Šestileté jazykové gymnázium

18
11.12.18 15:37

Šestileté jazykové gymnázium

Zdravím,

Už jsem sem nedávno psala ohledně střední školy, avšak tento dotaz je odlišný. Studuji osmileté gymnázium, momentálně jsem v kvartě. Ráda bych přešla na jinou školu a v nedávné době jsem našla dost hezkých gymnázií s jazykovým zaměřením, bohužel jedno čtyřleté anglicko-české je pro mě až moc drahé, co se pak týče těch ostatních, jedná se o šestiletá studia. Jak bych měla v takovémto případě postupovat, když už jsem v kvartě? (jedná se o španělská, francouzská a podobná studia, tyto jazyky jsem bohužel nestudovala, umím velmi dobře pouze anglicky, což jsem našla právě to drahé gymnázium :zed: )
Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

1757
11.12.18 15:48

Zkus tam napsat na studijní oddělení. U nás jsou osmiletá gymnázia, kam se dá nastoupit buď už na druhý stupeň ZŠ nebo až na SŠ na čtyři roky. Třeba to mají stejně. ;) Jinak bohužel s drahým gymnáziem asi nic neuděláš, musíš se smířit s tím, že někdo na to peníze má a někdo ne. Mě takhle v životě mrzela už spousta věcí, které jsem moc chtěla, ale musela jsem je oželet. A bohužel studium byla jedna z nich. :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.18 16:06
@Serpentini píše:
Zkus tam napsat na studijní oddělení. U nás jsou osmiletá gymnázia, kam se dá nastoupit buď už na druhý stupeň ZŠ nebo až na SŠ na čtyři roky. Třeba to mají stejně. ;) Jinak bohužel s drahým gymnáziem asi nic neuděláš, musíš se smířit s tím, že někdo na to peníze má a někdo ne. Mě takhle v životě mrzela už spousta věcí, které jsem moc chtěla, ale musela jsem je oželet. A bohužel studium byla jedna z nich. :?

Děkuju. :) Zde je právě pouze šestileté dvoujazyčné, poté čtyřleté normální (které navíc není tento rok otevřeno). Osmileté také, bohužel právě pouze všeobecné vzdělání, proto bych potřebovala osmileté/čtyřleté dvojjazyčné. :zed: Tak tedy nevím, jestli mám nějaké možnosti s dostáním se na šestileté.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5520
11.12.18 16:33
@Kayla19 píše:
Zdravím,Už jsem sem nedávno psala ohledně střední školy, avšak tento dotaz je odlišný. Studuji osmileté gymnázium, momentálně jsem v kvartě. Ráda bych přešla na jinou školu a v nedávné době jsem našla dost hezkých gymnázií s jazykovým zaměřením, bohužel jedno čtyřleté anglicko-české je pro mě až moc drahé, co se pak týče těch ostatních, jedná se o šestiletá studia. Jak bych měla v takovémto případě postupovat, když už jsem v kvartě? (jedná se o španělská, francouzská a podobná studia, tyto jazyky jsem bohužel nestudovala, umím velmi dobře pouze anglicky, což jsem našla právě to drahé gymnázium :zed: )
Děkuji.

Upřímně? Spíš je to bez šance.
Ano, mohla bys přestoupit, ale pak bys musela složit rozdílové zkoušky z jazyků, které studují na šestiletém gymnázium. Podle toho, co píší, bys neměla mít s angličtinou problém, ale nevím, jak druhý, případně třetí jazyk.
Jaký druhý jazyk dělaš na současném gymnáziu?

Pokud bys to zvládla, stačí zažádat o přestup.

Jednodušší mi přijde dstudovat kvartu a přejít na jinou střední školu - pokud se ti na osmiletém gymnáziu nelíbí. Jak jsi na tom s prospěchem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.18 16:38
@SAJ píše:
Upřímně? Spíš je to bez šance.
Ano, mohla bys přestoupit, ale pak bys musela složit rozdílové zkoušky z jazyků, které studují na šestiletém gymnázium. Podle toho, co píší, bys neměla mít s angličtinou problém, ale nevím, jak druhý, případně třetí jazyk.
Jaký druhý jazyk dělaš na současném gymnáziu?

Pokud bys to zvládla, stačí zažádat o přestup.

Jednodušší mi přijde dstudovat kvartu a přejít na jinou střední školu - pokud se ti na osmiletém gymnáziu nelíbí. Jak jsi na tom s prospěchem?

Mým druhým jazykem je němčina.

Tento rok jsem byla dost nemocná a dlouho jsem chyběla, takže mám problém s pár známkami - Fyzika, matematika, zeměpis (kde mi tedy hrozí i trojky). Mimo tyto předměty mám ale plno výborných a pár chvalitebných,.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malone.v
11.12.18 16:42

@Kayla19 je třeba umět i ty ostatní jazyky, protože třeba na španělském gymnáziu máš i matematiku ve španělštině…

• Nahlásit
  • Citovat
18
11.12.18 17:06
@malone.v píše:
@Kayla19 je třeba umět i ty ostatní jazyky, protože třeba na španělském gymnáziu máš i matematiku ve španělštině…

Dobře, děkuju. :)

Už jsem našla hezké čtyřleté studium česko-německé či česko-španělské, nejspíše bez školného. Bohužel se nachází hodně daleko (v místě poblíž jsem měla bývalou kamarádku, ke které jsem jezdila, takže to znám), 4 hodiny cesty i s minimálně jedním přestupem, ale tak doufám, že to půjde vyřešit, konečně příležitost, která by mi dost pomohla. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5520
11.12.18 17:09
@Kayla19 píše:
Dobře, děkuju. :)Už jsem našla hezké čtyřleté studium česko-německé či česko-španělské, nejspíše bez školného. Bohužel se nachází hodně daleko (v místě poblíž jsem měla bývalou kamarádku, ke které jsem jezdila, takže to znám), 4 hodiny cesty i s minimálně jedním přestupem, ale tak doufám, že to půjde vyřešit, konečně příležitost, která by mi dost pomohla. :)

Prosímtě, neblázni… Kvůli gymplu dojíždět 4 hodiny daleko?

Totální zbytečnost - a podle mých zkušeností to není šance, ale skoro jistý recept na zanechání studia.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.18 17:23
@SAJ píše:
Prosímtě, neblázni… Kvůli gymplu dojíždět 4 hodiny daleko?Totální zbytečnost - a podle mých zkušeností to není šance, ale skoro jistý recept na zanechání studia.

Ach ne. Já myslím ubytování. Dojíždět bych zvládla max. 1,5 hodin do Prahy a už to by se mi nechtělo. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
SAJ
5520
11.12.18 17:38
@Kayla19 píše:
Ach ne. Já myslím ubytování. Dojíždět bych zvládla max. 1,5 hodin do Prahy a už to by se mi nechtělo. :D

I tak to je nesmysl, promiň. To skoro jistě nedáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malone.v
11.12.18 17:49

Napiš zástupkyni na to česko-německé, myslím, že ti určitě poradí jak postupovat. držím palce :-) když člověk chce, zvládne vše a školy si cení studentů, kteří o studium mají opravdový zájem. Sama na podobném gymnáziu učím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
18
11.12.18 18:08
@SAJ píše:
I tak to je nesmysl, promiň. To skoro jistě nedáš.

V pohodě. Co ale přesně myslíš? S ubytováním osobně problémy nemám, jisté se najdou nějaké finanční potíže, na druhou stranu nemám potřebu být stále doma, naopak myslím, že to prospěje (nejen mně).

@malone.v píše:
Napiš zástupkyni na to česko-německé, myslím, že ti určitě poradí jak postupovat. držím palce :-) když člověk chce, zvládne vše a školy si cení studentů, kteří o studium mají opravdový zájem. Sama na podobném gymnáziu učím :-)

Děkuju, němčinu na vysoké úrovni nemám (ve škole se ji učíme tři roky - Tedy kolem 15 lekcí, zatím), ale určitě to zkusím, děkuji. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
malone.v
11.12.18 18:16

@Kayla19 zkus a nenech se tady rozladit a odradit :kytka: někým, kdo evidentně řeší nějaký svůj osobní problém

• Nahlásit
  • Citovat
SAJ
5520
11.12.18 18:24
@malone.v píše:
@Kayla19 zkus a nenech se tady rozladit a odradit :kytka: někým, kdo evidentně řeší nějaký svůj osobní problém

Neřeším žádný svůj osobní problém. Pouze jsem během minulých dvaceti let pracovně zažila více než malé množství studentů, klteří si tak dlouho komplikovali své vlastní studium, až nakonec vůbec nedostudovali.

A nezlob se - odejít z gymnázia studovat jiné gymnázium - jen čtyři hodiny od domova? Jako fakt?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18
11.12.18 18:57
@malone.v píše:
Děkuji :)
@SAJ píše:
Neřeším žádný svůj osobní problém. Pouze jsem během minulých dvaceti let pracovně zažila více než malé množství studentů, klteří si tak dlouho komplikovali své vlastní studium, až nakonec vůbec nedostudovali.A nezlob se - odejít z gymnázia studovat jiné gymnázium - jen čtyři hodiny od domova? Jako fakt?

To je v pořádku, ale také vím, co dělám. Mé gymnázium mi nenabidne to, co mi nabídne jmenované dvojjazyčné studium. Ano, je to daleko, ale to by se dalo vyřešit ubytováním. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama