Sex po přirozeném porodu

Anonymní
14.8.20 11:11

Sex po přirozeném porodu

Zdravím dámy, chci se zeptat jaký jste měly sex po porodu a kdy se tak nějak vrátila touha.
Za týden to bude dva měsíce po přirozeném porodu, měla jsem vnitřní i vnější trhliny, takže šití. Už jsme se pokusili o sex, samozřejmě s největší péčí a s dostatečnou přípravou. Manžel je neuvěřitelně trpělivý, ale samotný akt je pro mě strašně bolestivý a celkové vzrušení proto mizí. Vím, že jde o stuhlé jizvy, ale nemáte nějaké doporučení? Masirujeme, lubrikacní gel jede ve velkém. Děkuju za tipy a odpovědi :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3201
14.8.20 11:28

Měla jsem 35 stehů, rupturu 3. stupně a začali jsme sexovat normálně po sestinedeli. Žádný problém nebyl. Zkus to zkonzultovat na gynde, jak tomu pomoct…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4859
14.8.20 11:49

A na kontrole po 6 neděli bylo vše v pořádku? U nás teda bez problémů, měla jsem jen 3 stehy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 11:55
@JancaS84 píše:
A na kontrole po 6 neděli bylo vše v pořádku? U nás teda bez problémů, měla jsem jen 3 stehy.

Ano, jen se doktor zmínil, že cítí stuhlost vnitřních stehů.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 11:58

Já měla siti u obou porodu. Měla jsem opravdu hodně vnějších i vnitřních stehů. Teď u druhé to same +ještě nějaké siti na cervixu.
Začali jsme hned po sestinedeli, pocitam ale, ze minimálně dva měsíce to příjemné ještě nebylo.

• Citovat
  • Nahlásit
3568
14.8.20 12:25

Měla jsem vnitřní i vnější šití. Jizva mě táhla ještě půl roku po porodu. Teď už ji necítím. Ze začátku jsme používali lubrikant. Chce to čas nebo dodatečnou kontrolu u lékaře.

Příspěvek upraven 14.08.20 v 12:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5895
14.8.20 12:25

Já naštěstí měla jen pár vnějších stehu začali jsme ještě teda dřív než konec šestinedělí ale já se cítila dobře první sex celkem bolel druhý už min a třetí už dobré asi to chce čas

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13268
14.8.20 12:26

Mela jsem vnitřní i vnější šití, poměrně velké, ruptura 3.stupně. první styk byl po kontrole, ta byla po 8 týdnech. Bolelo to jak prase a bolelo to jeste tak dva měsíce. Pak už ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
138
14.8.20 12:32

Já žádné sítí neměla ale i tak to bylo po šestinedělí dost nepříjemné až bolestivé. Asi tak půl roku, rok. Nespechala bych a nechala se třeba po půl roce zkontrolovat na urogynekologii, někteří gynekologove to odbyvaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6083
14.8.20 12:34

U prvního dítěte šel sex až když jsem přestala kojit, během kojení byl sex neuvěřitelně bolestivý (a můj zájem nulový). Druhé dítě jsem nekojila a sex byl v pohodě hned po šestinedělí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 12:36

Chuť na milování jsem měla hned po porodu, šla jsem z nemocnice domu, dcera zůstala na jipce. Ale nešlo o sex, ale o blízkost a samozřejmě na sex nedošlo. Něco víc jsme začali cca dva tydny po porodu (ale předtím jsem dělala dobře partnerovi), šestinedělí jsme nedodrželi, s kondomem jsme spolu spali měsíc po. To bolelo, takže to nepokračovalo, poté kolem šestého týdne to bylo lepší, ale nebyl to sex jako dřív. Prožitek stejný jako před porodem jsem měla 8 týdnů po. Možná to bylo i lepší, než před porodem.
Neměla jsem nástřih, jen pár stehů u posevniho vchodu a u klitorisu.
Prosím, anonym.

• Citovat
  • Nahlásit
1591
14.8.20 12:52

Ja měla klasickou epiziotomii a po prvním porodu byl první sex naprostá katastrofa, děsně to bolelo a to byl manžel opatrný, použili jsme lubrikant…ale stejně. Potom to tak ještě 2 týdny bylo nepříjemné, ale srovnalo se to do normálu. Po druhém porodu, kdy byl opět nástřih, jsem to čekala stejné, nicméně nebolelo to opravdu vůbec :) Nevím, čím to, každopádně ani po tom prvním porodu, kdy to zezacatku tak bolelo, jsem proti tomu nedělala nic, sedlo si to samo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.8.20 13:09

Moc všem děkuji za odpověďi. Jsem ráda, že v tom nejsem sama..
Budu to tedy dál zkoušet a doufat, že to brzo bude lepší :*

• Citovat
  • Nahlásit
180
14.8.20 14:08

Já měla vnější i vnitřní stehy a sex mě ze začátku taky bolel, ale postupem času míň a míň až to bylo úplně v pohodě, já si myslím že to chce čas, každopádně tím že se poradíš s gynekologem nic nezkazíš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
814
14.8.20 16:45

My hned po sestinedeli.
Měla jsem nástřih a následně šití, chuť jsem měla ovšem nebyl to pravý zážitek (což jsem očekávala). S dalším sexem to pak bylo už lepší a lepší.. po dobu kojení jsem potřebovala i lubrikant a to hodně. Po kojení se vše vrátilo do normálu a sex je pro mě jeste lepší než před tehotenstvim :) chce to čas :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama