Šestá nemoc - kdy jít k lékaři?

221
15.5.17 15:37

Šestá nemoc - kdy jít k lékaři?

Zdravím, syn měl předevčírem po odečtu 38,5, postupně klesalo, včera už nic, ale objevily se mu na obličeji a ve vláscích takové jakoby potničky, dneska jsem objevila, že je má na zádech, nejvíc nad plenkou vzadu i vepředu. Jak měl horečky, nespal vůbec celý den, ale v noci jo, včera jen 2×20 minut v autě a dneska 3 hodiny dopo a zas polehává. Jinak je vcelku čilý. Netušila jsem zpočátku, že by to ta 6 mohla být, tzn po osočení muže, že vidím čerty všude, jsme včera byli u mých a jeho rodičů. Je třeba jít k lékaři (pohotovost) nebo stačí zítra? Dneska už v okolí žádný pediatr neordinuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5639
15.5.17 15:43

@kochichak
Ja jsem tedy s 6 nemoci nikde nebyla ani u jedne dcery.
Respektive s prvni jsem.byla na pohotovosti.Ale ta mela 40'C horecku a spatne se srazela.Tak proto. Ale, kdyz uz se osypaly, tak jsem jen pri dalsi navsteve to oznamila lekarce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3002
15.5.17 15:44

@kochichak Taky jsem nešla k dr., jen jsem to při další návštěvě nahlásila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
15.5.17 15:46

Aha, no já ji asi zavolám spíš. Jako já si nejsem jistá, zda je to šestá… ale horečku měl jen jeden den… nespal… nechce mi moc jíst teď… respektive jak co… něco sní, nebo ne… trvá to… nevypadá to, že by ho při jídle něco bolelo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15062
15.5.17 15:54

Není potřeba. Ale nedávno lítala i spálová angína, která je trošku zaměnitelná-známá taky měla děti doma s tím, že mají šestou a na nějakých testech později vylezlo, že to byla ta spálovka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
303
15.5.17 16:04

Ahoj dcera tím právě prochází. Vyřešilo se to telefonátem na pohotovost, taky jsem si nevěděla rady…řekli mi že to přejde samo a dojet máme pokud se znovu objeví teploty, nebo se mi něco nebude zdát. Naší lékařce to oznamím příležitostně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20820
15.5.17 16:15

@kochichak Pokud měl ale teplotu jen jeden den, tak se mi ta šestá moc nezdá. Co se týče vyrážky, tak to můžou být klidně potničky a nebo prostě nějaká virotická vyrážka. U spály, či spálové angíny by dítko mělo malinový jazyk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19196
15.5.17 16:30

@kochichak S druhým dítětem jsem ani u doktora nebyla, jen jsem nahlásila, že 6. u nás proběhla.
S prvním jo, když měl ty tři dny poměrně vysoké teploty (ale to jsem pořádně netušila, že nějaká 6. nemoc existuje).

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
20820
15.5.17 16:33

@Svistice Já takhle u prvního nechala nasadit antibiotika :roll: Měl vysoké teploty, které nešly srazit, tak jsem naklusala k dr, ta koukla do krku, nasadila ATB, druhý den se osypal, já myslela, že je to alergická rakce na ATB… A ejhle, byla to šestá nemoc. S poslední jsem byla u dr až po vysypání, když jí pořád neklesaly teploty. CRP pořád Ok, takže prostě dál snižovat teplotu a kdyby se to do pár dní nezlepšilo, tak odběry a větší vyšetření. No naštěstí je to už OK. Ale kdyby bývaly už teploty nebyly, jen bych zavolala dr, ať si do karty zapíše šestou :lol: To jsem udělala i s neštovicema. Co jsme změnili doktora, jsem spokojená :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19196
15.5.17 16:43

@Amys U nás naštěstí dr. s antibiotiky nespěchá, CRP bere vcelku vždy (teda u jedné angíny jí jen stačilo kouknout mladému do krku a jednou CRP už ani klukovi nebrala).

U prvního mi při šesté řekla, že to vypadá na virového původu (on měl sice přes 39, ale fungoval naprosto jako by teplotu neměl, takže evdentně nic vážného), že by to mohla být šestá, takže počkáme, jestli se do dne do dvou neosype a pokud ne a teploty neustoupí, budeme řešit dál. No dítě se ukázkově hned druhý den vysypalo a teplota úplně zmizela, takže bylo jasno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
7542
15.5.17 21:09

@kochichak U šesté nemoci bývají vyrážky hlavně na trupu, na obličeji ne. A obvykle se horečka objeví z ničeho nic a stejně tak najednou zmizí. Asi bych to ráno zkonzultovala s doktorkou telefonicky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
15.5.17 22:10

No každopádně ji budu volat… hm, akorát když je to tak nakažlivé.. není blbý tam s tím jít a čekat v čekárně? To tam je VŽDY na dlouhé lokte… je vůbec možné se s tím protlačit přes ostatní? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
15.5.17 22:12

@Amys Ten malinový asi ne, to se mi nezdá že by měl… dneska už jedl i v pohodě… já prvně myslela že zuby, ale to by se mi tak neosypal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
15.5.17 22:14

Pokus o foto… ono to vypadá jako potničky, ale že by tak najednou… hm…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5639
16.5.17 07:11

@kochichak
Takhle vypadala nase sesta.Jen dcera mela tu vyrazku totalne vsude, krome nozicek.
Byla jeden obrovsky flek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama