Šetření na hypo

Anonymní
20.1.20 11:16

Šetření na hypo

Dobrý den maminky,

chci se zeptat, zda-li jsou tu některé z vás, které si sami dokázali našetřit na vlastní bydlení (bez dědění apod.) pouze s manželem. Jde to? Kolik jste zvládli uspořit, za jak dlouho… Nějaké rady typy,

Díky:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36669
20.1.20 11:21

To ale zalezi hlavne na tom, kolik u Vas stoji bydleni a kolik vydelavate, kolik muzete setrit..
ale obecne ano, jde to, proc by ne:).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
993
20.1.20 11:24

Myslím, že v dnešní době to bez hypotéky nejde, mladí budou rádi, když našetří těch 20% na to, aby hypo dostali. Nejsem zastáncem, že by měli našetřit dětem rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 11:29

Ahoj. My jsme nedostali do začátku nic. Já měla jen malé stavební spoření, na které jsem dávala peníze i za dobu studii). Nejprve byl být na hypo (700 tisíc) Ten jsme po několika letech prodali za 2 mil (manžel je truhlář, tak jsme ho prodávali i s kompletnim vybavením). Doplatili hypo a ještě nám zbylo. Koupili jsme dům na hypo. Dávali ho pomalu dokupy (stále dodelavame). V té době jsme tedy rok bydleli u tchýně (za ni jsme platili 4 tisíce do fondu oprav + normálně inkaso). Po 10ti letech vloni jsme doplatili hypotéku. Je fakt, že jsme spolu ještě nikdy nebyli u moře ale nás to ani neláká. Dovolené po ČR milujeme. Máme 2 děti - 9 a 6 let. Teď už se dýchá lépe. :palec: Prosím o anonym, jinak smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
2778
20.1.20 12:06
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

chci se zeptat, zda-li jsou tu některé z vás, které si sami dokázali našetřit na vlastní bydlení (bez dědění apod.) pouze s manželem. Jde to? Kolik jste zvládli uspořit, za jak dlouho… Nějaké rady typy,

A ptas se na usetreni zakladu na hypoteku nebo komplet na nakup nemovitosti za hotove?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 12:22

Ano, my našetřili na základ hypotéky (skoro 1 mega), ale jedině díky tomu, že jsme nějakou dobu bydleli ve vlastním bytě (který chlap dostal darem od rodičů)-čili za minimální náklady. Pak jsme dali dokupy stavebka a naše úspory na různých účtech a vyšlo to. Čili cca za 5 let, ani jsme se nijak neomezovali s dovolenýma, koníčkama apod.

• Citovat
  • Nahlásit
13184
20.1.20 12:23
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

Ahoj,

jako, že plnou částku? No minimálně v našem regionu prakticky nemožné. Garsonka pod 1,5mil nejde, dvoupokojáky v původním stavu pod 1,9mil nejdou, třípokojáky okolo 3 mil :roll: šlo to strašně nahoru, domy to samé. protože než aby se koupil byt, tak lidé raději koupí dům, takže i postranní lokality šly nahoru. :nevim:

Třeba Přerovsko a Mostecko bude asi pro pořízení bytu bez hypotéky více reálné :lol:

Jinak my s mužem našetřili během 5ti let základ hypotéky + hotovost na prvotní investice. Mohli jsme si tak dovolit lepší dum, v lepší lokalitě a prvotní investice nás pak tolik nebolela + menší hypo bez vedlejších půjček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 12:24
@toma0105 píše:
Myslím, že v dnešní době to bez hypotéky nejde, mladí budou rádi, když našetří těch 20% na to, aby hypo dostali. Nejsem zastáncem, že by měli našetřit dětem rodiče.

V nadpisu je „šetření na hypo“, takže zřejmě mluví o základu hypotéky, který dnes začíná na 20% ceny nemovitosti.
Ale fakt je rozdíl šetřit na základ hypotéky pro byt v Sokolově a na barák v Praze 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 12:39

Ja nasetrila 2 mega ted za 4 roky. k tomu jsem prihodila malou pujcku a koupila dalsi nemovitost. a hodlam to udelat jeste jednou nejmene stejne.

• Citovat
  • Nahlásit
2778
20.1.20 12:42
@Anonymní píše:
V nadpisu je „šetření na hypo“, takže zřejmě mluví o základu hypotéky, který dnes začíná na 20% ceny nemovitosti.
Ale fakt je rozdíl šetřit na základ hypotéky pro byt v Sokolově a na barák v Praze 8)

Ajo, vidis to jsem prehledla. Jak rikas je rozdil na co se setri, kde se na to setri a jestli to setri prodavacka nebo manazerka. To se pak tezko radi :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10980
20.1.20 12:58
@Anonymní píše:
Ahoj. My jsme nedostali do začátku nic. Já měla jen malé stavební spoření, na které jsem dávala peníze i za dobu studii). Nejprve byl být na hypo (700 tisíc) Ten jsme po několika letech prodali za 2 mil (manžel je truhlář, tak jsme ho prodávali i s kompletnim vybavením). Doplatili hypo a ještě nám zbylo. Koupili jsme dům na hypo. Dávali ho pomalu dokupy (stále dodelavame). V té době jsme tedy rok bydleli u tchýně (za ni jsme platili 4 tisíce do fondu oprav + normálně inkaso). Po 10ti letech vloni jsme doplatili hypotéku. Je fakt, že jsme spolu ještě nikdy nebyli u moře ale nás to ani neláká. Dovolené po ČR milujeme. Máme 2 děti - 9 a 6 let. Teď už se dýchá lépe. :palec: Prosím o anonym, jinak smazat.

A děti u moře bez vás byly? Jestli ne, tak se přimlouvám, ať je vezmete třeba k polskému Baltu. Dá se tam dojet z Prahy po německých dálnicích za 5-6h, v kempu pod stanem jsou náklady minimální, jídlo i nafta levnější než u nás… I ubytování mimo stan (chatka, apartmán) tam vyjde pomalu levněji jak v ČR. Žádná jazyková bariéra, Poláci jsou vůči Čechům velmi vstřícní. Dá se tam i slušně a levně najíst v restauracích nebo stáncích (rozhodně podstatně levněji než v Chorvatsku). Opravdu nás tam dovolená nestála víc, než v ČR.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 13:03

1.5 milionu asi za 7let. Sama. Nevim k cemu to pomuze.

• Citovat
  • Nahlásit
4074
20.1.20 13:07

V dobe kdy jsem s exmanzelem stavela dum i pak s tim soucasnym kupovala byt, byly ceny uplne jinde, takze my neresili jak usetrit na zaklad hypoteky, ale spis jak si ji vubec nebrat nebo ji co nejdrive splatit. To co se pak stalo s cenama nemovitosti je uplne silene. My si vsechno poridili za sve, ale nase deti to asi bez pomoci nezvladnou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.1.20 13:10

Já našetřila sama asi 1milion za 5 let (před 10 lety). Měla jsem 1,5 práce, bydlela v jednom pokoji, jezdila na nízkonákladové dovolené (s batohem po Evropě podle levných jízdenek/letenek). Prostě jsem po výplatě poslala nájem, nechala si určitou částku a zbytek šel na spořící účty, ke kterým jsem neměla karty a na stavebko atd. Takto jsem to dělala 10 měsíců z roku, 2 měsíce (červen a prosinec) jsem nešetřila a pořádně si užila výplaty z obou těch prací (v létě na cestování, v zimě na dárky apod.)
O ničem jiném než o disciplíně to není :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
8940
20.1.20 14:22
@Anonymní píše:
Dobrý den maminky,

Myslim ze tohle zvladne málokdo :nevim: pokud tedy nebere alespon 100mesicne a vice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat