyvarka To mě mrzí. To snad není možné, že tě nechtěli prohlédnout kvůli covidu! Já jsem teda naklusala ke gynekoložce s mírnou teplotou a taky hned strašili, že to bude covid, přitom jsem jiné příznaky neměla. Na pohotovost jsem radši dopředu volala, jestli mě s horečkou vezmou a vzali, jen mi udělali antigen. test. V říjnu byla asi všude větší hysterie :(.
Asi zkusím oběhnout nějaké testy, co mi doporučili a doufat že na něco přijdou, než se začneme snažit znovu, jinak se asi zblázním, zatím ještě děti nemám, byl to druhý pokus. V životě by mě nenapadlo, že se taková situace může stát.
Držím pěsti, ať se ti brzo zadaří další těhu bez komplikací.

Nejtragictejsi na tom bylo, ze jsem byla samozrejme covid negativni :,(
Dekuju, i tobe a vsem ostatnim preju brzy dve carky na testu a hlavne zdrave miminko :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
66
20.2.21 15:48

Mám stejnou zkušenost jako zakladatelka v 14+6.
V pitevní zprávě prostě infekce, bez určení. Nikdo mi nedělal žádné testy, žádná ATB, nic. Prý veškerá infekce odešla s těhotenstvím, když jsem pak byla naprosto zdravá.
Podezřívám toxoplazmózu, jelikož jsem uklízela kočičí výkaly pitomých koček sousedů na naší terase. (Tehdy jsem nevěděla o riziku. Btw. z domácí kočky to nechytneš. A když jsi furt v kontaktu s venkovními, tak už jsi to dávno měla - z toho, co jsem pak nastudovala.)
Nicméně o 367 dní později jsem porodila zdravé skoro čtyřkilové dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat