Sertralin (Zoloft, Asentra, Adjuvin) březen 2021

Anonymní
23.3.21 13:58

Sertralin (Zoloft, Asentra, Adjuvin) březen 2021

Ahojky, je tu někdo, kdo právě začal s AD (sertralin)? Začátky užívání jsou fakt peklo, nechcete se vzájemně podpořit a kdyžtak pokecat? Mějte se krásně :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25694
23.3.21 14:09

Dcera je má již dva měsíce, ale efekt to moc nemá, bere teda jenom minimální denní dávku, je to dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6853
23.3.21 14:26

Zoloft beru již 5 měsíců a musím teda klepat u mě žádné peklo nebylo vůbec, ale nevím zda to není i tím že jsem jen přecházela z jiných. Každopádně dcera také užívá a taky zcela v pohodě. Takže to bude možná i tím zda vůbec tyto léky sedly, jak dlouho už užíváš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 14:29

14 dni jsem zacla pulkou a ted beru tyden cely, jak jsem navysila, tak se to nejak zhouplo a necitim se zatim moc dobre, o tom zda mi leky sedly je asi urcite jeste brzo diskutovat 🙂

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 14:34

Dcera bere od ledna Zoloft 50 mg, začínala půlkou, po týdnu celý. A naprosto bez problémů…naštěstí

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.3.21 17:13
@brumi píše:
Zoloft beru již 5 měsíců a musím teda klepat u mě žádné peklo nebylo vůbec, ale nevím zda to není i tím že jsem jen přecházela z jiných. Každopádně dcera také užívá a taky zcela v pohodě. Takže to bude možná i tím zda vůbec tyto léky sedly, jak dlouho už užíváš?

Můžu se zeptat z jakých jsi přecházela?

• Citovat
  • Nahlásit
3723
23.3.21 19:34
@Anonymní píše:
Ahojky, je tu někdo, kdo právě začal s AD (sertralin)? Začátky užívání jsou fakt peklo, nechcete se vzájemně podpořit a kdyžtak pokecat? Mějte se krásně :)

Ahoj, brala jsem Zoloft několik let, brala jsem 300 mg denně. Začátky byly v pohodě, ale já už jsem na AD dost zvyklá, vyzkoušela jsem hodně druhů. Nejhorší začátky jsem měla na Citalecu, to jsem úzkostmi lezla po stropě, ale po týdnu si to sedlo a pak pomalu začal najíždět. První týdny může být zhoršení (i při navyšování dávky), ale tak od 3. týdne by si to mělo sedat, ale je to vše individuální. Plně zabrat může klidně i až za 2-3 měsíce. Maximální dávka je 200 mg, ale já brala 300 mg po dohodě s Dr. Na co AD bereš?
Držím palce a doporučuji přidat terapii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.3.21 19:24

Ahoj Lollitko, beru je na GAD. Tak snad si to nejak sedne, je to fakt strasne narocne tohle obdobi. Pochopi jen ten, kdo si tim prosel.

• Citovat
  • Nahlásit
71
25.3.21 19:59

Ahojky brala jsem. AD. Eliceu 5mg. Trpěla jsem na úzkosti. Eliceu jsem užívala cca 7 měsíců. Bohužel to všechno bylo stejné, nepociťovala jsem žádné změny k lepšímu. Teď beru Sertralin 50mg a zatím super. Akorát mě ze začátku hrozně, bolel žaludek. Klidně pisni sz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
26.3.21 19:15

Ahoj vsem.Ja beru Asentru šestý tyden na úzkosti, panicke ataky a začínala u me i deprese a zlepseni rozhodne je. Začátky teda nic moc, únava, ale v noci jsem nespala, lehce na zvraceni, zavrate, malátnost, bolest hlavy.Po cca 3 týdnech se to zacalo zlepšovat, ale třesou se mi porad ruce…vubec nevim proc.Pred AD se mi trasly jen pri záchvatu úzkosti, ale ted se mi třesou nonstop. Nemate s tim nekdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3723
26.3.21 19:23
@Hvezduska píše:
Ahoj vsem.Ja beru Asentru šestý tyden na úzkosti, panicke ataky a začínala u me i deprese a zlepseni rozhodne je. Začátky teda nic moc, únava, ale v noci jsem nespala, lehce na zvraceni, zavrate, malátnost, bolest hlavy.Po cca 3 týdnech se to zacalo zlepšovat, ale třesou se mi porad ruce…vubec nevim proc.Pred AD se mi trasly jen pri záchvatu úzkosti, ale ted se mi třesou nonstop. Nemate s tim nekdo zkušenost?

Ahoj, pokud se ti začaly třást ruce až po nasazení AD (předtím jen při záchvatu úzkosti), tak bych si docela myslela, že to i může být z nich, ale nevím, konzultovala bych to s Dr. Mně se taky pořád třesou ruce, byla jsem s tím na neurologii a tam mi diagnostikovali tzv. funkční poruchu hybnosti (funkční třes). Zhoršovalo mi to Lithium, po kterém je známé, že třes dělá. U Asentry jsem tohle neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26.3.21 19:30

Ahoj, děkuji za založení této diskuze. Já, dnes teprve 3 den od nasazení sertralinu. Zatím jen 50mg a postupně budeme navyšovat. Jinak dnes se mi dostavily i nežádoucí účinky jako průjem, šílená ospalost, lehké nechutenství a třes rukou. Snad to brzy vše sedne, tělo si zvykne a bude už jen lépe. Užívám na panické ataky a úzkost :)
Všem držím palce ať brzy zabere :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat