Sex s HA po antibiotikách

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vela7
Nováček 5 příspěvků 22.11.17 20:25
Sex s HA po antibiotikách

Ahoj, mám dotaz ohledně možného otěhotnění. Začala jsem 9. 11. užívat svou první antikoncepci Mywy s prvním dnem menstruace, 10. 11. mi však byly předepsány antibiotika (Penbene) na angínu. Během 7denního užívání antibiotik jsem sex neměla, měla jsem ho dva dny po dobrání (tuto neděli 19. 11). Během braní antibiotik jsem nezvracela a ani neměla průjem, HA jsem celou dobu brala bezchybně. Je tu možnost otěhotnění, má s tím někdo zkušenosti?

Reklama

Reakce:

Emma9697
Kecalka 182 příspěvků 1 inzerát 22.11.17 20:28

Některá antibiotika snižují účinost hormonální antikoncepce ( většinou to najdeš v příbalovém létáku zkus mrknout) každopádně ano šance tu je, ale oprvadu malinká neřešila bych to :palec:

Vela7
Nováček 5 příspěvků 22.11.17 20:34

Právě že jsem prostudovala letáky jak antibiotik, tak antikoncepce, ale nikde nic, jen, že „některé léky“ mohou tu účinnost snížit, ale přímo penicilin, což Penbene je, tam uveden není. Praktický lékař mi říkal, že by si dával pozor jen během braní těch antibiotik, ale že ta účinnost může být snížena i po dobrání. Tak budu doufat, že je všechno v pořádku :)

giny52
Kecalka 297 příspěvků 22.11.17 20:59

Před pár lety takto otěhotněla milenka mého kamaráda, brala atb na zuby. Ale nechci tě strašit, ale jemu bylo 20 a jí 35, takže podle mého chtěla dítě, a jen za ty atb schovala pravdu :)
ono HA má pouze 99,9 % ochrany, a ne 100 %, takže tak…

Dobbyna
Kecalka 161 příspěvků 22.11.17 21:04

No tak zrovna penicillin účinek HA snížit může, ovlivňuje střevní mikroflóru a tím i vstřebávání hormonů, které se může snížit.. A to může trvat i týden po dobrání atb, jedno takové, dnes už dvouleté, penicilinové miminko znám :dance: takže bych radši byla opatrná, pokud dítě opravdu nechceš..

Vela7
Nováček 5 příspěvků 22.11.17 21:07

Vím, 100% to není. Přítel by děti už moc chtěl, ale já jakožto studentka si to ještě nemůžu dovolit. Navíc podle výpočtu plodných a neplodných dnů to měly být zrovna neplodné dny, tak SNAD se nic nestalo :)

Fofrník
Závislačka 3241 příspěvků 22.11.17 21:17
@Vela7 píše:
Právě že jsem prostudovala letáky jak antibiotik, tak antikoncepce, ale nikde nic, jen, že „některé léky“ mohou tu účinnost snížit, ale přímo penicilin, což Penbene je, tam uveden není. Praktický lékař mi říkal, že by si dával pozor jen během braní těch antibiotik, ale že ta účinnost může být snížena i po dobrání. Tak budu doufat, že je všechno v pořádku :)

Kondomem nic nepokazíte. Kamarád takhle nějak přišel k třetímu dítěti. :lol: :lol: :lol:

bartsch
Závislačka 4621 příspěvků 22.11.17 23:15
@Vela7 píše:
Vím, 100% to není. Přítel by děti už moc chtěl, ale já jakožto studentka si to ještě nemůžu dovolit. Navíc podle výpočtu plodných a neplodných dnů to měly být zrovna neplodné dny, tak SNAD se nic nestalo :)

POkud bereš HA, plodné a neplodné dny se tě netýkají. HA blokuje ovulaci, pokud se sníží účinek HA, k ovulaci může dojít. Jo a ovulace se ve skutečnosti vypočítat nedá ;)

Ivetko
Nováček 2 příspěvky 26.11.17 17:35

Ahoj chtela bi se zeptat beru antikoncepce Suniu a beru ji 1 měsíc a beru ji pravidelne a mnela sem sex! Chcem se zeptat muzu ostat těhotná

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Šlechtová zase jede bomby: Po tragédii v Janově se fotila se zříceným mostem na své dovolené!

Bývalá ministryně obrany Karla Šlechtová (41) má na dovolené na Balkáně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama