Reklama

Šestiměsíční v noci nespí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Terka2017
Nováček 2 příspěvky 27.02.17 08:04
šestiměsíční v noci nespí

Zdravím, ráda bych se poradila. Mám téměř šestiměsíčního chlapečka, hezky večer usíná, spí do cca půlnoci. Potom se začne budit po zhruba dvou hodinách až do rána, někdy se budí i častěji a na několik hodin neusne. Začala jsem na radu doktorky dávat večer kaši, aby ho zasytila, zkoušíme už přes deset dní, ale změna žádná. Jinak zatím plně kojím. Přes den toho mnoho nenaspí, celkově max. 2 hodiny. Chtěla bych se poradit, co vyzkoušet na prodloužení spánku. Nemyslím, že je to jídlem, vydrží nejíst víc než 4 hodiny, ale spíš tím, že se probudí a neumí opět sám usnout. Mrčí a pláče. Usne mi pak u prsa při kojení nebo ho uhoupám v hacce. Kaše nezabrala a nějak se z toho nočního probouzení stává zvyk… děkuji moc

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineTichošlápek
Echt Kelišová 9614 příspěvků 27.02.17 08:16

Vítej do klubu :mrgreen: první syn z toho vyrostl v roce, druhému je sedm měsíců a zatím je to to samé v bledě modrém. Nam nepomohlo nic. Jen čas. Zkoušela jsem zavinuti, bílý šum, spánek se mnou v posteli, spánek mimo ložnici a ani ťuk. Beru to tak, ze mam proste nespavce. Jídlo u nás vliv také nemělo

Sleepy.Monkey
Kecalka 263 příspěvků 27.02.17 08:23

Pěkné ráno, my máme to samé..Jak začal šestý měsíc, se spaním je to bída. Kaše jsme taky zkoušeli, v lahvi mi ji nevezme, a to jsme zkoušeli více zředit. Večer před spaním musí být mléko a nehneme s ním. Jsme na UM. Kaše mu chutná jen přes lžičku, tak to můžeš zkusit. Ale ikdyz jsme mu dali kasi v 17h a v 20h měl UM, delší spánek to nezajistilo. Budil se úplně stejně, v noci mu musím dával mléko, a to dvakrát za noc :roll:. Budí se dost často, vstavam k němu i sedmkrát :roll: Dnes v noci se mi přetáčel na bříško, ve spánku :D Nevím čím to je, že děti nespí.. :nevim:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 27.02.17 08:23

Mam to same, beru to tak, ze to proste mimimka takto maji, pocitala jsem s tim jeste pred otehotnenim, tak mne to neprekvapilo.

ejhle
Závislačka 2802 příspěvků 27.02.17 08:30

Bez zkusenosti s druhym ditkem bych ti rekla, ze to neni mozne, ze nekde je chyba. Nyni ti poslu virtualni :hug: a :*
Jako pokud jsi vyzkousela pevne zavinuti, sum, netrpi na prdy, tak s tim nic nenadelas. Nas terorista spalal mnohem lepe v kocarku. Takze kdyz bylo v noci nejhur a ja uz nemela silu jej chovat (ano, v naruci spal klidne celou noc. Ale uz nespal v satku, ani vedle me v posteli nespal. ), tak jsem si dotahla kocarek do loznice, ditko hodila do nej a drncala jsem vleze. Mam video, kde chrapu jak drevorubec a drncam :roll:
Jinak, terorista ma 18 mesicu a porad sam nespi. Kdyz ho dam po o spat, tak vydrzi max pulhodku. Ale, kdyz si jdu s nim lehnout a udelam mu zivy polstar, tak chrni klidne i 2.5 hodiny.

Sleepy.Monkey
Kecalka 263 příspěvků 27.02.17 08:35

@Tichošlápek Tak snad i můj syn z toho vyroste :mrgreen: Bude mu 7 měsíců. Aby jsme nevstávali ve čtyři ráno, musím uchovat.. nic jiného ho neuklidní.. :roll: Dudlík mi vyplivne, napít nechce, když ho zavinu, tak ruce vytáhne a jen se sebou zmítá, dokud ho nevezmu :roll:

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15243 příspěvků 27.02.17 08:38

Ja tedy rozlisuji dobre a spatne noci ne dle poctu kojeni/vstavani, ale dle toho, co dela mrne mezi tim. Pokud spi, tak i noc se vstavanim po 1,5 hod beru za dobrou, ale meli jsme radu noci, kdy jsem od velmi brzkych hodin musela drzet mrne v naruci, aby spalo. To pak bylo psycho.

michee
Závislačka 3584 příspěvků 8 inzerátů 27.02.17 08:46

Dcerka mi v noci občas nespí, ale já to neřeším. Vezmu si ji k sobě do postele, leží vedle mě a já spím. Ona vycítí mou potřebu spát a nakonec to taky zalomí, občas si tam huláká i hodinu dvě, ale to vážně neřeším, je se mnou, nic jí nechybí, takže oboustranná spokojenost.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16930 příspěvků 1 inzerát 27.02.17 09:33

@Terka2017 Obě děti se mi po 6 měsíci začali v noci víc a víc budit. Zuby, rychlý psychomotorický vývoj a zpracovávání zážitků, spánek už není tak hluboký, jako u těch malinkých miminek, separační úzkost. Oba to okolo roka přešlo a až na výjimky o nich od toho roka v noci nevím.
Nejlepší je podle mě to neřešit, vzít to jako fakt, dopřát dítěti to co potřebuje, zařídit se tak, aby se člověk i v rámci možností alespoň jakž takž vyspal. Klidně vzít dítě do postele.
Ono to na věky není.

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 27.02.17 11:16

Spíš se připrav na to, že časy, kdy spal celou noc jsou pryč.. teď to budou třeba zoubky, potom separační úzkost, potom zase zoubky, do toho nějaká rýma a tak dále. Vyroste z toho ale pokud není extra spáč, tak ho spíš vždy rychle uspi, třeba kojením nebo si ho vem k sobě a spi dál..

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 07.03.17 20:49

Dobrý večer,
vetřu se Vám do diskuze, už si nevím rady. Půlroční syn taky strašně špatně spí. Do tří měsíců trpěl kolikami, dny probrečel, ale v noci kupodivu celkem dobře spal. Čtvrtý měsíc se to zlomilo, koliky ustály, přes den byl strašně hodný a začal mi spát od 21 do půl 5 ráno v kuse. Pak si ještě schrupnul do osmi, půl 9. Od pátého měsíce (na konci mu vyrostly dva zoubky) děs běs. Večer kojím o půl osmé, usne u kojení, do hodiny se ještě tak třikrát probudí, buď zabere dudlík nebo mu dám ještě prso nebo prso nechce, tak uspávám v náručí. Pak se budí co hodinu a půl, co dvě hodiny, max co tři hodiny (to už je rekord!), vezmu si ho do postele na kojení, napije se, usne přenesu a tak pořád dokola až do rána. Chtěla bych kojit v leže, ale to se začne vztekat a křičet, jakmile si ke kojení sednu, napije se v klidu. Mezi půl třetí a půl pátou zhruba nespíme, napije se, dám ho do postýlky, chvilku si hraje, pak začne kňourat, vezmu si ho do postele, zase si chvilku hraje, pak kňourá, tak ho ponosím, položím, zase kňourá, chci mu dát prso, nechce, po těch dvou hodinách boje pak s dudlíkem nakonec usne a vstáváme v 6, max v 7. Přes den taky katastrofa. V tom čtvrtém měsíci si dokázal přes den sám usnout na hrací dece nebo v lehátku, když byl unavený, spal sice jenom 30 minut, déle jenom v kočárku, ale stačilo mu to, neviděla jsem známky únavy. Většinou mezi každým kojením zalomil. Teď vidím, že si tře oči, je protivný, ale neusne, jenom když ho uspím násilím v náručí nebo si zdřímne na 10 minut v průběhu kojení, jinak prostě nespí. Takže přes den nenaspí déle než dvě hodiny, z toho hodinu a půl v kočárku, za předpokladu, že se vozí. Neměl už by si pomalu začít vytvářet nějaký režim a spát v určitou dobu? Pořád se mě všichni ptají, kdy mě mají objednat třeba na kontrolu, aby malý nespal, a nedokážou pochopit, že prostě nevím. :D

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 07.03.17 21:05

@Evvcaa Myslím, že na pevný režim má ještě čas. V tomhle věku se ty spací návyky mění po pár týdnech. Dodržuj režim ukládání, který ti vyhovuje a on se časem přizpůsobí. Jinak si myslím, že to vypadá zase na zoubky, tak můžeš zkusit nějaká homeopatika. Když už nebylo zbytí, tak jsem na noc dala i nurofen, to pak spal zase pěkně. Jinak můj syn si ještě teď (14m) často dává v noci hoďku a půl pauzu a pak až ho můžu zase uspat (dřív než po hodině se ani nesnažím). A jinak, na kontrolu se objednej kdykoliv a když se zrovna netrefí, tak to posuneš nebo holt půjde spát o chvíli pozdějc nebo usne cestou.. Na roční prohlídku jsme taky přišli o 1,5 hod později s tím, že jsem neměla to srdce ho vzbudit, když tak pěkně spinkal :).

Evvcaa
Kecalka 172 příspěvků 07.03.17 22:00

@Iva575 nurofen jsem parkrat zkousela dat, ale nemelo to zadny efekt, takze do neho nechci zbytecne cpat leky a v aute mi usne skoro vzdycky, takze ho pak stejne musim budit, kdyz jdeme cvicit nebo na kontrolu, jenom me uz vytaci, jak se kazdy divi, ze si to neumim naplanovat :roll:
Ja vim, ze musim vydrzet, ale uz z toho nevyspani jen tezko zvladam praci a ted v uzaverce je to docela problem :)
Nevim treba, jestli kdyby spal lip pres den, ze bych ho nosila v manduce nebo chodila na prochazky i dopoledne, jestli by treba v noci nemel klidnejsi spani… ale uz ma pres 8 kilo, tak je na noseni docela tezky :?

Iva575
Kecalka 352 příspěvků 08.03.17 12:08

@Evvcaa Vyzkoušej, u nás docela platí, že čím víc spí přes den, tak tím líp spí v noci. I když teď zase mívám budíček v 6, to se mi taky moc nelíbí..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Býval za andílka i hubu nevymáchanou. Proč je Zelenka další průšvihář?

Další fotbalový svéráz, další bývalý sparťan má oplétačky. Po Tomáši Řepkovi... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama