Šestitýdenní mimino a starší má neštovice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 08.03.17 17:30
šestitýdenní mimino a starší má neštovice

Ahoj dcerka dneska přinesla ze školky neštovice. Syn má 6 týdnů. Ozvete se kdo byl ve stejné situaci, jestli to mimina ve zdraví přežila.. už asi nemá cenu je izolovat, že…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

uf-ounek
Extra třída :D 12464 příspěvků 08.03.17 17:43

@Rezii my to měli podobně. Já přišla se synem z porodnice a odpoledne se dcera osypala. Doktorka doporučila týdenní izolaci. Předtím se vídaliv porodnici. nejvíc jsou infekční prý na začátku výsevu. Pokud můžeš odděl je. syn je nechytil a všechno proběhlo v pořádku. POkud kojíš a měla si neštovice ty, je tam nižší riziko, že je bude mít syn.

Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 08.03.17 17:50

@Rezii konzultuj s dr. Svagrova mela stejny problem jeji dcera mela nestovice, nakazila miminko, ale to melo jen par flicku co spise vypadaly jako potnicky mela to v podpazi a na zadech jinde ne. Tak ji ani nenapadlo ze to ma a pak ve skolce byly nestovice tak rikala necham ji nakazit at uz to ma take za sebou a jelikoz uz to jednou prodelala podruhe z toho mela pasovy opar a nasledky do ted. Jeji 10 let a bere leky. Nechci strasit ale radeji to konzultuj s dr. Nebo pokud to mimimko ted nechytne nebo nevis o tom radeji pak nech ockovat proti nestovicim a mas do budoucna klid. Ja radeji nechala obe deti naockovat. Dcera je jiz ve skole a x krat se s nestovicemi setkala a nic nechytla.

Rezii
Zasloužilá kecalka 856 příspěvků 08.03.17 17:54

@Framik jsem myslela že po jednou prodělané nemocí už je doživotní imunita a pasovy opar z toho dostávají jen lidi se silně sníženou imunitou…Tak asi ne…

ančapepča
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 08.03.17 18:08

Jestli se osypala dneska tak nejvíc infekční byla včera 8o třeba to proběhne v pořádku a prcek to bude mit za sebou. No uvidíš, inkubační doba je 14-21 dní. :kytka:

ančapepča
Zasloužilá kecalka 973 příspěvků 08.03.17 18:11
@Rezii píše:
@Framik jsem myslela že po jednou prodělané nemocí už je doživotní imunita a pasovy opar z toho dostávají jen lidi se silně sníženou imunitou…Tak asi ne…

Taky jsem si to myslela. Že když proběhnou neštovice tak pak může být po hodně oslabené imunitě pásový opar. Nebo má někdo pásový opar a nemá neštovice. To mám od kamarádky MUDr

Vokaju
Ukecaná baba ;) 1464 příspěvků 08.03.17 18:15

Máme za sebou to samé. Syn se osypal ve 2,5 měsících. Dle dr. mívají takto malá miminka ještě zbytky mateřských protilátek a většinou mají mírný průběh. Což se u nás bohužel nepotvrdilo, ale prý je to fakt výjimka. Co je ale horší, že takto malá miminka nemají ještě moc vyvinutou imunitu a nemusejí se jim vytvořit protilátky (to platí až do roka). Takže není jisté, že je nechytí někdy znova. Synovi je rok teď, tak až půjde někdy na krev, nechám mu protilátky otestovat.

Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 08.03.17 18:17

@ančapepča @Rezii po tom ockovani by dite/ dospelak nemel chytit ani jedno. Sice nic neni 100% ale pravdepobnost je hodne mala.

Reee
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 08.03.17 18:20

Starší syn měl neštovice v 5,5 letech a chytnul je i mladší syn, tehdy 4-5 měsíců, plně kojený. Oba byli opupínkovaní dost, oba přežili. Mladší prý má 50% šanci mít neštovky ještě jednou. Mohl si vzít protilátky z MM ode mne, nebo si také mohl udělat svoje vlastní protilátky. To ukáže čas, popř testy. Neizolovala jsem kluky od sebe, proč?

aleba
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 57 inzerátů 08.03.17 18:25
@Framik píše:
@Rezii konzultuj s dr. Svagrova mela stejny problem jeji dcera mela nestovice, nakazila miminko, ale to melo jen par flicku co spise vypadaly jako potnicky mela to v podpazi a na zadech jinde ne. Tak ji ani nenapadlo ze to ma a pak ve skolce byly nestovice tak rikala necham ji nakazit at uz to ma take za sebou a jelikoz uz to jednou prodelala podruhe z toho mela pasovy opar a nasledky do ted. Jeji 10 let a bere leky. Nechci strasit ale radeji to konzultuj s dr. Nebo pokud to mimimko ted nechytne nebo nevis o tom radeji pak nech ockovat proti nestovicim a mas do budoucna klid. Ja radeji nechala obe deti naockovat. Dcera je jiz ve skole a x krat se s nestovicemi setkala a nic nechytla.

a ty myslis ze naockovane dite ten pasovej opar nemuze mit? neco si o tom nacti. Naopak to ockovani pusobi jen nekolik let a tva dcera muze nestovice chytit az treba bude tehotna. Pasovy opar chytne jen nekdo oslabeny, kdo nestovice bud prodelal nebo byl ockovan

fia80
Závislačka 2974 příspěvků 08.03.17 18:25

Dcera se nakazila v 6 týdnech od sestřenice. Po 2 týdnech se osypala a neštovic měla celkem dost. V té době byla plně kojená. Od té doby byla ve styku s neštovicemi a již je nedostala ani pásový opar naštěstí nikdy neměla.

Neštovice probíhaly OK - jeden den měla horečky kolem 38 stupňů, byla více spavá. Výhoda byla, že se v té době ještě neuměla poškrábat.

Komplikace můžou i nemusí být. Nyní s tím už nic nenaděláš - buď je dostane nebo ne.

aleba
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 57 inzerátů 08.03.17 18:28
@Framik píše:
@ančapepča @Rezii po tom ockovani by dite/ dospelak nemel chytit ani jedno. Sice nic neni 100% ale pravdepobnost je hodne mala.

stejne tak je mala pravdepodobnost ze clovek, ktery nestovice mel, pri setkani s infekcnim ditetem chytne p.opar. spis to vypada ze doktorka potrebovala prodat vakcinu :?

Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 08.03.17 18:34

@aleba nechtela dr. prodat. Ja sama jsem chtela nechat naockovat. Kdyby jsi videla co diky nestovicim neter zazila, jake ma nasledky a bude mit cely zivot treba bys mela stejny nazor.

Jak jsem psala vyse nikdy nic neni na 100 %.
Autorce jsem pouze poradila at to konzultuje s dr. Ze nekdy I blbe nestovice, ktere skoro vzdy probehnou v pohode nemusi v pohode byt.

aleba
Ukecaná baba ;) 1317 příspěvků 57 inzerátů 08.03.17 18:47
@Framik píše:
@aleba nechtela dr. prodat. Ja sama jsem chtela nechat naockovat. Kdyby jsi videla co diky nestovicim neter zazila, jake ma nasledky a bude mit cely zivot treba bys mela stejny nazor.Jak jsem psala vyse nikdy nic neni na 100 %.
Autorce jsem pouze poradila at to konzultuje s dr. Ze nekdy I blbe nestovice, ktere skoro vzdy probehnou v pohode nemusi v pohode byt.

Ja verim, ze tva neter ma po p. oparu nehezke nasledky, jen se ti snazim rict, ze ten opar by nejspis chytila stejne i kdyby byla ockovana. Ockovani te neochrani vic nez prodelani nemoci, spis naopak

Framik
Zasloužilá kecalka 562 příspěvků 19 inzerátů 08.03.17 18:52

@aleba navic dr.snad pise recept a ty si vakcinu koupis v lekarne ne? Pouze vakciny ktere jsou povinne ma dr. V ordinaci.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Súdánec nabídl dceru na Facebooku. Dostal za ni 500 krav, tři auta a čtvrt milionu

K naprosto šokující události, která připomíná středověký obchod s otroky,... číst dále >

Sting a Shaggy jsou v Praze! Přiletěli s předstihem, nejspíš vyrazí na památky

Populární rockový zpěvák Sting je v Praze. V pátek ho čeká koncert společně s... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >