Užívání antikoncepce 12 dnů a sex

13
12.7.13 07:49

Sex po 12ti dnech antikoncepce?

Dobrý den :mavam:. Souložila jsem se svým přítelem bez kondomu. Nebyl by to asi problém jelikož jsme oba zdraví a beru antikoncepci. Ovšem prášky beru teprve 12 dní (Qlaira).Chtěla jsem se tedy zeptat, zda jsem už stoprocentně chráněna či ještě ne. Děkuji moc za odpovědi a případné rady :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

7797
12.7.13 07:51

@Emma07
Při začátku braní HA se doporučuje užívat ještě jiná antikoncepce první týden, teď myslím už není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 08:02
@Emma07 píše:
Dobrý den :mavam:. Souložila jsem se svým přítelem bez kondomu. Nebyl by to asi problém jelikož jsme oba zdraví a beru antikoncepci. Ovšem prášky beru teprve 12 dní (Qlaira).Chtěla jsem se tedy zeptat, zda jsem už stoprocentně chráněna či ještě ne. Děkuji moc za odpovědi a případné rady :-)

Podívej se do příbalového letáku, záleží totiž taky na tom, kdy jsi to začala brát.
Obecně většinou platí, že pokud HA začneš brát v den co ti přišla menstruace, tak je to OK, ale pokud ji začneš brát jindy, třeba protože nechceš mívat menstruaci o víkendu nebo proto že si chceš zavádět Nuvaring třeba vždycky v neděli, tak se musíš ze začátku chránit ještě jinak.

• Nahlásit
  • Citovat
9092
12.7.13 08:05

@Emma07 v krabičce je takový papírek, ten se má přečíst, není tam proto, aby platíčka neštěrchala :) :kytka:

Záleží na tom, kdy jsi začala prášky brát. Pokud první den menstruace, tak ochrana působí ihned, pokud 2.-5.den menstruace, tak ochrana po týdnu a pokud jsi začala brát mimo menstruaci, tak je ochrana až s dalším platíčkem

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
12.7.13 08:06
@Anonymní píše:
Podívej se do příbalového letáku, záleží totiž taky na tom, kdy jsi to začala brát.
Obecně většinou platí, že pokud HA začneš brát v den co ti přišla menstruace, tak je to OK, ale pokud ji začneš brát jindy, třeba protože nechceš mívat menstruaci o víkendu nebo proto že si chceš zavádět Nuvaring třeba vždycky v neděli, tak se musíš ze začátku chránit ještě jinak.

Začala jsem ji užívat první den menstruace. V příbalovém letáku stojí, že jsem chráněna další den po prvním užití. Ovšem jak dlouho poté mám užít bariérovou antikoncepci se tam nikdy nepíše :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
12.7.13 08:08
@Emma07 píše:
Začala jsem ji užívat první den menstruace. V příbalovém letáku stojí, že jsem chráněna další den po prvním užití. Ovšem jak dlouho poté mám užít bariérovou antikoncepci se tam nikdy nepíše :nevim:

Tak když je tam napsáno že jsi chráněná od začátku, tak žádná jiná antikoncepce není potřeba.

• Nahlásit
  • Citovat
13
12.7.13 08:09
@Verca1989 píše:
@Emma07 v krabičce je takový papírek, ten se má přečíst, není tam proto, aby platíčka neštěrchala :) :kytka:Záleží na tom, kdy jsi začala prášky brát. Pokud první den menstruace, tak ochrana působí ihned, pokud 2.-5.den menstruace, tak ochrana po týdnu a pokud jsi začala brát mimo menstruaci, tak je ochrana až s dalším platíčkem

Je mi to jasné :D Četla jsem ho. Ale chtěla jsem se zeptat na osobní zkušenosti :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
12.7.13 08:12

@Emma07 začala jsi ji užívat správně, takže jsi chráněná, byla bych v klidu :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18687
12.7.13 08:14

@Emma07 100% je jenom abstinence :) ale pokud jsi zacala 1DC, tak by to nemel byt problem, sance je naprosto minimalni. Ja si kazdy rok delala jeden mesic od HA pauzu - na radu gynekologa a k nehode nikdy nedoslo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2017
12.7.13 10:47

@Emma07 chráněná bys měla být po týdnu braní, takže si myslím, že je všechno v pořádku ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9092
12.7.13 11:22

@Lucake to byl pan doktor opravdu odborník přes HA…vysadit prášky na měsíc je naprostý nesmysl a ženská si tak může udělat v těle pořádnou paseku, někteří doktoři by se měli víc vzdělávat…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18687
12.7.13 11:32

@Verca1989 byl hodně let primář na vyhlášené gynekologii a se mnou do rodiny, nejspíš o tom něco věděl a určitě mě neodbýval. Slečnu navíc tvé názory na mého doktora určitě nezajímají.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama