Sex po ovulaci

14.9.20 16:20

Sex po ovulaci

Ahojte,
Chtěla jsem se zeptat - ovulaci na sobě úplně nepoznám, včera ráno mě akorat trošku a krátce bolelo v podbřišku - ale podle různých ovulacnich kalendářů a výpočtů ( :D :zed: ) měla být ovulace včera. První den poslední MS byla 31.8…
Co se stane v případě, že by jsme měli sex dnes, další dny,.. kdy už tam vajíčko nejspíš nebude? Nikde to nemůžu dočíst. Prostě jenom bych neotěhotněla nebo to může znamenat něco rizikovějšího.
Omlouvám se, ale loni v říjnu, listopadu jsem prodělala ZT a 2 revizi, tak.se trochu bojím :?
Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9425
14.9.20 16:26

K oplodnění může dojít i den po ovulaci. Při ovulaci se vajíčko uvolní a putuje do vejcovodu kde čeká na oplodnění. Takže naopak sex jeden den po ovulaci může skončit těhotenstvím. Já tak otěhotněla ;) Další dny pak je šance už mizivá. Ale pokuď nevíš kdy byla ovulace tak bych si dala pozor i další dny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
14.9.20 16:29

Ze sexu po ovulaci neotehotnis, ale nejak si ani neumim predstavit, nad jakymi jinymi riziky premyslis :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 16:44

@beruska9 no to já nevím právě :D do loňska jsem neměla taky ani páru že nějaké ZT existuje..tak se radši ptám.. co já vím, nějaké mimoděložní, nebo tak něco. Takže prostě z nechráněného styku po ovulaci by se max. nemělo otěhotnět jo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 16:46

@morinka7 děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3465
14.9.20 16:56

@LajlušeLeňuše

Ze sexu 24 hodin po ovulaci neotěhotníš. Ale to fakt musíš na 100% přesně vědět, kdy ovuluješ. Jinak se samozřejmě vystavuješ riziku nežádoucího těhotenství. Na nějaké výpočty, propočty a ovulační kalkulačky se vyprdni, s tím se tak akorát dostaneš do průšvihu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.9.20 17:02

@Whitedog nojo, ale zase nějaké měření teplot, ovulačních testů a všeho možného bych byla asi mimo a možná i více vynervovaná 🤷‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51087
14.9.20 17:26

Pokud chceš otěhotnět, zkoušejte to průběžně co 2-3 dny a trefit se musíte. Pokud nechceš, tak se po celý cyklus chraňte jinak. Ani v jednom příadě přesná znalost ovulace netřeba. Ale jinak jediné riziko ze sexu po ovulaci je neotěhotnění, jinak spolu samozřejmě absolutní většina lidí spí i po ovulaci a nic strašlivého se jim neděje :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12661
14.9.20 18:40

@LajlušeLeňuše : jo. Teda pokud si odmyslime veci jako prenos pohlavnich nemoci apod, ktere vubec nesouvisi s cyklem…ale na to se asi neptas :lol: Nic souvisejiciho s tehotenstvim uz pak sex neovlivni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama