Sex a záněty močáku? Jaký lubrikační gel?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
3
28.9.21 10:36

Sex a záněty močáku? Jaký lubrikační gel?

Ahoj, jsem zoufalá, teď v létě jsem měla další atb po zánětu močového měchýře… od sexu mám dlouhou pauzu a beru autovakcínu. Nechávám to v klidu, přítel je s tím ok (i když taky smutní). Ty záněty s atb jsou ale obrovskej zásah do těla a do mýho života. Ty záněty mám vždy v kombinaci s nějakým vyčerpáním (psychickým/fyzickým) a hlavně opravdu vždy po sexu (né po úplně každým, ale velmi často). Dřív jsem spoustu zásad neznala a prostě se to rozjelo.
Samozřejmostí je se jít po sexu vyčůrat a sprcha. Přítelovi pořád říkám, ať je jemnej, ať má umytý ruce… Dále vždy po beru blokurimu. Sex máme většinou večer, těsně než jdeme spát… to mi ale úplně nevyhovuje asi. Prostě celou noc to tam nějak pracuje. Nemám možnost to prolít a mám z toho takovej blbej pocit.
Používáme kondom. Jiná varianta pro nás není moc vhodná. Lubrikační gely jsme používali různé, ale spíš takové ty běžné. Říkala jsem si, jestli zde není třeba problém. Že nadělaj víc škody než užitku… Nemáte tip na nějaký, který bude neutrální a nebo spíš zabraňující těm zánětům… Prostě kvalita. Nebo ty kondomy (ne latexový) skokosovým olejem? Já už nevím. Chci být v pohodě. Děkuju za rady, za cokoliv! :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
128
28.9.21 11:14

Mám stejný problém jako ty a taky jsem zoufalá :zed: Nemyslím si, že lubrikační gel to vytrhne. Nejvíc mi zatím pomohlo nesexovat po proběhlém zánětu alespoň měsíc. Je to na houby, ale pak jsem zánět přes rok neměla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
28.9.21 11:37

No tak ať si primárně partner zajde na urologii, jestli jaksi není přenašečem Escherichie on. Pak by to jaksi vyřešila antibiotika pro něj.

Normálně dá vzorek moči a možná mu sjedou stěry z vnějšku, nic strašnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
28.9.21 11:44

Ono tohle je uz chronicky… doufam, ze uz mas urologa a ze to neresis jen s praktickym lekarem.
Chce to urologa a to dobryho, udelat poradne stery na vse, kultivaci moci, udelat mozna i cytoskopii. A predevsim mozna brat nejaky atb nebo chemoterapeutika… klidne i ctvrt roku, pul roku v kuse. Jako mala kdyz se to vsechno zaclo resit tak jsem brala skoro dva roky, mozna i dyl.

Ja cca rok a pul zpatky co se mi to vratilo.. tak jsem nasla dobrou urolozku a nakonec to dopadlo tak, ze jsem brala furolin skoro tri mesice v kuse a nakonec to fakt pomohlo.

Dulezity je taky dobrej pitnej rezim, pro holku minimalne 2,5l spis klidne i vic at se ten mocak proplachuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
28.9.21 12:12

@Ou Přenašečem E. Coli je každý člověk :lol: Je to normální obyvatel střeva a nemohli bychom bez ní žít. Problém je, když se dostane kam nemá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.9.21 12:37

Doporucuju lubrikant pouzivat…me se bez nej proste ty zanety rozjely. Dobry je od durexu, pak i nejake z lekarny na zvlhceni po prechodu, nejaky hodne zvlhcujici. S gelem se ty partie tak neodrou, jinak bezna opatreni po sexu, vymocit se, umyt, prupravek s manozou. Jo preleceni partnera nemusi pomoct, treba streptokok a escherichia jsou prakticky nevylecitelne, kdyz uz tam jsou usidlene…vraci se to. Partner prelecen x krat a stejne to mame oba zas. Prevence, lubrikant a kondomy pomuzou spis.

• Citovat
  • Nahlásit
341
28.9.21 12:46

Děvčata, jestli je to e-coli, klebsiela nebo enterokok tak radím bakteriální lyzát, např. Urivac, dlouhodobě. E-coli se umí udržet ve sliznici močáku i přes atb a pak se zase pomnožuje. Je to pak nekonečné. Proto je potřeba ta dlouhodobá terapie. Taky je dobré utipro na omezení e-coli ve střevě, aby se nepřemnožovala a méně migrovala kam nemá. A manozu taky dlouhodobě. Vyplachujete s ní ten močák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18706
28.9.21 12:56

@Mína91 ne. To že se někde vyskytuje běžném množství je něco jiného, než když je člověk bezpříznakový přenašeč a nakazí svou partnerku, tedy že v jeho systému je daných bakterií daleko více, ale neškodí to, zatím co pokud se dostanou do jiného organismu, najdou prostředí kde se jim daří.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.9.21 14:02

Různý testy jsem měla. Na urologii chodím, ale že by tam se mnou něco moc extra řešili, to se říct nedá. Nemají čas… Aspoň mi teď udělali tu autovakcínu (už jednou jsem ji měla)… Jinak vždycky to je e-coli. Celou dobu mám stejného přítele, a používáme vždy kondom. Od něj to tedy nemám. Mám to sama od sebe. Ta e-coli se tam prostě jednou za čas dostane a ta moje imunita to nezvládne – nezvládne to po sexu, kdy je to prostředí podrážděný. Takhle si to vysvětluju.
Na druhou stranu vím, že když sex mít nebudu, tak problém mít taky nebudu… a brát dlouhodobě prášky jen kvůli tomu, abych mohla mít sex… to nevím, to je pro mě ne moc dobře přijatelný. Nebo jestli to nemá významný vedlejší efekty takový léky. Možná je to prostě i o nějaký celkový imunitě… atd. Ale je to vysilující.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1791
28.9.21 18:21

@Lalalaa me kdysi muj prvni dospelackej urolog proste natvrdo rekl, ze kdyz se budou problemy po sexu opakovat tak je idelani si po kazdym sexu dat proste tenkrat biseptol, dneska by asi prvni prasek byl ten furolin pripadne cotrimoxazol. Domluvit se na urologii, nejdriv brat atb dlouhodobe na dukladny doleceni a pak proste po kazdym sexu si vzit tabletku. Co budes delat az se budete jednou snazit o mimco a budete muset spolu spat hodne casto?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3
28.9.21 22:46

No je mi 23 a studuju VŠ, takže se snažíme neotěhotnět a ještě to tak nějakou dobu bude. Já nevím, jestli je tyhle prášky, atb, ok brát pravidělně. Ale asi to není ideální. Takže kvůli sexu… to mi přijde jako velká oběť… a to bych z toho neměla radost. Ti doktoři mi to ani nikdy nenabídli jako variantu.
Teď jsem po dobrání atb tu e-coli v moči neměla… a celkově dál hledám spíš nějaký přírodní, systémový opatření…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17979
28.9.21 22:56

@Lalalaa pokud pouzivas intimni mydla, tak nepouzivat. Nejist sladke.

Jinak nevim, soucitim s tebou, musi to byt naprd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
29.9.21 02:47

@warita Obojí blbost, pardon. Sladké- to si pleteš s kvasinkovou infekcí v pochvě. A intimní mýdlo, to je zas trochu jinak. Klasické mýdlo rozhodí pH v pochvě, což může mít za následek kvasinkovou infekcí (opět).

Dobrý komentář @Okta . Mně třeba na urologii doktorka pouze dala přednášku o režimových opatřeních, to dodržuju, ale bez efektu.

Kdyby existovalo jednoduché samospásné řešení, nemělo by tolik žen tento problém :( Ze zkušenosti známých vím, že hodně doktorů předepisuje dlouhodobé preventivní užívání ATB, což je šílený.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11358
29.9.21 07:17
@Mína91 píše:
@warita Obojí blbost, pardon. Sladké- to si pleteš s kvasinkovou infekcí v pochvě. A intimní mýdlo, to je zas trochu jinak. Klasické mýdlo rozhodí pH v pochvě, což může mít za následek kvasinkovou infekcí (opět).

Dobrý komentář @Okta . Mně třeba na urologii doktorka pouze dala přednášku o režimových opatřeních, to dodržuju, ale bez efektu.

Kdyby existovalo jednoduché samospásné řešení, nemělo by tolik žen tento problém :( Ze zkušenosti známých vím, žehodně doktorů předepisuje dlouhodobé preventivní užívání ATB, což je šílený.

Proč šílený? Ono motat se dokola x měsíců v opakovaných zánětech nebo si dlouhodobě pěstovat chronický zánět, taky není pro tělo žádná hitparáda. A o psychice ani nemluvě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
29.9.21 08:00

@ivašot. 1) rezistence 2) ledviny, játra 3) co při těhotenství a kojení?
Proto bych tohle viděla až jako poslední možnost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat