Sešívana rodina - finance

Napsat příspěvek
2052
9.8.19 08:00
@Lama Lama píše:
No, tak na takové „ikdyby“, ne hraju. Cimze nepopírám, že to tak někdo nemůže mít. Ale mě zajímají realnepribehy lidi, které v té podobné situaci jsou.

Tak my to tak měli společné i před příchodem naší dcery. řešili jsme vše spolu. Brali jsme i holky na dovolenou platilo se vše z naších společných peněz. Příjmy jsme měli cca stejné, muž o něco více.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
9.8.19 08:02
@Lama Lama píše:
Já myslím, že tam, kde je nebo plánuje se společně dítě, je situace krapet jiná.

My jsme třeba dítě neplánovali hodně dlouho vůbec jsme nevěděli jestli ještě nějaký budeme chtít a přesto jsme měli společný finance

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
9.8.19 08:03
@Veru1987 píše:
Tak my to tak měli společné i před příchodem naší dcery. řešili jsme vše spolu. Brali jsme i holky na dovolenou platilo se vše z naších společných peněz. Příjmy jsme měli cca stejné, muž o něco více.

Psala jsem mají společné dítě nebo ho plánují.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
9.8.19 08:04
@Ravedd píše:
My jsme třeba dítě neplánovali hodně dlouho vůbec jsme nevěděli jestli ještě nějaký budeme chtít a přesto jsme měli společný finance

No vidíš a my přímo plánujeme, že žádný nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
9.8.19 08:04

Je jedno jestli se plánuje společné dítě nebo ne. Pokud je ten vztah plnohodnotný, založený na lásce a důvěře, tak můžete mít všechny peníze na jedné hromadě. On může vydělávat nadstandartne a pokud Ti bude věřit, že budete hospodařit spolu, o větších výdajích se vždy poradíte, Ty toho nebudeš zneužívat, budou fungovat společné finance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
9.8.19 08:07
@Hanyžka1 píše:
Je jedno jestli se plánuje společné dítě nebo ne. Pokud je ten vztah plnohodnotný, založený na lásce a důvěře, tak můžete mít všechny peníze na jedné hromadě. On může vydělávat nadstandartne a pokud Ti bude věřit, že budete hospodařit spolu, o větších výdajích se vždy poradíte, Ty toho nebudeš zneužívat, budou fungovat společné finance.

To je nějaké obecně pravidlo nebo tvá zkušenost z více vztahu, kde jsi zažila společně finance, zvlášť finance a děti společně a bez společných děti? Nebo jen tvůj názor?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13711
9.8.19 08:12
@Hanyžka1 píše:

A co když nedojde ke shodě? Hádky? Rozchod? Myslím, že společná kasa může být i tou výraznou třecí plochou v jinak báječném vztahu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.19 08:18
@Lama Lama píše:
No, tak na takové „ikdyby“, ne hraju. Cimze nepopírám, že to tak někdo nemůže mít. Ale mě zajímají realnepribehy lidi, které v té podobné situaci jsou.

My jsme si společné dítě pořídili po 3 letech soužití a nebylo plánované. Společné finance byly hned od začátku soužití. Už když jsme spolu koupili a zrekonstruovali byt.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.8.19 08:19
@Hanyžka1 píše:

i kdyz jsou na jedne strane treba vyrazne dluhy, na druhe strane nepomerne vic deti a podobne disproporce? Ona ta financni situace muze byt hodne zamotana. Ja jsem na jednu stranu velky priznivec spolecne kasy, na strane druhe jsem. hidne ponaucrna a svobody v hospodareni si velmi vazim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.8.19 08:21
@Hanyžka1 píše:

Souhlasím. Tam, kde je nedůvěra a společný život je nastaven jako spolubydlení s výhodami, tam nemusí být ani sešívaná rodina a lidi jedou každý za svý.

• Nahlásit
  • Citovat
55596
9.8.19 08:23
@Anonymní píše:
i kdyz jsou na jedne strane treba vyrazne dluhy, na druhe strane nepomerne vic deti a podobne disproporce? Ona ta financni situace muze byt hodne zamotana. Ja jsem na jednu stranu velky priznivec spolecne kasy, na strane druhe jsem. hidne ponaucrna a svobody v hospodareni si velmi vazim.

Vidim to podobné. Se společným dítětem tedy jinou možnost nevidím. Ale v takové situaci to může být zjednodusujici. To oddělené financování přeci vůbec nemusí být 50/50. Ale umožní nakládat s majetkem, který chce ten jeden nebo druhý pouze pro své děti, podle svého uvážení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
9.8.19 08:24
@Hanyžka1 píše:

ano můj názor. My měli finance společné od začátku bydlení společného. A byli tu jeho děti, alimenty, dětem se nakupovalo. Tak jsem to brala že mám chlapa s dětma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
55596
9.8.19 08:30
@Veru1987 píše:
ano můj názor. My měli finance společné od začátku bydlení společného. A byli tu jeho děti, alimenty, dětem se nakupovalo. Tak jsem to brala že mám chlapa s dětma.

A děti společně Máte nebo plánujete?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2052
9.8.19 08:31
@Lama Lama píše:
A děti společně Máte nebo plánujete?

Máme už tříletou dceru. U nás to na začátku bylo dost krušné, složité. Byli i nějaké dluhy atd.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1718
9.8.19 08:33
@Hanyžka1 píše:

Já bych to tak jednoznačně neviděla. Jsou páry kde mají jen společný děti a přesto mají finance oddělený a i tak to může fungovat záleží co komu vyhovuje :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama