Sešívana rodina - finance

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:11
Sešívana rodina - finance

Ahoj, zajímalo by mě, zda je tu někdo v páru s mužem, nejlépe každý z vás své děti, žádné společné. Ne manželé.
Mohu se zeptat jak máte vyřešené finance?
Hospodarite každý za sebe, platíte bydlení jídlo atd na půl nebo na hlavu? Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:19
@Anonymní píše:
Ahoj, zajímalo by mě, zda je tu někdo v páru s mužem, nejlépe každý z vás své děti, žádné společné. Ne manželé.
Mohu se zeptat jak máte vyřešené finance?
Hospodarite každý za sebe, platíte bydlení jídlo atd na půl nebo na hlavu? Děkuji

Přítelovy děti s námi nežijí, moje ano. Máme společný účet na domácnost, on přispívá asi 35 %, já 65 %, není to úplně na hlavu. Na energiích a vodě se podílí částkou odpovídající částce na hlavu. Dovolené a aktivity si platíme každý sebe a své děti, i když jedeme společně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:27
@Anonymní píše:
Přítelovy děti s námi nežijí, moje ano. Máme společný účet na domácnost, on přispívá asi 35 %, já 65 %, není to úplně na hlavu. Na energiích a vodě se podílí částkou odpovídající částce na hlavu. Dovolené a aktivity si platíme každý sebe a své děti, i když jedeme společně.

A příjmy máte vyrovnané? Nebo ne?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:30
@Anonymní píše:

Ještě třeba nákupy jídla platíte polovinou, nebo také nějakým poměrem? Věci pro tvé děti ty sama?

Ravedd
Ukecaná baba ;) 1710 příspěvků 08.08.19 22:31

Tak my máme už 2 roky dítě i spolu ale předtím jsme spolu žili a dítě každý jeden kus s ex. Moje dcera žila vždycky s námi a jeho jezdila na víkendy a peníze jsme měli vždycky společný :nevim:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:34

Zvlášt. Ale nepočítáme to na korunu. Máme společný účet, kam posíláme oba stejné peníze, nakupujeme z něj věci pro nás dva, případně za situací, kdy jsme se všemi dětmi.
On si platí aliemtny ze svého účtu. Já potřeby svých dětí ze svého účtu. já si pro sebe nakupuju a hradím své věci ze svého účtu (benzin, oblečení, mobil…). Platím svou hypotéku, on mi přispívá na bydlení. Jídlo nakupujeme tak nějak oba, já spíše velké nákupy, on ty menší, během týdne. Vychází to tak, že já platím těch cca 2/3, on 1/3.
Jeho děti jsou s námi jen o víkendu, mé ve střídavce.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:34

Příjmy nemáme vyrovnané, ale těžko soudit, on alimenty platí, já zas dostávám. Výdaje máme taky odlišné. Nákupy jídla jdou ze společného účtu na domácnost - pro všechny. Věci mimo jídlo a domácnost pro své děti platím sama.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.19 22:37
@Anonymní píše:
A příjmy máte vyrovnané? Nebo ne?

Já třeba ani nevim. Ne, že by mi to tajil, ale podniká, tak nevím, kolik mu vlatně přijde v průměru a kolik mu zůstane po odvodech. Nicméně to v rozložení plateb nepovažuji za důležité, pokud máme plusminus stejnou životní úroveň.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 05:27

Od začátku jsme dali peníze do jedné hromady. Oba po jednom dítěti. Já se přistěhovala do jeho města, koupili jsme si spolu byt a než jsem si našla novou práci, tak jsem byla na ÚP. Časem jsme si pořídili jedno dítě společné.

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1827 příspěvků 09.08.19 06:33

Přítel, nyní manžel, mě děti z prvního vztahu, nyní už máme i společnou tříletou dceru. Peníze byly od začátku vztahu na jednou účtu, oba od účtu kartu a plný přístup, z toho se platí i alimenty, i potřeby jeho dětí. Tak naší dcery. A vše ostatní. A jsem za to ráda, že máme vše dokupy.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 54948 příspěvků 09.08.19 07:06

Já myslím, že tam, kde je nebo plánuje se společně dítě, je situace krapet jiná.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.08.19 07:54
@Lama Lama píše:
Já myslím, že tam, kde je nebo plánuje se společně dítě, je situace krapet jiná.

Společná domácnost pro nás znamená společné financování, i kdyby společné dítě nebylo.

zoidberg
Extra třída :D 13549 příspěvků 09.08.19 07:57

My jsme sešívaná rodina a hospodaříme každý za sebe. Ty závazky z minulosti a rozdílné investiční strategie se prostě do jedné kasy nevlezou. Takhle si finančně každý děláme co chceme a nikdo se nám pod ruce nekouká. A taky se více ušetří.

Hvězda diskuse 54948 příspěvků 09.08.19 07:58
@Anonymní píše:
Společná domácnost pro nás znamená společné financování, i kdyby společné dítě nebylo.

No, tak na takové „ikdyby“, ne hraju. Cimze nepopírám, že to tak někdo nemůže mít. Ale mě zajímají realnepribehy lidi, které v té podobné situaci jsou.

Hvězda diskuse 54948 příspěvků 09.08.19 07:59
@zoidberg píše:
My jsme sešívaná rodina a hospodaříme každý za sebe. Ty závazky z minulosti a rozdílné investiční strategie se prostě do jedné kasy nevlezou. Takhle si finančně každý děláme co chceme a nikdo se nám pod ruce nekouká. A taky se více ušetří.

Vidim to podobné.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama