Servírky a číšníci, do kolika let jste vykonávaly toto povolání?

Anonymní
24.9.20 20:53

Servírky a číšníci, do kolika let jste vykonávaly toto povolání?

Ahoj všichni. Toto téma je především pro servírky, číšníky. Popřípadě zda znáte někoho, kdo tuto práci dělal. Bude mi letos 34, nikdy jsem žádnou jinou práci nedělala. Měla jsem akorát pauzu při dvou dětech na RD. Má práce mě moc baví, pracuji momentálně dva roky v jedné vyhlášené restauraci, kde to skutečně od otevíračky, až do zavíračky frčí. Poslední dobou mám ale takové stavy, co budu dělat třeba za deset let. Vadí mi, že je problém sehnat i schopné lidi. Jak na plac, tak do kuchyně. Buďto neumí komunikovat, nabízet, přijde mi, že si to někteří přijdou odbít a sbalí prachy a jdou. A to mě ničí. Kolikrát nemám ani z práce potěšení. Hodně připravuji společenské akce, jako svatby, pohřby, narozeniny atd… Jezdím i do terénu na vesnické svatby. Za ty roky se snažím stále vzdělávat. Dorozumím se německy, trošku anglicky. Podmínky mám velmi dobré, vedoucí je rád, že mě má. A vím, že takovou práci jentak neseženu. Říkám si ale, co bude pak, přeci jen, ne vždy budu příjemná, jak budu stárnout, již nebudu zvládat takový záhul, třeba přijde někdo lepší, mladší atd. Nemám vlastně ani žádný kariérní posun, jelikož místo provozního je obsazené a upřímně bych to ani dělat nechtěla. Zajímalo by mě, jakou práci jste dělali poté, hlavně do kolika jste zvládali. Pokud tu bude nějaká majitelka, majitel, budu ráda za i tento názor

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
24.9.20 20:57

Ještě bych chtěla znát názor ostatních, co vás třeba odradí, zaujme na obsluze

• Citovat
  • Nahlásit
11045
24.9.20 21:17

Nejsem z oboru.
Hůř chodím.
Do restaurace jen občas na oběd v práci nebo s návštěvou.
V posledních asi dvou letech mě vždy zaujme, jak rychle servírky a číšníci chodí.
A někde mají i schody a i po těch schodech lítají!
přibližně deset let občas zajdu na oběd do jedné restaurace, a k mému překvapení se tam drží stále stejný personal. I majitel je stejný.
Taky poslední dobou koukám, v čem servírky a číšníci chodí, jaké mají boty, když se mi teď nechodí dobře.

Maminka mé spolužačky, vyučená servírka, byla servírka až do důchodu. Ještě za bývalého režimu. Poslední leta před důchodem obsluhovala v tzv, dietní jídelně. takže dříve to šlo až do důchodu a jak paní ubývaly síly, tak ji tehdejší podnik Restaurace a jídelny přeřadil. Jo, ta dietní jídelna byla tehdy jedno z mála nekuřáckých restaurací. Tak maminka mé spplužačky nesmrděla hospodou, když se vrátila z práce domů.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27679
24.9.20 21:18
@Anonymní píše:
Ještě bych chtěla znát názor ostatních, co vás třeba odradí, zaujme na obsluze

Jsem ráda, když nás v restauraci chvilku nechají vybírat z lístku a hned se k nám neženou. Odradí mě kyselý obličej a pocit, že nejsme vítáni. Je dobře, že dokážeš komunikovat i v jiném jazyce. Je mi trapně za obsluhu, když to neumí a já slyším to blekotání.
Znám servírku, co pracuje i ve 42. Je milá a k hostům příjemná. Na hradě Střekov nás obsluhoval číšníl odhadem 50+ a bylo vidět, že ho práce baví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1788
24.9.20 21:24

Známá má 40 let a je servírka. A ještě asi hodne dlouho bude. Ale ona má tu hospodu v nájmu. Její manžel je kuchař v té hospodě. Mají samozřejmě i další zaměstnance, ale jsou prostě součástí týmu. Jen tedy letos za současné situace je mi jich líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1862
24.9.20 21:25

Ja jsem se tak vyucila, pak to delala cca rok a sla na rizikovy, porodila, a za rodicaku sem tam brigadne na prilepsenou.
Pak jsem se jeste behem par let, cca do 29,do oboru vratila, nicmene casovy limit a nekteri nadrizeni mi tu praci otravili. Vedela jsem, ze chci 2.dite a ze uz nechci pracovat do vecera, tak jsem to vzdala.
Ale samozrejme svym zpusosobem to ve me je, a tak hodnotim obsluhu vlastne vsude, kam vejdu, „chca nechca“,a co me odradi je nekomunikace, otraveny vyraz, casto se stava, ze to obsluha nema vubec zorganizovane, odradi me i to, kdyz dve serviry mezi sebou nahlas krafou, a ja videt, ze to maji na salamu. Taky nesnasim upatlany stul. Kdyz je natresk, tak to pochopim, ale jinak ne.
Taky jsme s pritelem chodili kdysi na obedy, bezna restaurace, a servirka na nas mluvika jak na decka, jestli jsme si posusnali, pri placeni jestli mame drobacky, apod.
Proste mam za to, ze pokud clovek nejde do hospody, putyky, melo by to mit nejakou stabni kulturu. Obsluha cisty veci na sobe, nehty, divim se,,kdyz maj holky/zensky, moc kratky sukne (a jeste k tomu hnusny nohy),vystrihy, to uplne devalvuje to povolani. Jenze pro nektery je to jen sichta, kterou si chteji odkroutit a vypadnout, a to ja poznam, kdo k tomu ma nejaky cit a komu je to u salamu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 00:50

Jsem servirka asi budu do duchodu, prace mne bavi, prababicka ta stravila v hospode cely zivot, tete je 68 a stale lita po place, ale sla uz do vesnicke hospody, kde neni takovy frmol. Kdyz jdu nekam do restaurace tak mi vadi, kdyz obsluha si zapisuje objednavku nebo se nakloni blizko u vas a je citit po cigarete :poblion: pak mi vadi, kdyz prijde obsluha a ja mam plnou pusu a pta se jestli je vse v poradku. A v neposledni rade, kdyz je prazdy lokal, obsluha keca na baru a vy jste na suchu :pocitac:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.9.20 08:28
@Anonymní píše:
Jsem servirka asi budu do duchodu, prace mne bavi, prababicka ta stravila v hospode cely zivot, tete je 68 a stale lita po place, ale sla uz do vesnicke hospody, kde neni takovy frmol. Kdyz jdu nekam do restaurace tak mi vadi, kdyz obsluha si zapisuje objednavku nebo se nakloni blizko u vas a je citit po cigarete :poblion: pak mi vadi, kdyz prijde obsluha a ja mam plnou pusu a pta se jestli je vse v poradku. A v neposledni rade, kdyz je prazdy lokal, obsluha keca na baru a vy jste na suchu :pocitac:

A kolik ti je? Jak dlouho děláš na provozovně? Nedávali, nebo nedávají vedení najevo, že je čas na mladší a starší do kuchyně?

• Citovat
  • Nahlásit
5354
26.9.20 15:08
@Anonymní píše:
Jsem servirka asi budu do duchodu, prace mne bavi, prababicka ta stravila v hospode cely zivot, tete je 68 a stale lita po place, ale sla uz do vesnicke hospody, kde neni takovy frmol. Kdyz jdu nekam do restaurace tak mi vadi, kdyz obsluha si zapisuje objednavku nebo se nakloni blizko u vas a je citit po cigarete :poblion: pak mi vadi, kdyz prijde obsluha a ja mam plnou pusu a pta se jestli je vse v poradku. A v neposledni rade, kdyz je prazdy lokal, obsluha keca na baru a vy jste na suchu :pocitac:

Já tedy už většinou ve slušných podnicích obsluhu starší než třeba 50 let nepotkávám, myslím ženy. Většinou když už, tak jsou v pivnicích, menší restauraci, kde není tolik natřískáno, nebo vyloženě pajzl. Teď nepočítám majitelky. Ale co vím z vyprávění, tak dají spíš přednost mladší paní, před 50 letou.. Takže nemá ani šanci. Jak to bude ale za pár let, to nikdo neví. Řemesla celkově moc dělat nikdo nechce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1732
27.9.20 09:20
@Russet píše:
Jsem ráda, když nás v restauraci chvilku nechají vybírat z lístku a hned se k nám neženou. Odradí mě kyselý obličej a pocit, že nejsme vítáni. Je dobře, že dokážeš komunikovat i v jiném jazyce. Je mi trapně za obsluhu, když to neumí a já slyším to blekotání.
Znám servírku, co pracuje i ve 42. Je milá a k hostům příjemná. Na hradě Střekov nás obsluhoval číšníl odhadem 50+ a bylo vidět, že ho práce baví.
Úplně vím, kterého pana myslíte. Je to člověk na svém místě, profesionál, příjemný, tak to má být :palec: :palec: :palec:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27679
27.9.20 22:59
@Rachel_cz píše: Úplně vím, kterého pana myslíte. Je to člověk na svém místě, profesionál, příjemný, tak to má být :palec: :palec: :palec:

Jo? 😀 Tak snad mu to tam zas nezavřou. A Střekov je opravdu krásný hrad a ty výhledy!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama