Těhotná sestřenice se k nám chce nastěhovat

Anonymní
5.5.20 10:58

Sestrenice se k nam chce nastehovat

Dobry den, odpuste mi anonym, ale tohle je dost citlive tema.
V sobotu u me byla sestrenice na navsteve. Mame vekovy rozdil 8 let a mam pocit, ze me vzdy vnimala jako starsi sestru (je jedinacek). Jejich rodina si sotva vystaci, teta ze zdravotnich duvodu nemuze pracovat a strejda na tom taky s platem neni zrovna nejlip, coz se ted po dobe covidu jeste vyrazneji zhorsilo. Casto jim moji rodoce posilaji penize a i ja sestrence posilam aspon jednou mesicne par kacek. Necekaja jsem ze za mnou v 17ti prijde s pozitivnim tehotenskym testem. Nechapejte me spatne, sama se s manzelem uz skoro rok snazime o miminko a je mi jasne, ze to je nejvetsi dar na svete. Ale ta holka den v zivote nepracovala. Ani brigadu nemela nic. Jeji rodice se tolik bali, aby nedopadla jako strejda (jen se zakladkou) a tak se co nejvice snazili ji to co nejvice ulehcovat, aby se holka mohla soustredit jen na skolu. Pak mi oznamila, ze tatinkovi je teprv 16. Rodicum pry nic nerekla, ani sam kluk to nevi. Zkousela jsem ji vysvetlit, ze to rodicum rict musi, ze i kdyby sla na potrat tak by o tom stejne meli vedet. Tak mi rekla, ze jim to tedy rekne, ale na potrat pry nepujde. Ze to je nevinny zivot. Ja to chapu, ale ona ani jeji rodina ten nevinny zivot nemaji vubec jak financne zajistit. Ze to bude trapeni jak pro jeji rodice, tak pro ni a hlavne pro to dite. Tak ji napadlo, ze by se nastehovala ke mne a k manzelovi. Proto sem jdu pro radu, protoze vubec nevim jak se v teto situaci zachovat. Podle me to bude tajit rodicum dokud neprejde prvni trimestr, aby ji pak nemohl nikdo poslat na potrat, tak nevim jestli jim o tom mam rict ja. A jak pristoupit k napadu, ze by se k nam pristehovala? Na jednu stranu je to rodina a
taky doufam, ze se budu moct o rodinu v tezkych chvilich oprit. S manzelem jsme na tom oba financne celkem dobre, byt mame vlastni i kdyz na hypoteku a praci dobrou, ale ja si nedokazu predstavim zivit sestrenici a jeji dite a sama svoje snazeni o dite odkladat…Citim se kvuli tomu jako strasny sobec, je to mlada holka a chybu udela v zivote kazdej, ale zaroven mam chut ji flaknout par facek. Prosim reknete mi jak byste se v teto situaci zachovali vy?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3083
5.5.20 11:06

Zachovala bych se tak, že bych chtěla, aby to co nejdřív řekla rodičům a aby to řešila ona, ten chlapec a jejich rodiče. Bydlet bych ji u sebe určitě nenechala, klidně bych jí občas něco pro miminko koupila, ale bydlet teda určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4540

Neexistuje. Okamžitě bych to řekla rodičům. Nejsi povinná nikoho živit. Kdyby se dozvěděli, že to víš a neřekla jsi to, máte zničené vztahy v rodině navždy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6362

Vysvetlit holce okamzite, jak muze dopadnout jeji zivot bez skoly a s ditetem v takovem veku. Vysvetlit ji, jake to bude mit nasledky pro zivot toho ditete. Vysvetlit, jak je dulezite mit praci, nasporene penize a jak tezke materstvi muze byt.
A v tomhe veku za tehle okolnosti vubec. Vysvetlit, ze nejdriv by mela dozrat, najit sama sebe, naucit se mit rada a pak teprve muze tu lasku predavat dal a byt dobra mama.
Rodicum bych to rekla, holku poslala na potrat a vysvetlila, co je antikoncepce.
No a u vas ji v zadnem pripade nenechavejte, neexistuje. Asi jste si je, tak trosku naucili, ze vas m muzou zneuzivat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14639
5.5.20 11:08

Holka se bude muset postavit na vlastní nohy, ne se pověsit na krk někomu dalšímu. Nenechala bych jí u sebe bydlet ani omylem. Má vlastní rodinu. Pokud její matka nepracuje, může se o dítě klidně postarat a dcerunka si dodělat školu. Rodičovskou dostane, takže ono to možná rodině i vylepší rozpočet. Pomoz jí morální podporou, oběháním úřadů a možná i nějakou výbavičkou na dítě, ale jinak ji nech, ať si odpovědnost za rozhodnutí nese sama.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13653
5.5.20 11:10

Teda já budu za drsňačku, ale jejím rodičům bych to řekla okamžitě a sestřenici si domů nebrala ani náhodou. Budeš živit ji i dítě? Myslím, že pro jejich rodinu děláte dost už nyní. Až nadstandardně hodně. Klidně bych jí řekla, že ti to je líto, ale nelze to, protože plánujete vlastní rodinu, kterou musíte zabezpečit. Ano, je potřeba, aby rodina držela při sobě a pomáhala si v případě problémů. Ale v tomto případě to není nenadálý průšvih, ona do něj hodlá padnou absolutně vědomě. A to bych nepodporovala. A také zvaž, zda do budoucna budeš moct posílat jí nějaké peníze, až budeš ma mateřské se svým dítětem a příjmy vám klesnou. Oni to dost možná už berou všichni jako samozřejmost a vaši povinnost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15766
5.5.20 11:12

Zakladatelko, ty budeš taková ta hodná dobrá duše. Ale uvázat si na krk dítě, které čeká dítě je hloupost. Holka má vlastní rodiče a ti by se měli postarat. Nestěhuj si jí k sobě nebo si zničíš manželství. Každý člověk musí být odpovědný za své činy. Ona měla sex bez ochrany a teď se snaží přenést odpovědnost na tebe. Nenech se do toho vmanévrovat. Promluv s ní, že u tebe rozhodně bydlet nemůže, však plánuješ vlastní děti. A donuť ji říct to rodičům. Nebo jim to řekni sama. Ty nejsi ta správná osoba, která by měla tuto situaci řešit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8937
5.5.20 11:12

Ani omylem, na potrat jít nechce, protože nevinný život a kdo se bude starat? Hodí starost a zodpovědnost na tvojí rodinu? Ne, říct okamžitě rodičům, a vyřešit to. Tohle přece není tvoje starost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
618
5.5.20 11:13

Nejsi její rodič, nejsi za ni zodpovědná.
Vše bych řekla jejím rodičům u přes to, ze by to na nějakou dobu mělo narušit vztahy. Domu bych si ji určitě nebrala. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
651
5.5.20 11:15

Má to pěkně naplánované.. okamžitě bych to jejím rodičům řekla.. je to tvůj strýc a teta..nikdo cízi. Ty nejsi povinna nikoho zivit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
5.5.20 11:15

Ano je pravda, ze jsme jim vzdycky vychazeli se vsim vstric- mamka je nejstarsi ze tri sester a teta je jeji nemladsi, nebudu se tu presne rozepisovat co ji je, ale opravdu to ma tezke. A ja si jaksi vzala zodpovednost, aby se sestrenice vzdy citila financne zabezpecene, protoze jsem doufala, ze sama uvidi jak ziji rodice a bude se snazit, aby se ji dostalo lepsi budoucnosti. Prej pouzivali kondomy, ale uprimne ji moc neverim. To je vsak vedlejsi.
Doifala jsem, ze to rodicum rekne opravdu sama a nebude me stavet do te situace kdy to za ni budu resit ja i to dokazuje jak je nedospela a nepripravena na dite. Zitra jsem se domluvila, ze za nima po praci pujdu a asi jim to vsechno vyklopim. Jen mam strach, ze samotby fakt, ze jim to reknu ja a ne ona sama tomu jeste pritizi.
Na potrat mi jednoznacne rekla ze nepujde ze nechce i presto vsechno co jsem ji vysvetlovala a ze ji do potrati nemuze nikdo donutit protoze pry po 16ti letech je rozhodnuti na ni. Tatu ditete bohuzel neznam. Ale tak snad na to jeji rodice prijdou. Urcite jim budu financne pomahat kdyby si dite rozhodli nechavat, ale opravdu nevim jak to vsechno budou zvladat.

• Nahlásit
  • Citovat
Ou
13054
5.5.20 11:16

Ne - plán že se k vám přistěhuje a vy se o ní postaráte je vážně idiotský, prostě na to nepřistupuj.

První co musí udělat je říct to doma. Tečka. A pak to řešit s nimi.

A teda osobně si myslím, že interupce co nejdřív je v tomhle případě přijatelné řešení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6861
5.5.20 11:16

Nastehuj si ji k vám a za pár měsíců ti ojede i manžela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
5.5.20 11:20

Ne a ne a ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13054
5.5.20 11:20
@Anonymní píše:
Ano je pravda, ze jsme jim vzdycky vychazeli se vsim vstric- mamka je nejstarsi ze tri sester a teta je jeji nemladsi, nebudu se tu presne rozepisovat co ji je, ale opravdu to ma tezke. A ja si jaksi vzala zodpovednost, aby se sestrenice vzdy citila financne zabezpecene, protoze jsem doufala, ze sama uvidi jak ziji rodice a bude se snazit, aby se ji dostalo lepsi budoucnosti. Prej pouzivali kondomy, ale uprimne ji moc neverim. To je vsak vedlejsi.
Doifala jsem, ze to rodicum rekne opravdu sama a nebude me stavet do te situace kdy to za ni budu resit ja i to dokazuje jak je nedospela a nepripravena na dite. Zitra jsem se domluvila, ze za nima po praci pujdu a asi jim to vsechno vyklopim. Jen mam strach, ze samotby fakt, ze jim to reknu ja a ne ona sama tomu jeste pritizi.
Na potrat mi jednoznacne rekla ze nepujde ze nechce i presto vsechno co jsem ji vysvetlovala a ze ji do potrati nemuze nikdo donutit protoze pry po 16ti letech je rozhodnuti na ni. Tatu ditete bohuzel neznam. Ale tak snad na to jeji rodice prijdou. Urcite jim budu financne pomahat kdyby si dite rozhodli nechavat, ale opravdu nevim jak to vsechno budou zvladat.

Ne - řešit to musí ona, ne ty za ní. Chce být zodpovědná za dalšího člověka? Tak teď s tím musí začít. První krok je říct to rodičům. Sama. Tečka. Do konce tohohle týdne Přes to nejde vlak, dokud to neudělá, tak bych s ní prostě utla komunikaci.
Evidentně tuší, že ty z lítosti ji povolíš všechno a vyžehlíš za ní její průšvih. To fakt nedělej, jen ji tím ublížíš. Potřebuje se učit že exisutjí hranice a že za svoje chování má zodpovědnost.

Až to řekne doma, tak pak teoreticky můžete hledat nějaké řešení, ale to že by bydlela u vás a vy byste se jí starali o dítě bych já osobně nedopustila. Fakt to není vůči ní zrada, spíš naopak, jakkoliv to nebude chtít vidět- přeci jen je to furt puberťačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama