Šesti denní miminko pořád pláče a chce prs

Anonymní
11.5.20 06:27

Šesti denní miminko pořád pláče a chce prs

Ahoj.
Mám šestidenní miminko a chce být jen u prsu. Jak není, tak hystericky pláče. :,( Snažím se nekojit dříve jak po dvou hodinách, ale dnes v noci když jsem ho kojila jsem bohužel usnula a probrala jsem se až v půl čtvrté s malým přisátým k rozbolavělému prsu.

Když pláče a nedostane prs, nejde nijak uklidnit, ani houpáním, dudlík vzteky odhazuje.

Za každou radu budu moc vděčná.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1665
11.5.20 06:33

Není žádná rada, koj jak chce malý, ne podle hodinek.. Klidně každou hodinu… Děti na UM vydrží i 3 hodiny nejíst, ale kojenci jsou přisati i nonstop, kor takhle v 6ti neděli.. Prs ho i uklidňuje, není to jenom forma stravy..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 06:45

@mackA159
Jenže on by byl úplně nim stop u prsu. Teď jsem ho nakojila, odříhl si a řve a hledá dál.

• Nahlásit
  • Citovat
62155
11.5.20 06:57
@Anonymní píše:
@mackA159
Jenže on by byl úplně nim stop u prsu. Teď jsem ho nakojila, odříhl si a řve a hledá dál.

Zavinujes? Zkus si precist knihu Nejspokojenejsi miminko v okoli.
Jinak zadne intervaly nedodrzuj, ja kojila dle potreby miminka prvni 3 tydny po hodine ve dne v noci, pak se to zacalo natahovat na dve hodiny, ale vic nikdy, max vyjimecne po trech. A vyzkouset ruzne druhy dudliku, kojene deti maji casto rady tzv dudlik kyticku (kulaty). U nas ale dudlik neprosel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
11.5.20 06:59
@mackA159 píše:
Není žádná rada, koj jak chce malý, ne podle hodinek.. Klidně každou hodinu… Děti na UM vydrží i 3 hodiny nejíst, ale kojenci jsou přisati i nonstop, kor takhle v 6ti neděli.. Prs ho i uklidňuje, není to jenom forma stravy..

Mně třeba sestřičky v nemocnici říkaly, ať ty cca 2 hodiny zkusím vydržet, pokud se napil pořádně, protože když se natrávené mlíko v žaludku potká s čerstvým, je z toho zase bolení bříška a dítě taky pláče… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62155
11.5.20 07:04
@Anonymní píše:
@mackA159
Jenže on by byl úplně nim stop u prsu. Teď jsem ho nakojila, odříhl si a řve a hledá dál.

Mas hnizdecko?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
11.5.20 07:05

My jsme to taky tak měli. Už v porodnici nechtěla být v tom vozitku. Já jsem ji vlastně na stridacku houpala a nosila v zabalce a kojila. Furt. Měla jsem problém se jit vysprchovat. Uspala jsem ji, dala manželovi a šla do sprchy a vždy hned řev. Do toho dva záněty v prsu a bolavé bradavky. Koupila jsem si kloboucky moc mi pomohli a purelan na bradavky a mazala furt. Musím říct ze po těch 4 týdnech se to kojení alespoň po hodce až dvou oddalilo. Ale ty první týdny jsem ji tam měla nonstop. Taky jsme kolikrát usnuli. Teď nám jsou 4 mesice. Ji každé 2 hodiny, Když zachrupne v kočáru tak i 3-4 ale to se musí jezdit. V noci kojim co dvě hodiny též. Jednou se mi stalo ze vydržela 4 hodiny na první spaní. Vstává v pět ráno… ale kojime proste tak jak potřebuje… někdy se jen chce uklidnit. Někdy má žízeň… dudlík si vzala teď poprvé ( máme jich asi 30 různých a odmítala, láhev s odsatym mlékem taky) takže jsem si nezajela bez ni ani
Na nákup :grimacing: takže proste vydrz no. Postupně se to bude zzivat. Holt se smir s tím ze nebudeš mít ukázkové dítě 3 hodiny spánek a pak kojení :woozy_face:. Každé dítě je jiné. Ale to kojení nevzdavej… pokud mas mléko. I přes ty záněty a bolesti ze začátku… není to nic příjemného mám to za sebou. Kdybys chtěla napis sz…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62155
11.5.20 07:06
@Bebeluska8 píše:
Mně třeba sestřičky v nemocnici říkaly, ať ty cca 2 hodiny zkusím vydržet, pokud se napil pořádně, protože když se natrávené mlíko v žaludku potká s čerstvým, je z toho zase bolení bříška a dítě taky pláče… :nevim:

U obou deti jsem kojila jen dle jejich potreby a klidne po hodine a zadne boleni. Ale tady v zahranici mi to tak doporucovali, ze dite to vi nejlip. Samozrejme pri problemech bych pak natahovala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
K92
564
11.5.20 07:07

@Bebeluska8 blbost, sestřičky nejsou laktační poradkyně a jejich rady jsou často úplně mimo :). Takhle malé miminko prostě potřebuje být u prsu často, některé víc, některé míň. Je to úplně normální a časem se to zlepší. Na nějaké intervaly to miminko kašle, řídí se prostě instinktem. Teď je důležité kojit co nejčastěji, aby se správně rozjela laktace. Rozhodně bych to nijak neomezovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6283
11.5.20 07:10

Kojila jsem vzdy na pozadani a dcera zadne bolesti nemela. Nekdy byla nacucnuta taky porad :lol:

Pokud mu to nedela zle, tak koj, jak chce, i nonstop. Kor v sestinedeli ;)

Jinak dcera neprijala nikdy zadny dudliky, mela jsem snad vsechny druhy a tipy, co u nas delaji :mrgreen: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1434
11.5.20 07:11

@Bebeluska8 mateřské mléko se prý tráví už po půl hodině. Narozdíl od umělého, které se tráví 3 hodiny. Já taky měla malou hodně u prsu, byla taky uřvan. Zkus tu pevnou zavinovačku nebo šátek. Hodně sil a vydrž, bude líp. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
617
11.5.20 07:28
@Bebeluska8 píše:
Mně třeba sestřičky v nemocnici říkaly, ať ty cca 2 hodiny zkusím vydržet, pokud se napil pořádně, protože když se natrávené mlíko v žaludku potká s čerstvým, je z toho zase bolení bříška a dítě taky pláče… :nevim:

To je úplný nesmysl. Sestřičky v nemocnici mají často sto let staré informace, které už dávno neplatí. Tvoje dítě chce nejen mléko, ale i blízkost maminky - ideálně oboje najednou ;) je to savec a chce sát. Zkus si něco najít na netu o čtvrtém trimestru u miminek. Pláčou, protože se potřebují adaptovat na nové prostředí, musí jim dozrát centrální nervový systém. Představa, že novorozenec bude pít každé dvě hodiny a zbytek času v klidu koukat-to je opravdu sci-fi. Vykašli se na všechno, hoď se do postele/gauč a koj tak, jak dítě chce a vyžaduje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
352
11.5.20 07:42

Je ještě maličký. Časem se intervaly budou prodlužovat, ale teď jste čerstvě po porodu a šestinedělí je hlavně o kojení. Některá miminka vydrží 2-3 hodiny bez mléka, ale většina ne. Uvádí se, že první 3 měsíce života je 4.trimestr, kdy dítě vyžaduje a potřebuje maminku u sebe. Na dudlík si možná zvykne později, možná vůbec.
Novorozenec má malý žaludek, rychle mu vytráví, a má hned hlad. Mateřské mléko je lehce stravitelné, kdežto umělé mléko se vyrábí z kravského mléka, které se tráví v žaludku mnohem déle.
Jez kvalitně, hodně pij, hlavně vodu, čaje, caro, ať se ti tvoří dostatek mléka.
Určitě to společně zvládnete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
317
11.5.20 08:06
@Lumíkovec píše:
@Bebeluska8 mateřské mléko se prý tráví už po půl hodině. Narozdíl od umělého, které se tráví 3 hodiny. Já taky měla malou hodně u prsu, byla taky uřvan. Zkus tu pevnou zavinovačku nebo šátek. Hodně sil a vydrž, bude líp. :srdce:

Já se nechci hádat, protože o tom sama vím prd :lol: Ale třeba i když musel malý na anestezii ve 3 měsících, nesměla jsem kvůli trávení kojit 4 hodiny před, aby bylo vše stráveno. Tam se samozřejmě počítá s rezervou, ale půl hodině se mi nechce věřit :nevim: Spíš jde o to, jestli to natrávené mlíko může opravdu působit nějaké problémy. A napsala jsem to ne proto, že by se podle mě nesmělo kojit po nějaké minimální době, spíš jako vysvětlení toho, proč některé maminky nechtějí kojit častěji - možná jim v porodnici taky něco takového řekli. Já to třeba pár dnů zkoušela, a když efekt byl nula, kojila jsem podle intuice, on syn totiž plakal klidně ihned po 40 minutách kojení, vlastně u nás intervaly i délka kojeni byly úplně jedno :D

Jinak Zakladatelko možná máš prostě uplakané miminko, některá taková jsou, aniž by maminka dělala něco špatně. Samozřejmě zkoušej, co půjde - kojit častěji, jiný dudlík, zavinovat, chovat, nosit, zpívat, mluvit, houpat… U nás třeba nezabralo nic a první 3 měsíce si ten můj chlapeček proplakal. Já byla hotová a připadalo mi to nekonečné, ale přešlo to, snad to u vás přejde dřív :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
11.5.20 08:12

Kojila bych podle toho, jak si řekne (však on se semt tam pustí, když dostane, co potřebuje). A zkoušela bych ho mít v nosítku/šátku, na holém těle… (Není to jen o jídle, je to taky o blízkosti.) Tak porůznu. Je mu 6 dní! Ještě má nárok ;) A ty taky, jsi v šestinedělí, ne nadarmo se tomu dřív říkalo „být v koutě“. Jestli to teď máš strávit z větší části na gauči/v posteli/v křesle s mrnětem, tak je to naprosto v pořádku. Od úklidu a vaření je tu teď zbytek rodiny.

A ano, ty intervalové poučky jsou nesmysl. Mám k nim brutální historku své tchýně, která v 80.letech jela na poučky na sto procent… A výsledek to mělo ten, že její tatínek kroužil kolem domu s hlady řvoucím miminkem (mým mužem), zatímco ona seděla v kuchyni a trpělivě čekala, až hodiny ukáží konec tříhodinového intervalu… Tabulka jí přece líp než dítě řekla, kdy má mít hlad ;). To mi vyprávěla poté, co viděla našeho prvního, kojeného na požádání (relativně klidné, ale spíš prostě normální mimino) - byla v šoku, že tak málo brečí :D.
Doufám, že jde o historku dostatečně ilustrativní o přínosech těchhle „rad“ ;)

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama