Sestra závislá na chlapovi?

Anonymní
3.2.21 09:59

Sestra závislá na chlapovi ?

Prosím o radu, mám sestru jsme si velmi blízké. Bohužel už 5 let udržuje střídavě milenecký poměr s jedním zadaným (ne ženatým) a bezdětným mužem, který je zřejmě pouze jen líný cokoli měnit, než že by přítelkyni nemohl opustit kvůli nějakým závazkům (nebo jí má přeci jen rád, kdo ví). Velmi mě trápí, že sestře prostě už „ujíždí“ vlak, je jí 37 děti nemá, přítele vždy jen na chvíli, ale nevím proč to nikdy nedopadlo a vždy se vrátila tady k tomu. Vídají se jen občasně - 1×, 2× do měsíce, už jsme o tom tolikrát mluvily.

Ví, že s ním ztrácí čas, ale řekla takovou podivnou věc, že si myslí, že je to určitá závislost. Neumí se od něj odtrhnout, ale nutno říct, že ani on od ní. Když byla mezi nimi odmlka, vždycky byl jeden (ať ten nebo ten) co to nevydržel.

Radila jsem jí takovou tu klasiku, odebrat ze soc. sítí, věnovat se sama sobě, práci, vymazat čísla, vyhodit fotky, utnout úplně kontakt - sejde z očí, sejde z mysli, ale ona se vždy jen rozčílí, že si to představuji jak Hurvínek válku, že člověk, kterej je závislej např. na alkoholu si taky jen tak neřekne od zítřka nepiju. Že to zkoušela, ona i on. A nakonec to vždycky dopadne stejně. Nevím co jí poradit, ale vidím, že ji to ubíjí, ona o tom ví, ale nedokáže to změnit :nevim: Sama mám dvě děti a když je sestra vždy na návštěvě, tak vidím, že ji to mrzí, údajně spolu už i mluvili a on jí řekl, že když s někým rodinu, tak s ní, ale ani jeden podle mě nedokáže říct buď budeme spolu nebo jdeme od sebe. Jako malé děti, a já nevím jak jí mohu pomoc.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4918
3.2.21 10:09

TY to vážně nevyřešíš..
asi tě to mrzí, ale je to její život, její volba, její boj..

já bych na jejím místě s ním buď otěhotněla, nebo s někým jiným, protože v mém životě jsem už od 18 věděla s naprostou jistotou, že bezdětný život v žádném případě (a za každou cenu) žít nechci..
ale každá žena takto orientovaná není..
sestra toho samozřejmě může časem dost litovat, její fertilita aktuálně klesá každý měsíc raketovou rychlostí :?

začarované vztahy chápu, někdy je strašně těžké a trvá i léta se od někoho „oprostit“, ale já osobně bych to prostě právě kvůli dětnému životu řešila radikálně (prostě buď dítě s ním, nebo s někým jiným). Opakuju, že to je mé osobní nastavení :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3.2.21 10:13
@Anonymní píše:
Prosím o radu, mám sestru jsme si velmi blízké. Bohužel už 5 let udržuje střídavě milenecký poměr s jedním zadaným (ne ženatým) a bezdětným mužem, který je zřejmě pouze jen líný cokoli měnit, než že by přítelkyni nemohl opustit kvůli nějakým závazkům (nebo jí má přeci jen rád, kdo ví). Velmi mě trápí, že sestře prostě už „ujíždí“ vlak, je jí 37 děti nemá, přítele vždy jen na chvíli, ale nevím proč to nikdy nedopadlo a vždy se vrátila tady k tomu. Vídají se jen občasně - 1×, 2× do měsíce, už jsme o tom tolikrát mluvily.

Ví, že s ním ztrácí čas, ale řekla takovou podivnou věc, že si myslí, že je to určitá závislost. Neumí se od něj odtrhnout, ale nutno říct, že ani on od ní. Když byla mezi nimi odmlka, vždycky byl jeden (ať ten nebo ten) co to nevydržel.

Radila jsem jí takovou tu klasiku, odebrat ze soc. sítí, věnovat se sama sobě, práci, vymazat čísla, vyhodit fotky, utnout úplně kontakt - sejde z očí, sejde z mysli, ale ona se vždy jen rozčílí, že si to představuji jak Hurvínek válku, že člověk, kterej je závislej např. na alkoholu si taky jen tak neřekne od zítřka nepiju. Že to zkoušela, ona i on. A nakonec to vždycky dopadne stejně. Nevím co jí poradit, ale vidím, že ji to ubíjí, ona o tom ví, ale nedokáže to změnit :nevim: Sama mám dvě děti a když je sestra vždy na návštěvě, tak vidím, že ji to mrzí, údajně spolu už i mluvili a on jí řekl, že když s někým rodinu, tak s ní, ale ani jeden podle mě nedokáže říct buď budeme spolu nebo jdeme od sebe. Jako malé děti, a já nevím jak jí mohu pomoc.

Jednu takovou jsem znal. Neustale mluvila o tom, jak chce manzela, ale stale si vybirala nevhodne muze. Kdyz uz s ni nejaky zustal, dlouho nevydrzel a utikal. Vek podobny, dokonce taky ma sestru s detmi. Nikdy by si nepriznala, ze je chyba na jeji strane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:25
@Příjemné Pondělí píše:
Jednu takovou jsem znal. Neustale mluvila o tom, jak chce manzela, ale stale si vybirala nevhodne muze. Kdyz uz s ni nejaky zustal, dlouho nevydrzel a utikal. Vek podobny, dokonce taky ma sestru s detmi. Nikdy by si nepriznala, ze je chyba na jeji strane.

Sice jde o mojí sestru, takže bych nemusela být úplně objektivní, ale nemyslím si, že je až tak chyba na její straně. Je moc hezká, upřímná, chytrá, má dobrou práci a je s ní sranda, je to prostě holka do nepohody. Myslím si, že ty předešlé vztahy jí nevycházely jen kvůli tomu, že nikdo nebyl jako „on“, ale to ona samozřejmě nikdy nepřiznala.

• Citovat
  • Nahlásit
3807
3.2.21 10:26

Ale jde to, jen pořád věří v nějakou výhru nad přítelkyní. Já měla tenhle stav téměř tři roky, ženáč s dítětem, pochopila jsem, že nad manželkou „nevyhraju“, dozvěděla jsem se mnoho lží, a utla jsem to. Blokace všude kde to šlo, smazala jsem čísla, abych ani já nemohla psát, samozřejmě mě to leckdy lákalo, ale díky blokaci to nešlo. Ano, sejde z očí, sejde z mysli. Já pár měsíců po skončení našla super muže, jsme spolu doteď, občas si vzpomenu, neříkám že ne, ale opravdu jsem ráda, že ženáč zmizel z mýho života. Musí na to přijít sama. Jenže mě bylo o víc jak 10 let míň než tvojí sestře, vlak mi teda neujel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
3.2.21 10:29
@Anonymní píše:
Sice jde o mojí sestru, takže bych nemusela být úplně objektivní, ale nemyslím si, že je až tak chyba na její straně. Je moc hezká, upřímná, chytrá, má dobrou práci a je s ní sranda, je to prostě holka do nepohody. Myslím si, že ty předešlé vztahy jí nevycházely jen kvůli tomu, že nikdo nebyl jako „on“, ale to ona samozřejmě nikdy nepřiznala.

to si musí vybrat ona, jestli dá přednost péru, který jí to zjevně udělá líp, než jakýkoliv jiný péro, který poznala nebo budoucím dětem, ty to za ní nerozhodneš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:35

Zakladatelko mám to v rodině úplně stejně jako ty 8o
Taky mám sestru jen je jí 32.
Zamilovala se v práci do může, ale ten je teda ženatý a má dvě děti..
Nikdy ji teda nic nesliboval.
Ona je spokojená, že si s ním užije 1-2 měsíčně a zase se rozloučí.
Trvá to 5 let.
Bohužel nikdo jiný to za ní nevyřeší…
Chtěla by děti, ale nechce nic měnit a raději než se vzdát jeho, tak raději mít děti nebude. Nechce o nikom jiným ani slyšet podle mě je líná hledat si vztah a vše začít od začátku. Achjo tak ráda bych byla teta. Já už dítě mám i nového partnera a když jí řeknu, že u mě to bylo mnohem složitější si někoho najít už jako"použitá" tak mi řekne, že mám hold štěstí tečka.

• Citovat
  • Nahlásit
4452
3.2.21 10:40
@Anonymní píše:

Radila jsem jí takovou tu klasiku, odebrat ze soc. sítí, věnovat se sama sobě, práci, vymazat čísla, vyhodit fotky, utnout úplně kontakt - sejde z očí, sejde z mysli, ale ona se vždy jen rozčílí, že si to představuji jak Hurvínek válku, že člověk, kterej je závislej např. na alkoholu si taky jen tak neřekne od zítřka nepiju. Že to zkoušela, ona i on. A nakonec to vždycky dopadne stejně. Nevím co jí poradit, ale vidím, že ji to ubíjí, ona o tom ví, ale nedokáže to změnit :nevim: Sama mám dvě děti a když je sestra vždy na návštěvě, tak vidím, že ji to mrzí, údajně spolu už i mluvili a on jí řekl, že když s někým rodinu, tak s ní, ale ani jeden podle mě nedokáže říct buď budeme spolu nebo jdeme od sebe. Jako malé děti, a já nevím jak jí mohu pomoc.

Sestra má pravdu, je to závislost jsko každá jiná. A když ona nebude chtít, ty jí to změnit nedonutíš. Sice je to sestra, ale nepletla bych se jí do života, je dost dospělá, svéprávná a zceka jistě se rozhodla svobodně žít tenhle život. Pokud zůstane bez dětí, bude to smutné, ale její svobodné rozhodnutí. Notabene to dítě si případně může pořídit i bez vztahu, že.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4452
3.2.21 10:43
@Anonymní píše:

Tohle nebude moc objektivní, nezlob se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:47
@Kockazvysocan píše:
Tohle nebude moc objektivní, nezlob se.

Myslím si, že ano. Poznáte to podle struktury lidí v jejím okolí a jak se ona chová k nim a oni k ní. A že je hezká, tak to je fakt, „trpěla“ jsem tím celej život vedle ní :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
16922
3.2.21 10:51
@Anonymní píše:
Myslím si, že ano. Poznáte to podle struktury lidí v jejím okolí a jak se ona chová k nim a oni k ní. A že je hezká, tak to je fakt, „trpěla“ jsem tím celej život vedle ní :lol:

osud někde dal a jinde vzal…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 10:52
@pohledzdruhestrany píše:
osud někde dal a jinde vzal…

no..jako teď nad tím dost intenzivně přemýšlím. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
2329
3.2.21 10:55

Jak jedna má kamarádka, pytlikuje to roky. Nikdo není jako on, nikdo se mu nevyrovná. Běží na písknutí vlak ji ujíždí..
Přitom v mnoha ohledech sebevědomá inteligentní žena. V tomhle jak 15ti léta puberťačka.. s nikým nevydržela jelikož to nebyl on..
Něco asi jako Samantha..
On žije happy life rodina a milenka, ona žije jen pro něj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4452
3.2.21 10:57
@Anonymní píše:
Myslím si, že ano. Poznáte to podle struktury lidí v jejím okolí a jak se ona chová k nim a oni k ní. A že je hezká, tak to je fakt, „trpěla“ jsem tím celej život vedle ní :lol:

Neříkám, že není hezká, ale ono leckdy nestačí. Neříkám, že se pleteš, ale od sestry to moc objektivní nemusí být.
Něco dělá nejspíš špatně, když má v tomhle věku jen milence. Ale neznám ji, nesoudim, jen uvažuji. :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16922
3.2.21 10:58
@david85lbc píše:
Jak jedna má kamarádka, pytlikuje to roky. Nikdo není jako on, nikdo se mu nevyrovná. Běží na písknutí vlak ji ujíždí..
Přitom v mnoha ohledech sebevědomá inteligentní žena. V tomhle jak 15ti léta puberťačka.. s nikým nevydržela jelikož to nebyl on..
Něco asi jako Samantha..
On žije happy life rodina a milenka, ona žije jen pro něj..

to, že je někdo inteligentní, hodný, skvělý atd. prostě neznamená, že nepotřebuje trpitelskej masochistickej vztah… normální vyrovnanej vztah by pro ně byl nudnej a bez energie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat