Sever Chorvatska - apartmán s blízkou pláží pro děti bez lidí

4
6.6.21 14:44

Sever Chorvatska - apartmán s blízkou pláží pro děti bez lidí

Zdravím,
letos bychom rádi poprvé zkusili Chorvatsko - Istrie, autem s dvěma dětmi (3 a 5 let).
Nejde nám o zábavné parky, aquaparky, hotely s animačními programy, noční život,…
Představa je příjemnej (komfortní ) apartmán někde stranou od bujarého života s výhledem na moře. Buď přímo u pláže nebo v docházkové vzdálenosti od pláže. Pláž kvůli dětem ideálně pozvolná oblázková (o písčito-oblázkové asi v Chorvatsku uvažovat ani nejde tipuju :-)) a s minimem lidí. Určitě se nechceme někde mačkat „hlava na hlavě.“ V docházkové vzdálenosti od apartmánu ideálně taky nějakej obchod s potravinami.
Předem děkuju za typy a zkušenosti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
308
6.6.21 15:14

Pobavilo. Asi něco jako jít hledat žijící dinosaury. S těmito požadavky zkuste nejblíže Sicílii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.6.21 15:28

Kdo ví, třeba někdo o něčem, co by se alespoň blížilo požadavkům, ví.
Klidně by stačily i typy na hezké pláže Istrie - takové, kde není hlava na hlavě, jsou vhodné pro děti a dá se tam odněkud přiblížit autem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18802
6.6.21 15:31

My jsme vždycky jezdili do kempů, nikdy do soukromí…naprosto nám vyhovují mobilhomy…zkus se podívat na kemp Kažela v Medulinu…tam se nám taky líbilo, bydlení je v mobilhomech hned u pláže a v apartmánech kousek dál…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
969
6.6.21 15:45

My loni bylo na ostrově Rab, což není úplně na severu, ale měli jsme úžasný apartmán s výhledem na moře, tak 400m od něj menší písečná pláž, kde rozhodně nebyla hlava na hlavě, když jsme šli po 9h, tak tam bylo liduprázdno. Děti totálně nadšené. Ale bylo to loni a okolní hotely byly zavřené a bylo to v půlce září, tak asi proto tam bylo málo lidí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19756
6.6.21 19:14
@spiza píše:
Zdravím,
letos bychom rádi poprvé zkusili Chorvatsko - Istrie, autem s dvěma dětmi (3 a 5 let).
Nejde nám o zábavné parky, aquaparky, hotely s animačními programy, noční život,…
Představa je příjemnej (komfortní ) apartmán někde stranou od bujarého života s výhledem na moře. Buď přímo u pláže nebo v docházkové vzdálenosti od pláže. Pláž kvůli dětem ideálně pozvolná oblázková (o písčito-oblázkové asi v Chorvatsku uvažovat ani nejde tipuju :-)) a s minimem lidí. Určitě se nechceme někde mačkat „hlava na hlavě.“ V docházkové vzdálenosti od apartmánu ideálně taky nějakej obchod s potravinami.
Předem děkuju za typy a zkušenosti…

ahoj, písčito-oblázková pláž vůbec není nic nerálného, hledala jsem před 14 dny to samé ve vzdálenosti max Kvarner a našla jsem nádherná dvě místa na ostrově KRK (dojezdová vzdálenost podobná Istrii) - vhodná pro menší děti:

PUNAT a
NJIVICE

My jedem do punatu, sehnala jsem ubytko přes booking a už se moooc těšíme :dance: :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19756
6.6.21 19:17

Jen to chce hledat ubytování blízko těm píscitým plážím ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
6.6.21 19:20
@Káťa19 píše:
ahoj, písčito-oblázková pláž vůbec není nic nerálného, hledala jsem před 14 dny to samé ve vzdálenosti max Kvarner a našla jsem nádherná dvě místa na ostrově KRK (dojezdová vzdálenost podobná Istrii) - vhodná pro menší děti:

PUNAT a
NJIVICE

My jedem do punatu, sehnala jsem ubytko přes booking a už se moooc těšíme :dance: :srdce:

Ano, písčité pláže existují i v Chorvatsku. Problém je, že jsou v obležení rodinami s dětmi. A zakladatelka si přeje místo poněkud vyprázdněné. Krk je v sezoně beznadějně přelidněný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1516
6.6.21 19:22
@Káťa19 píše:
Jen to chce hledat ubytování blízko těm píscitým plážím ;)

Zrovna to, co nabizis, je presne to, co zakladatelka nechce. Hlava na hlave. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
212
6.6.21 20:18

Nezlobte se, tyhle vase požadavky na sever Chorvatska, tedy Istrii, jsou nereálné. Pokud uz najdete pláž s postupným vstupem do vody s oblazky, bude obsypana lidmi, stejne jako vsechny pláže na Istrii. Pokud nepocitate penize, je jedinou moznosti přímo na oslovit rezidenty, kteří obcas nejaky apartmán ve svém sídle na břehu moře nabízí. Ale pokud vim, tak pokud uz se k takové nabídce dostanete, tak si velmi vybírají a musíte byt proverenym, tj. známým nebo příbuzným.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.6.21 22:19
@DandátkoP píše:
Zrovna to, co nabizis, je presne to, co zakladatelka nechce. Hlava na hlave. :)

Tak asi se nedá čekat, že v hlavní sezoně budeme na severu Chorvatska na pláži sami. Ale je normálně obsazená pláž, kde má člověk životní prostor kolem sebe, což by nevadilo a pláže, kde se člověk s ostatními vysloveně mačká. To by nebylo to pravé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
6.6.21 22:22
@rosmarine píše:
Nezlobte se, tyhle vase požadavky na sever Chorvatska, tedy Istrii, jsou nereálné. Pokud uz najdete pláž s postupným vstupem do vody s oblazky, bude obsypana lidmi, stejne jako vsechny pláže na Istrii. Pokud nepocitate penize, je jedinou moznosti přímo na oslovit rezidenty, kteří obcas nejaky apartmán ve svém sídle na břehu moře nabízí. Ale pokud vim, tak pokud uz se k takové nabídce dostanete, tak si velmi vybírají a musíte byt proverenym, tj. známým nebo příbuzným.

Jojo, apartmán u moře s vlastní, třeba i malinkou plážičkou vhodnou pro děti by byl luxus. Ale tipuju, že tohle se fakt těžko hledá a asi nebude zadarmo (tzn. na ceně taky záleží).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1516
7.6.21 06:37

@spiza nojo, jenze tohle patri mezi plaze, kde se clovek macka, proto to pisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19756
7.6.21 13:05

A holky byly jste tam osobně? já mám pár recenzí, že tak přelidněné to tam není, ale jako mačkat se někde taky nechci, jenže je to těžký, radši aby byly děti spokojené, tady je tech pláží několik a není to zrovna obrovské letovisko jako třeba Baška s pláží 2k a 5tis. lidmi v sezoně.
My jedem poslední týden v srpnu, tak očekávám méně lidu :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11149
7.6.21 13:16

@Káťa19 No držím palce. Já jsem zadala na youtube „Punat August“ a vyjelo mi třeba toto video , a pro mě tohle přeplněné je.
Já takhle vždycky vybírám lokality, že se dívám na taková ta domácí videa, u kterých je většinou napsáno, kdy to bylo pořízeno, a jsou to autentické záběry. Protože ty pohlednicové fotky nebo videa z dronu v 5h ráno autentické nejsou, stejně jako rodinné fotky, kdy rodina čekala deset minut, aby pořídila tu fotku bez lidí. Pak si taky procházím ulice přes street view.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat