Sestra a zároveň sestřenice

Anonymní
25.11.19 15:39

Sestra a zároveň sestrenice

Zdravím, ráda bych se zeptala, jestli znáte někoho v okolí, kdo je zároveň sestrenice i sestra nebo bratranec i bratr. Mladší sestra bude mít s mým bývalým manželem dítě. Nepodvadel mě, dali se dohromady pár let po našem rozvodu a vycházíme spolu. Chci se, ale zeptat, jak bude dítě k našemu synovi? Jsme nevlastní sestry. Tak mě zajímá, jestli to malé bude sourozenec nebo sestrenice/bratranec. Nebo prostě obojí a nikdo to neřeší. Znáte někoho, kdo to takhle má?
Předem děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1911
25.11.19 15:43
@Anonymní píše:
Zdravím, ráda bych se zeptala, jestli znáte někoho v okolí, kdo je zároveň sestrenice i sestra nebo bratranec i bratr. Mladší sestra bude mít s mým bývalým manželem dítě. Nepodvadel mě, dali se dohromady pár let po našem rozvodu a vycházíme spolu. Chci se, ale zeptat, jak bude dítě k našemu synovi? Jsme nevlastní sestry. Tak mě zajímá, jestli to malé bude sourozenec nebo sestrenice/bratranec. Nebo prostě obojí a nikdo to neřeší. Znáte někoho, kdo to takhle má?

zajímavá situace a je fajn, že vycházíte :palec: každopádně, pokud mají děti společného otce, asi bych je označovala primárně za sourozence

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32103
25.11.19 15:44
@Anonymní píše:

Tak geneticky bude oboje. :mrgreen:

No ale potože otec je bude vnímat oba jako své děti, tak vůči sobě budou jako nevlastní (přesněji polorodí) spourozenci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8673
25.11.19 15:44

Bude to v každém případě jeho bratr/sestra, když mají stejného otce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32103
25.11.19 15:57
@Cenarius píše:
Bude to v každém případě jeho bratr/sestra, když mají stejného otce.

Budou k sobě i bratranec a setřenice, když mámy jsou sestry. Třeba pro babičky a dědy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
86
25.11.19 16:07

Mamka má sestřenici a ségru v jednom, pro všechny jsou ségry, jinak si neřeknou ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18985
25.11.19 16:23

A proč by se to řešilo nebo nechápu? :nevim: synovi bych řekla, že tatínek mu pořídil s novou paní dalšího sourozence, jestli jde o tohle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.11.19 16:29

Máme v rodině - moje teta měla postupně dva bratry. Její děti všichni bereme jako sourozence, i když se jim někdy smějeme, že jsou bratranec a sestřenice a tím pádem je jejich maminka přeneseně i jejich teta. Prosím anonym

• Citovat
  • Nahlásit
3424
25.11.19 16:37

Ja jsem presne z teto situace a jako od zacatku jsme byli proste nevlastni sestry a nikdy nam to neprislo divny to spis lidem z okoli kteri to nechapali a ono je to stejne jen o tech detech jak ktomu pristoupi az budou starsi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat