Šestitýdenní miminko chce pořád jíst

Anonymní
27.7.21 22:45

Sestitydenni miminko chce pořád jist

Ahoj holky. Už si opravdu, ale opravdu nevím rady s naší holčičkou.
S kojením zapasime od začátku. Pár dní to slo(jde) a pak se to vrací zase k problému. A tím je, že má malá chce neustále jist. Není to jen teď v šestém týdnu (nemyslím tím růstový spurt) už to zqslo tak daleko, že ji kojim třeba 1h30min. Když vězňů prso začne vztekani, dávání pesticky(prstíky) do pusinky a saje jak o závod. Sice u prsa dost usíná a já musím budit, ale saje pořád. Chtěla jsem kombinaci odstrikane ho mléka s kojením. Jenže nemám kdy odstrikavat když neustále kojím. Jsem z toho opravdu už nervózní. Navíc když jsme po kojení a malá zázračné usne, má strašně neklidné spaní (nevím jestli to s tím Teda souvisí)
Navíc za poslední 4 dny jsem si všimla, že mé mléko není už tak „hezké“ na pohled. Ale přijde mi spíš jako hodně vodnate..
Setkala jste se některá s tím? Opravdu chci kojit, jenže tohle mě už začíná doopravdy vysilovat a bojím se, že to nedám a budu chtít přejít na umělou stravu…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10882
27.7.21 22:47

Laktacni poradkyni jsi měla?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1938
27.7.21 22:47

A kolik vypije, vážíš ji před kojením a po kojení. Nemusí ji to stačit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
27.7.21 22:50

Zaprve je teplo, muze mit zizen, a proto pije casto. Muze ji bolet brisko a sani bolest tisi. Uklidnuje ji dudani. Myslim, ze nemusi byt nikde problem. A pokud jsi nervozni, dcera to citi a o to vic chce byt na prsu, aby se zklidnila. Vetsinou kdyz je ve vyvoji nejaky „zadrhel“ zmeni se k lepsimu ve chvili, kdy to prijmes, jak to je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22460
27.7.21 23:21

S největší pravděpodobností vůbec nejde o jídlo, ale jen o dudlání. Kdyby hodinu a půl pila, tak jí to mlíko bude stříkat i ušima. Zkus jí dát dudlík nebo se z toho brzo zblázníš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
27.7.21 23:31

Mě by zajímalo kdy si ženský uvědomí že lidské mateřské mléko nevypadá úplně jako kravské mléko..po počátečni fázi která má miminku dodat tuk který po porodu ztratí je pak mléko spíš taková zakalená voda..je to normální vzhled…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54086
27.7.21 23:44

Má dost počůraných plínek? U doktora shledáno, že přibírá? Pokud jo, tak s nedostatkem mlíka bych se netrápila. A s jeho kvalitou taky ne, na vzhledu fakt nic nevykoukáš a „slabé mléko“ je pověra našich babiček. Zkusila bych kontaktovat dobrou laktační poradkyni. A jo, je dost dobře možné, že víc než po mlíku prostě touží po tvé blízkosti a po tom sání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.7.21 01:11

Laktační poradkyně jsem měla několikrát, vše děláme správně..
V nemocnici jsem vážila naposled.. Ale když jsem odstrikala 120ml vypila a musela jsem ještě dokrnit z prsu protože měla stále hlad..
Neříkám, že mléko musí vypadat jako kravské mléko, jen jsem řekla, že se během pár dní změnilo..
Na váze pribira (ale ani bych se nedivila) když furt tak papka.. A plinek má taky dost pocuranych..
Jak říkám z toho neustálého kojení jsem už fakt unavená.. Furt doufám xze se to srovna ale nijak to furt nevidím :nevim:
Jinak dudlík se snažíme dávat, ale malá žádný nepřijala. Chvíli dudla ale pak vyplovne protože z toho nic neteče..
Když je teplo tak to chápu, že má žízeň.
Jenže takhle pa i když bylo o hodně méně stupňů a vedra nebyli…

• Citovat
  • Nahlásit
3741
28.7.21 08:15
@Anonymní píše:
Laktační poradkyně jsem měla několikrát, vše děláme správně..
V nemocnici jsem vážila naposled.. Ale když jsem odstrikala 120ml vypila a musela jsem ještě dokrnit z prsu protože měla stále hlad..
Neříkám, že mléko musí vypadat jako kravské mléko, jen jsem řekla, že se během pár dní změnilo..
Na váze pribira (ale ani bych se nedivila) když furt tak papka.. A plinek má taky dost pocuranych..
Jak říkám z toho neustálého kojení jsem už fakt unavená.. Furt doufám xze se to srovna ale nijak to furt nevidím :nevim:
Jinak dudlík se snažíme dávat, ale malá žádný nepřijala. Chvíli dudla ale pak vyplovne protože z toho nic neteče..
Když je teplo tak to chápu, že má žízeň.
Jenže takhle pa i když bylo o hodně méně stupňů a vedra nebyli…

No nevim, ja asi budu vypadat jako drsoň, ale osobne bych se zblaznila. Takze bych ji nakojila, tech 15-20 minut, dala do kocarku, dudana, espumisan, ňuňaci plinu a sla povozit.

Nekdo ti mozna doporuci satek, ja s tim zkusenosti nemam

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10882
28.7.21 08:18

No tak ono sestinedeli je hodně o kojení. Taky jsem měla pořád prsa venku. Ony se tak děti i hodně uklidňují.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2142
28.7.21 08:38

Ja teda nevim, ale mne to pripada jako norma. Zvlast takhle brzy po porodu.
Mlika mas evidentne dost, zacinat s UM by byla kravina. Lehni si a koj. Za mesic to bude lepsi.
Ja kojila co hodinu a ctyricet minut az do prvnich prikrmu. Normalka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2828
28.7.21 08:47

Nema hlad, chce dudat, zkus dudlik..neklidne spani ma, protoze je ad 1 prejedena a ad 2 to deti maj, zkus pevne zavinout..ja musim za sebe rict, ze behem 6ti nedeli jsem taky kojila dlouho, po 6ti nedeli, jako kdyz utne, kojeni bylo max 10 minut a docela mi to chybelo..pri kojeni jsem mela klid, koukala na serialy, cetla knizku :-D..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
28.7.21 08:52

Je to úplně normální, miminka mají první tři měsíce spurty, ten vývoj je prostě hodně rychlý, a tak potřebují hodně mléka.

Kojila jsem syna klidně co půl hodiny, ve dne v noci. Samozřejmě, pokud usnul, počkala jsem, až usne tvrději, a prso vzala. Někdy se to podařilo, jindy ne.

Ta miminka ví, co dělají, tím, že hodně saje, si navyšuje množství vytvořeného mléka. Asi ho teď fakt hodně potřebuje.

Kombinovat kojení a odstříkané mléko flaškou je v těchto začátcích zabiják kojení. Protože to ti tu laktaci jen a jen sníží. „Problém“ se jen zhorší.

Mléko je u lidí spíše vodnaté. :srdce:

Příspěvek upraven 28.07.21 v 08:56

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1295
28.7.21 08:55

Jinak pokud má problém se spaním a spí ti jen na prsu (tak to měl i syn), tak hoď miminko do šátku. Má tam kontakt a spí většinou líp a tvrději. A ty u toho uděláš nějakou práci. Únavu chápu, ale tak to prostě je. Jako prvních 6 měsíců jsem se necítila zrovna svěže se synem ani s dcerou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
28.7.21 09:20

Složení mleka se mění pomalu co kojení takže to že se mění i vzhled je logické..jak říkají holky zkusila bych ten satek nebo ergonomické nosítko pro nejmenší.. já mám necelé 3 týdny do termínu a protože nás těsně po porodu čeká stěhování (z porodnice už nejspíš půjdu do nového) a tím pádem hodne preskladavani a založení a zarovnávání veci tak ho taky nejspíš pořídím pokud malá bude hodně kontaktní, jinak bych nic neudělala…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat