Šestá nemoc - záchvaty dušeni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 08.11.09 13:41
Šestá nemoc - záchvaty dušeni

ahoj,
náš malej dostal 6. nemoc. a k tomu mu potvrdili fibrilní záchvat.. dušení.
Teďka nám začal dělat že se nedá probrat. musím ho položit na studenou plochu.
Máte někdo s tímto zkušenosti?? :nevim:

Reakce:
Eemii
Neúnavná pisatelka 17065 příspěvků 08.11.09 14:38

Jejda tomu nejak moc nerozumim..myslis febrilni krece z horecky?A jak,ze se neda probrat,jakoze se tak dusi,ze se neda probrat?Je to tak zmatene napsane nebo to mozna ja spatne chapu..No ale jestli se neda probrat,asi bych minimalne znova volala pohotovost..At je brouckovi brzy lip.

kacudka
Echt Kelišová 7804 příspěvků 08.11.09 15:11

Ahojky Janino,

náš malej měl šestou nemoc,ta byla v pohodě,odeznělo to samo.Měl horečku a vyrážku a nemohl mezi lidi.
S dušením neporadím,to se nám nestalo.To bývá z horečky.Dělali jste zábaly nebo zkoušeli jste dát čípek?

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 08.11.09 17:12

Taky nevím, jestli jsem to dobře pochopila s tím, že se nedá probrat. Jako ze spaní, nebo po záchvatu…? Osobní zkušenost nemám, ale vím, že z horečky můžou být febrilní křeče. Já na tvém místě bych asi volala na pohotovost.

IvaV
Echt Kelišová 9227 příspěvků 08.11.09 21:24

Při fibrilních křečích - okamžitě pohotovost či rovnou záchranku, jestli se mu prodlužují tak stoprocentně a IHNED: Tohle není radno podcenit. Jeďte.

Teď koukám na čas a asi už to stejně máte vyřešené. Tak ať je brzy lépe. :-?

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 10.11.09 14:24

ahoj,
byli sme hospitalizovaný teďka dva dny.
Nedal se probrat když usnul. ( den před hospitalizací sme byli na pohotovosti a tam mu dali prášky) no a když sme byli na děcký a zjistili ty prášky tak mi řekli že sem ho tim málem zabila.
Ta kráva z pohotovosti nám dala prášky kterýho zblbli tak že padal do bezvědomí. Fakt spoleh na doktory to se musí nechat. Dnes už je davídkovi lépe.. a je vše v poho :dance:

IvaV
Echt Kelišová 9227 příspěvků 11.11.09 08:52

Janino - no to potěš, některé doktory by měli vyhodit jen za mluvení jelikož léčit neumí. (Budete si alespoň stěžovat na postup - přeci jen zprávu z nemocnice máš, zprávu z pohotovosti taky, asi bych to alespoň ofotila a poslala na nějakého ředitele, dyť fakt může nějaké dítko zabít). :-?
A malému posíláme už jen zdravíčko, jen si ho pohlídej protože se fibrilní křeče při horečkách bohužel někdy opakují. :-(

Ahoj. Iva.

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 11.11.09 09:34

ahoj. přemýšlela jsem nad tím ale nevím jestli to má cenu.. aby nad ní zvedl prst a udělal tytyty… kdyby jí vyhodili tak jo.. takhle je to asi bezvýznamný. jestli tam ještě nikdy pojedem a bude tam tak si budu žádat jinou. :evil: vážně doktoři v dnešní době nemají úrověň :evil: :evil: :evil:

Kakika
Neúnavná pisatelka 15004 příspěvků 11.11.09 14:24

no, bohužel doktoři se dost často krejou. Mamka loni byla taky na pohotovosti s bolestí vzadu na žebrech a dušností, tak jí poslali domů s tím, že má skříplí nerv (aniž by jí nějak prohlédli). Druhý den to bylo horší, tak šla k obvoďákovi, tomu se to nezdálo, poslal jí na RTG a měla prasklou pravou plíci. Samo že s doktorkou na pohotovsti se nic nestalo. Ale stejně bych jim aspoň dopis napsala. Ona je to aspoň výstraha, aby si ta slepice příště dala pozor. Takhle třeba ani neví, že někomu málem zabila dítě :zed:

janina564
Ukecaná baba ;) 1443 příspěvků 11.11.09 14:29

hmm to je taky pravda… já nevím co oni sou poslední dobou zač! My sme tam byli už den před na pohotovosti a ona na nás byla sprostá proč o půlnoci volame záchranku a jezdíme tam kvůli takové PÍČOVI** to už je jako vrchol. takže když se mi malej dusí tak je to … nno nemám slov

Malina7
Závislačka 2671 příspěvků 12.11.09 21:12

Janinko
tedy já čumím, co lékaři dokáží na pohotovosti udělat. Já jsem v tomhle tvrďák, a stížnost bych udělala.
Jínak já byla na pohotovosti s malým jen jednou, to mu bylo asi 7měsíců a z ničeho nic horečky skoro 42, žádné zvracení, prostě chuť k životu atd, jela jsem na pohotovost na Bulovku-Praha- nejblíže a tam nám dali Nurofenové čípky a čtvrtku diazepamu, který se prý dětem dává proti křečím ve vysokých horečkách. Dávají pro děti ten nejnižší, co je pro dospělé a musí se dát jen čtvrtka. Já z toho byla v šoku, jelikož Diák se dává běžně lidem na nervy, ale pak nás z pohotovosti ještě poslali na chíru a ORL, a tam to nezávisle řekli také, že jsme určitě dostali nadávkování čtvtku Diáku.
Jinak během 2dnů a Nurofenových čípků a diáku při horečkách nad 39stupŇů to do dvou dnů ustoupilo.
Třebas to nebyla šestá nemoc nevím, ale jen říkám, jaké mám zkušenosti při vysokých horečkách a hlavně jsem zjistila, že u lékařů, když jde o dítě se nenechat odbejvat a být tvrdá. A v Tvém případě, kdy by mi pediatrička zpochybnila léčbu pohotovostního bych byla dost tvrdá.
Těchto případu znám z mého okolí víc a každý se shodneme na jednom " nenechat se „odbejt“ a být dost tvrdej".Jde to i bez řvaní a nenásilně. V tomto směru je internet mé zlato a tyto stránky hodně, jelikož mi v mnohém emimino pomohlo, a lze zde proštudovat to, o čem pediatři nemají ani páru, hlavně pediatři na vesnicích, co tam jsou už 25let.
Přiblížím příklad, který se nehodí k tématu, fontanela u mimča, každá máme strach, aby se nezakryla dřív, nežli je pozdě.U mé známé zde ve vesnici, kde bydlím to doktorka nanezdbala, nekontrovala a malému se fontanelka zatáhla v 6měsíci, což je brzy a dnes jsou mu 4roky a má trvalé ZTP. Mozeček neměl možnost růst atd. A ta samá pediatrička mi kontrovala kluka a díky emimino.cz jsem se o to začala zajímat a kontroluji to do dnes a když jsem byla na půlroční prohlídce tak na hlavičku lékařka nesáhla a já se ozvala " A paní doktorko, jak je to s tou fontanelou, kdy to má zarůstat?" I když jsem z emimina věděla už odpověď, ale přesto jsem nechala ji sáhnout. Do dnes kdykoli tam jsem pak šla s malým, tak na hlavičku sáhla. Takže to je jen příklad, jak se nenchat odbejt a emimino je u mě The best of babyweb, jelikož zde získám rady a zkušenosti vždy.
Jééé, to jsem se rozepsala, ale je třebas to vidět z více stran. Snad Ti to dodá více seběvědomí k tomu, že příště si nenechat kálet na hlavu pohotovostním lékařem a třebas přes stížnost na ni upozornit. Není to bonzáctví, ale ber to tak: " čí je to dítě?" Tvoje a kdo mu chce ublížit, je potřeba na něj upozornit.
Toho se neboj. A hodně sil a zdraví pro vás všechny přeji.
 Yvonne

adys
Závislačka 3790 příspěvků 12.11.09 21:40
janina564 píše:
hmm to je taky pravda… já nevím co oni sou poslední dobou zač! My sme tam byli už den před na pohotovosti a ona na nás byla sprostá proč o půlnoci volame záchranku a jezdíme tam kvůli takové PÍČOVI** to už je jako vrchol. takže když se mi malej dusí tak je to … nno nemám slov

no to snad nemyslis vazne???? 8-o 8-o
stiznost bych napsala okamzite uz jen kvuli takovehlemu jednani, nemluve o spatne diagnoze nebo spatne nasazenych lecich, zvlast kdyz se jedna o 5m mimco!!!

obcas mi prijde, ze v CR se lidi doktoru boji, misto aby to bylo naopak … ale kdyz to kazdy necha byt, tak kam to dospeje?

nedej se! a at je malemu lip :-)

p.s. ty febrilni krece se sestou nemoci nesouvisi .. mohl je dostat uplne u jine nemoci s vysokou horeckou. nektere deti jsou na to vic nachylne a je treba to hlidat :-)

Anibag
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.12.09 14:00
šestá nemoc

Můj syn prodělal šestou nemoc cca před týdnem. Začalo to mírně zvýšenou teplotou, která během půl hodiny stoupla o 2 stupně z 37.5 na 39.5, dala jsem mu čípek, ale ten už nestačil zabrat a syn dostal febrilní křeč, škubal sebou a zfialověl. Volala jsem záchranku, řekli mi, že ho mám okamžitě schladit sprchou - to zabralo a hned se probral. Pak následoval pobyt v nemocnici, další dva dny čtyřicítky, které nešly srazit léky ani zábaly, pak najednou pokles teploty a vyrážka. Klasická šestá nemoc. Při každé teplotě teď budeme dávat Diazepam, aby se křeč neopakovala. A při šesté nemoci prý bývají ty křeče dost často, že ten virus je nějak víc agresivní a to tělíčko to neustojí:(

Jeva
Závislačka 3378 příspěvků 10.12.09 08:33

Uff, tak to jsem měla štěstí, že Naty měla hodně lehkej průběh. Jen dva dny teplotu od 37,5 do 37,8 a pak se osypala a byl klid.

Ale hlavně chci napsat, že bych určitě stížnost podala, už jen kvůli ostatním dětičkám, které na takové doktory můžou narazit a nemusí to dopadnout dobře… A ty, Jani, bys určitě takay v budoucnu nechtěla takového doktora na pohotovosti znovu potkat…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >