Sestra mi vnucuje svoje dítě

18.4.21 19:46

Sestra mi vnucuje svoje dite

Ahoj všichni 👋
Moje sestra mi pořád vnucuje svoje půl roční děcko. Bydlíme v rodiným baráku, ona se svým klukem nad náma. Jakmile mě někde uvidí, tak mi ho začne rvát do náruče na pochování, nebo mi vrazí fo pokoje. Ale já to s děckama neumím prostě. Šišlat na něj… Si připadám jak idiot 🙈. Mám ho ráda, to jo… Ráda si ho pochovám tak na 5 minut. Ale přebalovat ho, krmit, nebo ho hlídat… To jde prostě mimo mě. A když ji řeknu, že si ho chovat nechci, tak se začne rozčilovat, že ho nemám ráda, že si nemám nikdy pořizovat děti… Je mi 17 a dítě je fakt to poslední co budu teď plánovat. Já jsem z něj nervózní, on země, začne brečet, já panikařit a ségra řekne, on si zvykne…Nevím jak ji to mám s citem říct, že mě to s ním prostě nebaví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
31400
18.4.21 19:55
@Řasekoule23obecná píše:
Ahoj všichni 👋
Moje sestra mi pořád vnucuje svoje půl roční děcko. Bydlíme v rodiným baráku, ona se svým klukem nad náma. Jakmile mě někde uvidí, tak mi ho začne rvát do náruče na pochování, nebo mi vrazí fo pokoje. Ale já to s děckama neumím prostě. Šišlat na něj… Si připadám jak idiot 🙈. Mám ho ráda, to jo… Ráda si ho pochovám tak na 5 minut. Ale přebalovat ho, krmit, nebo ho hlídat… To jde prostě mimo mě. A když ji řeknu, že si ho chovat nechci, tak se začne rozčilovat, že ho nemám ráda, že si nemám nikdy pořizovat děti… Je mi 17 a dítě je fakt to poslední co budu teď plánovat. Já jsem z něj nervózní, on země, začne brečet, já panikařit a ségra řekne, on si zvykne…Nevím jak ji to mám s citem říct, že mě to s ním prostě nebaví.

Pardon za OT, ale ty pěstuješ řasokoule?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2162
18.4.21 20:00

Ahoj, nesislej na nej. To se nema delat. Ja mam mimina rada, takze ja bych s nim delala, co bavi me. S pulrocnim jde delat uz fura veci a super se smeji. Pokoj si zamykej a vyzaduj klepani- to je pres caru. Nutit te nemuze, ale pomoct bys ji obcas mohla. Je to super mit synovce na hrani a blbnuti a pritom takove ty tezke veci jsou na jeho mamince :mrgreen:,

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 20:01
@Bábrdl píše:
Pardon za OT, ale ty pěstuješ řasokoule?

Ne, ale od té doby co jsem na ni měla referát, tak mi tak začali říkat spolužáci. Měla jsem obarvený vlasy na zeleno, takže to sednout :ok_hand:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6275
18.4.21 20:03

Kam povolis, tam sestra pujde a tolik si dovoli. Je to jen na Tobe jake nastavis hranice.
A sislani na decka nesnasim, na svoje jsem nikdy nesislala a pokusy babicek ihned zastavovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31295
18.4.21 20:04
@Řasekoule23obecná píše:
Ahoj všichni 👋
Šišlat na něj nemusíš. Je normální, že v 17 nejsi z dítěte na větvi. Řekni, že si ho ráda občas pochováš, že ho máš ráda, ale jsi ještě hodně mladá, abys přemýšlela nad dětmi. Normální matka a sestra to pochopí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8926
18.4.21 20:06

Můžeš říct, že se na to necítíš. To je přece pravda, jsi z toho nesvá, máš obavy. Tak si ho chvilku pochovej, pomazli a odnes jí ho zpátky, že si nejsi jistá, at ti dá čas, že potřebuješ zpomalit. Nedělat z toho kovbojku, jednou budeš také ráda za pomoc a že si udržíte hezký vztah. A segra odejde, když ti ho dává? Třeba doufá, že kromě toho, že se budete mít se synovcem rádi, budeš také běžně pomáhat a hlídat. Jak to doma máte domluvené, jak se angažují rodiče? Můžeš se nabídnout, že chlapečka hodku povozíš v kočárku, at ti ho nachystá. To segře pomůže a není to nic těžkého ;), můžeš si poslouchat cestou hudbu nebo si rychlou chůzí protáhnout nohy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8004
18.4.21 20:09

@Řasekoule23obecná si z tebe chce udělat hlídací tetu, aby mohla chodit pařit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1186
18.4.21 20:10

Při čtení jsem se teď zasmála a vzpomněla na mou sestru :lol: tě je 18 a synovi taky půl roku. Chovala ho teď nedávno poprvé a říká mu nedivej se na mě, né, nedělej to :lol: a to chudák nic nedělal :lol:
Můžeš si zkusit se sestrou promluvit, ale bojím se, že to nepochopí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34282
18.4.21 20:11

Kolik je sestře?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1178
18.4.21 20:13

Hledá otroka na hlídání

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 20:15
@tulipán píše:
Můžeš říct, že se na to necítíš. To je přece pravda, jsi z toho nesvá, máš obavy. Tak si ho chvilku pochovej, pomazli a odnes jí ho zpátky, že si nejsi jistá, at ti dá čas, že potřebuješ zpomalit. Nedělat z toho kovbojku, jednou budeš také ráda za pomoc a že si udržíte hezký vztah. A segra odejde, když ti ho dává? Třeba doufá, že kromě toho, že se budete mít se synovcem rádi, budeš také běžně pomáhat a hlídat. Jak to doma máte domluvené, jak se angažují rodiče? Můžeš se nabídnout, že chlapečka hodku povozíš v kočárku, at ti ho nachystá. To segře pomůže a není to nic těžkého ;), můžeš si poslouchat cestou hudbu nebo si rychlou chůzí protáhnout nohy.

Někdy odejde, nebo jde do kuchyně a začne s mamkou řešit nějaký věci okolo plínek, dudlíku… Když ji ho vracím, tak říká „musíš se to někdy naučit.“ nakonec si ho vezme, ale přijdu si nemozna. Vetsinou si ho vezme tatka a ja rada zapluju do pokoje.
Udělat kolečka kolem baráku není problem. To delam uz ted… Navic rychle vytuhne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.4.21 20:16
@Pears206 píše:
Kolik je sestře?

25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
149
18.4.21 20:17

@Řasekoule23obecná jak ja Te chapu :palec: tyhle pocity jsem mela jeste v 25 letech. Zila jsem studiem a karierou a detem se vyhybala, podrncat s kocarkem 2 minuty bylo pro me peklo. Zkusila bych to sestre v klidu vysvetlit, ze ho mas rada, ale nevis, co s nim delat a pokud to neni extremne nutne (nenadaly lekar apod), tak dokud nebude alespon mluvit, mas svych cinnosti dost. Ty ji take nenutis napr delat Tvoje konicky (psy, kytky, kreslit, cokoliv) :)

Edit: dneska mam 3 deti a dychala bych za ne, proste prvni dite, ktere me „bralo“ bylo moje vlastni ;)

Příspěvek upraven 18.04.21 v 20:19

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1596
18.4.21 20:17

Sestra je drzá jako opice a vyčůraná jako díra do sněhu. Je Ti 17 a fakt nemusíš být u vytržení z miminka a k dispozici kdykoliv si sestra zamane. A to neznamená, že její dítě nemáš ráda!
Slušně, jasně a na rovinu jí řekni, že máš svůj život, ve kterém /naprosto logicky vzhledem k Tvému věku/ není prioritou péče o miminko, že to dělat nechceš a nebudeš a taky to dodrž.
Vůbec se toho neboj, když nepolevíš sestra se nejspíš bude chvíli vztekat, ale nakonec to pochopí :D.
Já bych jí jako projev dobré vůle nabídla, že jí občas dítě pohlídám po předchozí dohodě, pokud to bude nutně potřebovat, nebo když budu mít čas a náladu. Ale to už je na Tobě nutit se do toho rozhodně nemusíš.
Drž se :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat