Sex v 15 a HA

Anonymní
23.3.20 02:23

Sex v 15 a HA

Dobrý den, potřebovala bych o radu. Je mi 15 let za 2 měsíce ani ne 16. Sex se svým přítelem jsem měla.. jsme spolu něco přes rok a půl. Pro někoho to je v patnácti asi dost brzo, ale byla jsem na to připravená a oba jsme to chtěli. Moje mamka je hrozně,, staromódní,, v tomhle nebo nevím jak to nazvat. Každopádně mě vůbec nechápe. Párkrát za mnou přišla, že doufá, že jsem ještě nic se svým přítelem neměla, tak jsem ji pravdu neřekla. Menstruaci jsem dostala poprvé asi ve 12-13 letech a doteď ji mám pravidelnou, přesně na den.. ale bohužel tak silnou, že jsem na veřejnosti tolikrát protekla, ať jsem dělala co jsem dělala. Už od první menstruace jsem ji měla dost silnou a mírně bolestivou. Poslední půlrok se to úplně zhoršilo, mám takové bolesti že nemůžu chodit.. křeč mám v podbřišku přes stehna sahající až ke kolenům. Asi dva měsíce zpátky mě mamka kvůli tomu objednala k doktorce, ale nechtěla jsem ať tam jde se mnou, protože jsem věděla, že se mě bude gynekoložka ptát jestli jsem nebo nejsem panna. Mamka musela ještě ten den ráno před kontrolou zavolat paní doktorce, aby zjistila nějaký zdravotní stav v naší rodině. Asi po půl hodině co ji mamka volala jsem tam přišla vyslekla jsem se a šla jsem za paní doktorkou. Čekala jsem že se bude ptát na to jestli panna jsem nebo ne, ale řekla mi : maminka mi řekla, že panna jsi, to nebudu zjištovat. Pěkně mě to naštvalo, protože přece ta doktorka musí očekávat že to co jí mamka řekne nemusí být pravda protože s ní nemusím probírat všechno. Předepsala mi nějaké prášky.. vubec mi nepomahají a jsou na nic.. Bolesti jsou pořád stejné.. pokaždé se topím v bolestech. Doktorka mi navrhla že pokud by nezabralo ani tohle, tak bych měla zvážit HA že by mi to hodně pomohlo. Mamce jsem to řekla, ale ta o tom moc slyšet nechtěla. Řekla mi že hormony do sebe cpát nemusím že se toho nacpu v životě ještě dost. A já teď nevím co dělat. Ta doktorka mi moc sympatická nepřišla a i když to pro tělo není dobré tak bych to možná brala už jenom kvůli mému přítelovi, ale hlavně kdyby mi to pomohlo.. měla bych o 100% lepší život. ty bolesti se nedají vydržet a zkoušela jsem na to snad vsechno co se da.. jedinýý co mi docela pomohlo byl alkohol a zaspat to.. Děkuji moc za rady a omlouvám se, že to je tak dlouhé

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1669
23.3.20 06:33

Ahojky, mamka ma pravdu v tom, ze hormony pro tebe(pro nikoho) opravdu nejsou dobrou volbou.
Pri sexu se s partnerem muzete chranit i jinak nebo bych zvolila nejakou setrnejsi antikoncepci. Me nejvic z ty zaplavy prasku vyhovovala Yasminelle.

Pokud muzu rict z vlastni zkusenosti, tak me, ale HA pri menstruacnich bolestech vubec nepomohla, tak jsem ji po 7 letech vysadila. Ted uz ji 9 let neberu a citim se bez ni mnohem lip. Jediny co mi na bolesti pomohlo, tak byl Kontryhel v kapkach, ale ten pry pomaha i pri problemech s otehotnenim.

Mozna bych rekla mamce, ze ti doktorka byla neprijemna a ze ses ji trosku bala a ze bys chtela najit nejakou jinou :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 07:06

Jak já ti rozumím. Ne v sexu v 15, ale co se týče problémů s menstruací. Bývalo mi tak blbě, že jsem musela zalehnou a nacpat se léky, abych přežila. Jednou mi dokonce volali sanitku. A zabrala až hormonální antikoncepce. Jak mě se ulevilo! Konečně jsem neměla strach, kdy to zas dostanu. A srovnalo se to až v dospělosti po porodu. Takže na tvém místě bych nečekala a nechala si něco předepsat. Je zbytečné trpět každý měsíc.

• Nahlásit
  • Citovat
139
23.3.20 07:25

Řekni mamce ze ti bude 16 a jestli nehodlá být Babicka, ať se s tebou dohodne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1838
23.3.20 07:58

Pravdepodobne mas endometriozu…
Proto trpis silnymi křečemi behem mebstruace..
Chce to s mamkou si ve vhodnou chvili promluvit a mimo jine chtít zmenu lékaře.
Endometrioza se da léčit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3208
23.3.20 09:53

Snažila bych se to řešit jinak než HA. Pokud je ti 15, tak zřejmě nemáš pravidelný sex a není nutné kvůli občanému sexu brát HA.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 12:05

@peta1003 Právě o ten sex mi tolik nejde jak o tu bolestivou a silnou menstruaci.. doma mám kontryhelový čaj.. tak to příště zkusím, zatím děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 12:08
@Anonymní píše:
Jak já ti rozumím. Ne v sexu v 15, ale co se týče problémů s menstruací. Bývalo mi tak blbě, že jsem musela zalehnou a nacpat se léky, abych přežila. Jednou mi dokonce volali sanitku. A zabrala až hormonální antikoncepce. Jak mě se ulevilo! Konečně jsem neměla strach, kdy to zas dostanu. A srovnalo se to až v dospělosti po porodu. Takže na tvém místě bych nečekala a nechala si něco předepsat. Je zbytečné trpět každý měsíc.

Já bych to právě chtěla aspoň zkusit, protože si myslím, že by mi to pomohlo.. nebo jako za zkoušku nic nedám. Akorát moje mamka nechce at do sebe cpu hormony, takže mě nechápe. Ona sama má antikoncepci od 16-17 let a ne kvuli menstruačním problémům.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 12:13
@Anonymní píše:
Jak já ti rozumím. Ne v sexu v 15, ale co se týče problémů s menstruací. Bývalo mi tak blbě, že jsem musela zalehnou a nacpat se léky, abych přežila. Jednou mi dokonce volali sanitku. A zabrala až hormonální antikoncepce. Jak mě se ulevilo! Konečně jsem neměla strach, kdy to zas dostanu. A srovnalo se to až v dospělosti po porodu. Takže na tvém místě bych nečekala a nechala si něco předepsat. Je zbytečné trpět každý měsíc.

Ano.. poprvé jsem seděla ve škole a kamoška mi nalila teplou vodu do flašky a dala jsem si to do kalhot na podbřiško.. no byla to katastrofa, chtěla jsem hrát hrdinku tak jsem zustala ve škole. Ale posledně se to nedalo a šla jsem za učitelkou jestli mi nedá nějaký prášek, skoro jsem omdlívala, hned mě poslala domů. Myslela jsem ze jsem i ve skole byla ve stresu z toho a ze kdyz prijdu domů a lehnu si bude mi dobře.. bylo to snad ještě horší. Dala jsem si slivovici a docela to pomohlo..ale nehodlám kazdý měsíc kvuli menstruaci pit slivovici.. Jinak Vám taky žádné prášky nepomáhaly?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 12:15

@izquierdo Pokud něco najdu, co mi vážně pomůže, tak se mi do HA nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 12:18
@Everyone píše:
Pravdepodobne mas endometriozu…
Proto trpis silnymi křečemi behem mebstruace..
Chce to s mamkou si ve vhodnou chvili promluvit a mimo jine chtít zmenu lékaře.
Endometrioza se da léčit

S mamkou jsem o tom mluvila.. jakože jen o te menstruaci a řekla mi jestli ty prášky beru tak jak mám a že si mám vzít tu slivovici při nejhorším a tak.. Ale to mam jako tahat slivovici do školy? kdyby něco? :nevim: Zatim jsem na nic lepsiho neprisla..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
23.3.20 12:20
@Zapadslunce píše: Řekni mamce ze ti bude 16 a jestli nehodlá být Babicka, ať se s tebou dohodne.

S mamkou mám dobrý vztah, ale ne tak dobrý abych jí to mohla říct takhle :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
505
23.3.20 15:22

Pokud nehodláš při každém sexu důkladně použít kondom, tu antikoncepci si nech napsat. Otěhotnět v 16… No přečti si některý místní témata. Je fakt, že na tvoje potíže může pomoct. Ale má i rizika, to hodně doktorů neřekne. Především je tam riziko trombózy a druhá věc, při dlouhodobém užívání ti rozhodí totálně cyklus. Mě trvalo rok a půl, než se jakž takž srovnal, i po 3 letech od vysazení to nebylo ono. Brala jsem přes 10 let. Takže na to bacha. Když sexuješ, určitě jsi dost vyzrálá, abys zhodnotila rizika a přednosti a rozhodla se sama. Na napsání receptu doktorka maminku nepotřebuje, pokud vím. Ale měla by teda vědět, že panna už nejsi, zatajovat něco doktorům je zbytečný, jim je to jedno a potřebují všechno info.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
23.3.20 16:19
@Liška32 píše:
Pokud nehodláš při každém sexu důkladně použít kondom, tu antikoncepci si nech napsat. Otěhotnět v 16… No přečti si některý místní témata. Je fakt, že na tvoje potíže může pomoct. Ale má i rizika, to hodně doktorů neřekne. Především je tam riziko trombózy a druhá věc, při dlouhodobém užívání ti rozhodí totálně cyklus. Mě trvalo rok a půl, než se jakž takž srovnal, i po 3 letech od vysazení to nebylo ono. Brala jsem přes 10 let. Takže na to bacha. Když sexuješ, určitě jsi dost vyzrálá, abys zhodnotila rizika a přednosti a rozhodla se sama. Na napsání receptu doktorka maminku nepotřebuje, pokud vím. Ale měla by teda vědět, že panna už nejsi, zatajovat něco doktorům je zbytečný, jim je to jedno a potřebují všechno info.

Nee my právě důkladně kondom používáme, moc žádný problém s tím ani jeden nemáme. Je mi to jasné, že antikoncepce taková bývá po vysazení.. jako nevím mě jde hlavně o tu menstruaci abych ji neměla tak silnou a tolik bolestivou. Paní doktorce jsem to říct chtěla ale sama mi řekla panna jsi maminka říkala, zjišťovat to nebudu. Přislo mi to od ní dost hnusné a dost arogantní. Já bych to tak právě nechtěla, že to budu dělat za mamčinýma zádama, chtěla bych at na to nejak prijde sama na ten nazor a nejak to zvazit a ne to hned odvratit. Ale děkuji moc za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama