Sex na mateřské

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
15.1.13 11:29

Sex na mateřské

Ahoj, ráda bych se tady vypsala ze svého problému a zároveň se vás zeptala, jak to je u vás a poprosila vás o radu.
Jsem na mateřské něco přes rok. Před porodem a několik měsíců po porodu jsem neměla o sex vůbec zájem. Byla jsem nevyspalá, měla trochu deprese. Brala jsem to tak, že je to asi normální.
Akorát že ten stav pořád trvá. Muž je fajn, líbit se mi nepřestal, ale kdyby sex nebyl vůbec, tak mi to ani nevadí. :( Občas k němu dojde, ale dělám to spíš pro něj, ne pro sebe, já to prostě mít nemusím, občas doslova nechci.
Je fakt, že se obecně necítím moc dobře, cítím se po těhotenství a porodu mnohem ošklivější než dřív a skoro se stydím být nahá, prostě není na co koukat. A to tedy cvičím, mám pohyb, snažím se o sebe starat, ale výsledky jsou minimální.
A taky - trávíme s mužem všechen čas spolu. Když není v práci, tak je skoro pořád doma. Já jsem samozřejmě kvůli synovi taky skoro pořád doma, ještě jsme od sebe nebyli na víc než na pár hodin. Hlídání moc nemáme. Já mám někdy chuť muže prostě někam poslat, třeba i na víc dní, ale je mi to fakt hloupé. A ani nevím, jestli by se díky tomu po sexuální stránce něco změnilo.
Přijde mi, že úvahy o sexu přijdou snad až dítě odroste, protože zase začnu žít i svůj život mimo několik místností našeho bytu.
Jo a taky ještě další věc je, že muž, ačkoliv je to atraktivní chlap, tak o sebe vůbec nedbá, k holiči chodí až když už není zbytí, holí se taky jednou za čas. Nové oblečení si koupí jednou za uherský rok. A právě mně vrtá hlavou, proč se trochu víc nesnaží? Přijdu si jako jeho domácí jistota, kvůli které se nemusí vůbec namáhat, a to mi tedy žádnou vášeň do žil taky nevhání.
Nevím, jestli by to celé nebylo spíš na odborníka, ale zatím prosím o vaše rady. Děkuju.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9649
15.1.13 11:34

Taky jsem to presne tak mela… s tim rozdilem, ze kdyz na me mel po porodu partner sahnout, kolikrat jsem se otrepala odporem - zjevne bez duvodu. Myl se, nesmrdel, nebyl zanedbany, postava pekna, nehty ciste… :nevim:

Pokousela jsem to resit v sobe, s nim, nakupovali jsme ruzne pomucky, vymyseli stale nove veci…

Uz spolu nejsme… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
15.1.13 11:38

Z toho si nic nedělej, takovéto stavy jsou po porodu a na mateřské tak nějak normální. U nás je to podobné. A bylo i před tím u předchozích dvou mateřských. Děti a domácnost dávají zabrat, stojí všechnu energii, navíc domácí a manželský stereotyp, a jestli ještě k tomu kojíš, tak i to do určité míry u někoho tlumí chuť na sex. Až dítko trošku odroste a bude samostatnější, zlepší se to, uvidíš. Napadá mě, jestli máte pro dítko hlídání, zkuste si s manželem vyrazit někam orazit :lol:, třeba na víkend, vypadnout úplně mimo, někam se odreagovat, romantická večeře, projít se, nemyslet na starosti všedního dne a ona ta chuť třeba přijde a i kdyby ne, alespoň trochu přijdete na jiné myšlenky. hlavně je nejhorší stereotyp, to ubíjí a pak jde do kopru leccos. Nám toto strašně pomáhá. My teda ale nemáme žádné hlídání, takže vyrážíme i s dětmi, ale fakt i ta změna prostředí a třeba jen to, že den dva nemusíš prát a vařit a užíváte se navzájem zase trochu jinak, máte na sebe více času, neskutečně pomůže. Aspoń teda u nás toto zatím funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Janiecka
15.1.13 11:39

Anonyme, já bych to ak nebrala. Nevím jestli tvůj muž se předtím holil víc a na sebe dbal, ale když to nedělal tak to nebude dělat ani teď a když ti to vadí tak mu to řekni, myslím, že to pochopí. Třeba si říká, že se ti tak líbí a jiné se líbit nemusí :nevim:.
jinak s tím sexem, já nevím já tato problém neměla. S přítelem jsem se milovali den před nástupem k porodu a to jsem chtěla já víc než on :mrgreen:. po porodu se nic nezměnilo, po císařu jsem moc nekrvácela a ještě v 6nedělí jsem chtěla první sex :nevim:. Sice jsem přibrala taky neskutečně, ale pořád jsem si říkala, že i tak mě miluje. Dneska už mám 58,5 a vím, že mě miluje a miloval pořád i když jsem měla těch 80, jen sexík je teď lepší v polohách.
Zkus se poradit s gynekologem. Určitě ti poradí co dělat, aby vše bylo jako předtím. podle mě život bez sexu nejde, prostě to k tomu patří

• Citovat
  • Nahlásit
9950
15.1.13 11:40

No já taky na sex nějak neměla chuť..trošku se to spravilo po roce od porodu, ale taková ta „správná intimita“..přišla až malá začala chodit do školky, já do práce..prostě jsme najeli na normální běžný život..kde nebyly jen „plínky, kojení, procházky atd“..nevím jak to pořádně popsat..až jsem i my mohly mít s partnerem větší chvilku pro sebe..malou dali babičkám, my mohli do kina, na večeři či si za tančit..né v rychlosti někde něco..prostě taková ta pohoda, že někde můžem vyrazit bez pocit, že malá bude brečet nebo tak.

Takže doporučuju, dítě někam „udat“ udělat ze sebe krásnou a někam vyrazit a hlavně s partnerem o tom mluvit! To bych řekla, že je také důležité!

Ať je líp! :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
294
15.1.13 11:42

Ta druhá část o tom chlapovi je jako bych to napsala já… má doma jistotu, tak se nenamáhá. Dřív se holil denně, chodil k holiči, sprchoval se 2× denně. Kalhoty mu koupím jednou za rok já (džíny nesnáší, takže pouze maskáče apod). Je fakt, že s tím sexem to má každá jinak. U nás je sex taky méně, ale to je tím, že se bojím, ani nevím čeho (3měsíce po porodu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20519
15.1.13 11:44

Já teda naopak musím říct, pokud je problém, ta večeře ve dvou ho neodstraní. Pokud se stydíš za své tělo, s tímhle pocitem neudělá nic ani zámecká komnata. U nás to prostě bylo tak, že když nás tchánovci doslova vyhnali na víkend ve dvou… stejně to bylo fiasko. :nevim:

Jinak souhlasím, po určitou dobu hrůza, nomrálně jsem se rozloučila s tím, že sex bude taky ještě někdy něco jinýho než manželská povinnost. Ale přešlo to. Urovnalo se to. Ale osobně musím doplnit, že díky i jiným věcem ve vztahu. Pdole mně, podle mé hlavy, sex byl prostě jen to, co bylo viditelným důsledkem toho, co mi tak nějak vadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
614
15.1.13 12:11

Tak u nás je to taky podobný. 2 měsíce po porodu. Mně sex nějak nechybí a navíc ani nemám chuť. Přítel nechodí do práce, protože přes zimu prostě žádnou nemají a tak je pořád doma. První co udělá když vstane „vstává kolikrát kolem 12, teď zrovna ještě spí“ je, že si zapne notebook a pustí si hru.ta tady běží až do doby, kdy jde spát. Takže po tomto fakt ani nemám náladu, když nevidím žádnou snahu u něho. Nejsme sice svoji, ale i tak mi příjde, že si myslí, že nás má prostě se synem jistý. Snad se to časem srovná :nevim:. Vám přeji to samé

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lihow
15.1.13 12:23

prolaktin a libido na bodě mrazu

Důvodem může být vysoká hladina Prolaktinu. Tento se zvýšeně tvoří při kojení a poporodně. U chlapů se stejný hormnon vlévá do krve těsně po ejakulaci.

• Citovat
  • Nahlásit
231
15.1.13 12:30

Ahoj holky,

nebojte se, spraví se to. Já jsem z podstaty celkem náruživá, ale po porodu byl z mé strany o sex absolutní nezájem. A když už na něj došlo, tak to moc příjemné nebylo. Ale časem se to spravilo, nevím, teď přesně, za jak dlouho, ale po půl roce to už bylo lepší a teď, po roce, je to zase jako dřív. Tak neházejte flinty do žita, myslete na to, co je teď aktuálnější (miminka) a ono to časem přijde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1183
15.1.13 12:35

Jo, jo, souhlasím, u mě to vždycky trvalo taky tak nějak ten rok, zkrátka dokud jsem kojila, pak se to spravilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20519
15.1.13 12:39
@lihow píše:
Důvodem může být vysoká hladina Prolaktinu. Tento se zvýšeně tvoří při kojení a poporodně. U chlapů se stejný hormnon vlévá do krve těsně po ejakulaci.

No, já si ostatně myslím, že toto bude důvodem pověry, že při kojení se nedá otěhotnět. Klesá rapidně totiž chuť a počet příležtostí!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.1.13 12:48

Já si sex užívám, před porodem, v šestinedělí i po…
Mě se líbí, orgasmus mám pokaždé, řádíme jako diví…
Nevím jak to napsat, ale než se k tomu prostě dokopu :nevim:
Mě se nechce, nechce, nechce… a když je, tak supééér. :pankac:

• Citovat
  • Nahlásit
Přesný opak
15.1.13 23:32

Tak my to máme doma přesně naopak. Já bych mohla pořád, jako bych si chtěla vynahradit poslední měsíc a půl těhotenství, kdy mi bylo příšerně. Ale můj miláček jaksi od porodu nemá chuť, pokud je dítko doma. Prostě má strach, že se vzbudí nebo nás uslyší (malý má 6 měsíců) a já jsem jak stíhačka, co pořád chce sex.

• Citovat
  • Nahlásit
736
16.1.13 08:28

Ahojky, máme druhé dítě, teď je mu 8 měsíců. Na sex jsem nikdy nebyla, ale posledních asi 4-5 let mě to vůbec nebaví. Jsme spolu hrozně dlouho, manžel je typ co nic nového nezkusí. Včera mi řekl, že jsem frigidní nebo lesba, přitom v těhotenství na mě ani nesáhnul-prej se bál a po porodu za 8 měsíců jsme měli sex 2 krát a ještě z mé stany.Pusu mi nedá co je rok dlouhý, nepohladí ani rukou ani slovem,.Věčně vystresovaný z práce a mně řekne, že nemám chuť. Neláká mě to s ním, nejraději bych večer lehla a spala.Oba na to asi myslíme, že by jsme měli, ale ani jednomu se nechce. Odzicili jsme se tak, že se ani nesnažíme:-( přitom je to krásný chlap, kamoškám se líbí i chlapi mi ho pochválili :lol:. Ale je citově chladný a já už nemám sílu se snažit. Co dál? Nevím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat