Sexuální výchova pro dítě kolem 10 let

7803
5.3.21 12:40

Sexualni vychova pro dite kolem 10 let

Mám doma syna 8 let a právě se nám narodilo miminko. V té souvislosti synovy otázky na početí, porod atd. neberou konce. Snažím se být k němu upřímná a říkat mu pravdu a i má něco nastudováno z knížek o lidském těle, takže ví, že děti nenosí čáp.

Napadlo mě, jestli neexistuje nějaká kniha sexuální vychovy pro menší děti? Já si pamatuji, že jako děti jsme hltaly Encyklopedii pohlavního života, mělo to 2 díly, pro mladší a pro starší děti.

Jakým způsobem toto téma s dětmi řešíte Vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6413
5.3.21 12:52

@kacz tak v tom ti asi moc neporadím mám syna v květnu 11 let a s nadsázkou trošku je v týhle oblasti chytřejší než já takže úplně nemůžu radit a oni teda mají ve škole i sexuální výchovu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
5.3.21 12:57

@kacz Já tenkrát hledala pro předškoláky. Na trhu mě nic nezaujalo. Mám tu encyklopedii pohlavního života pro ty větší děti. Tam je to popsané moc technicky, takže spíš jsme použili jen co se týče obrázků a vysvětlovala jsem já.
Tu pro menší děti jsem měla slíbenou od známé, ale bohužel jí nemohla najít. Tak zkusím asi půjčit v knihovně.
Pak mám doma nějakou knihu pro těhotné, tak tam nám též posloužily obrázky.

Neteře dostaly Moje první knížka o sexu, ale ta mi přišla taky taková stupidní.

Jinak myslím, že jsou už vcelku dost proškoleni z různých přírodopisných dokumentů. Momentálně frčí Veterinář z Yorkshiru místo večerníčka, takže už mají přehled i o antikoncepci, kastraci, testování plodnosti berana, porodech jehňat, císařských řezech apod. :mrgreen:

Taže převážně vysvětluju já jak se vyskytne otázka (těhotná/miminko v rodině apod.), něco v telce, a na pomoc si případně vezmu ty knížky kvůli obrázkům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30417
5.3.21 12:58
@kacz píše:
Mám doma syna 8 let a právě se nám narodilo miminko. V té souvislosti synovy otázky na početí, porod atd. neberou konce. Snažím se být k němu upřímná a říkat mu pravdu a i má něco nastudováno z knížek o lidském těle, takže ví, že děti nenosí čáp.

Napadlo mě, jestli neexistuje nějaká kniha sexuální vychovy pro menší děti? Já si pamatuji, že jako děti jsme hltaly Encyklopedii pohlavního života, mělo to 2 díly, pro mladší a pro starší děti.

Řeším to tak, že mu to prostě řeknu. Chci, aby se mě ptal, ne aby hledal odpověď v knížce. Pokud by ji ale vyloženě chtěl, mrkla bych se do knihkupectví (online), bude toho tam na toto téma dost.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5325
5.3.21 13:02

Měla jsem jako malá knížku Petr, Ida a miminko (koukni na net), tam je to dobře zpracované.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2107
5.3.21 13:08

Encyklopedie pohlavniho zivota je skvela, ma vice dilu dle veku…i jsem se divala nedavno, ze je porad k sehnani

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48995
5.3.21 13:09

Kluka nejvíc zaujal na YouTube p
díl Zrození ze seriálu Byl jednou jeden život :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
5.3.21 13:11
@lucenka píše:
Kluka nejvíc zaujal na YouTube p
díl Zrození ze seriálu Byl jednou jeden život :mrgreen:

Jo, to jako takový základ taky není špatný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2415
5.3.21 13:17

My meli sex vychovu ve skole tusim od 4/5 tridy v ramci rodinne vychovy( nevim zda se dnes vyucuje) tak nejakou ucebnici k ni, kazdym rokem se pridavalo vic a vic veci podle veku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2994
5.3.21 13:26

Čyřletá dcera má Albi knížku Lidské tělo, a já jsem aktuálně těhotná, takže jsme to sfoukli při několika rodinných diskusích a ukázali si to v té Albi knížce. Sex jako takový ji ještě logicky nezajímá, a v knížce ani není, ale početí a porod tam je celkem pěkně zobrazenej. Se starší už bych mluvila na rovinu sama bez knih.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8895
5.3.21 13:27

Holky mají tuhle knížku, dostaly jí, když bylo starší dceři asi 9 a mladší 6 a kousek a řekla bych, že dobrý, mladší pochytila sem tam něco. Listují si v ní dodnes, i starší 11 letá. Doporučila bych tak pro 8-11 let ;)
https://www.booktook.cz/…exu-7-9-let/?…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9261
5.3.21 13:52
@kacz píše:

Neřešíme! Až bude mít 15, tak jej vezmu do specializovaného zařízení, kde mu to vysvětlí prakticky! :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16039
5.3.21 13:56

https://www.martinus.cz/?…

a tohle je taky fajn

Ale teda jednodušší bude aby si tohle převzal na starost jeho otec. nejlépe s podporou nějaké knihy.

tohle pak za dva, tři roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7803
5.3.21 14:24
@Russet píše: Řeším to tak, že mu to prostě řeknu. Chci, aby se mě ptal, ne aby hledal odpověď v knížce. Pokud by ji ale vyloženě chtěl, mrkla bych se do knihkupectví (online), bude toho tam na toto téma dost.
@Lily Evans píše: Čyřletá dcera má Albi knížku Lidské tělo, a já jsem aktuálně těhotná, takže jsme to sfoukli při několika rodinných diskusích a ukázali si to v té Albi knížce. Sex jako takový ji ještě logicky nezajímá, a v knížce ani není, ale početí a porod tam je celkem pěkně zobrazenej. Se starší už bych mluvila na rovinu sama bez knih.

To má syn přesně taky, už pár let.
Ty knížky, jde mi o to, že některé věci mě nenapadnou a navíc je u knížky možnost to v klidu vstřebat i bez nás. Jinak s ním mluvím samozřejmě taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat