Sexuální život - gravidita?

52
9.4.16 09:11

sexuální život - gravidita?

Ahoj holky :) poprvé ve svém životě jsem skutečně začala sexuálně žít, ze zdravotních důvodů (není to ani kvůli pleti apod.) beru HA, ale nechci se spoléhat jen na ni, talže přidáváme buď pharmatex nebo kondom. I tak, někdy se nezadaří a nemáme u sebe ani jedno, tak sem tam spolehneme jen na HA (většinou ke konci měsíce před menstruací), moje otázka zní--- Můžu se spolehnout, že když mám normální menstruaci, že nejsem těhotná? protože při představě, že si dělám každý měsíc test rostu…Je zde prý ale docela dost maminek co mělo MS i při těhotenství, berte mě tak, že jen zjišťuji informace, koneckonců máte více zkušeností :) díky moc všem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9.4.16 09:15

Menstruace v těhotenství občas bývá, kor když bereš ha. Tam není menstruace, ale krvácení z hormonů, což bys dost možná krvácela i kdyz bys těhotná byla. Každý to ma ale jinak. U ha proste jen krvácíš z pádu hormonu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
653
9.4.16 09:15

@maybej no pokud beres pravidelne HA tak se spolehnout muzes.. Pouze v pripade ze by jsi brala HA jak si vzpomenes tak by mohla byt moznost otehotneni, jinak je sance hooodne mala. Takze bud v klidu a pokud chodi menzes tak se nestresuj..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24006
9.4.16 09:16

Pokud beres HA tak jak se ma.
Ve stejnou dobu, nevynechavas tablety, nemas prujem ani nezvracis, tak fakt neotehotnis ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4144
9.4.16 09:17

Pokud máš normální periodu, těhotná nejsi, HA někdy selže, ale jen ve velmi vyjímečných případech..spolehnout se můžeš..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3742
9.4.16 09:22

Pokud bereš HA pravidelně, nezpomínáš, nemáš průjem, nezvracíš, tak se na ni opravdu můžeš spolehnout. Pokud někdo tvrdí, že otěhotněl i přes ni, tak musel nastat jeden z výše uvedených důvodů, nebo případně mohou účinnosti antikoncepce ovlivňovat nějaké léky, takže když ti něco lékař předepíše, tak se vždy informuj, zda to může mít na toto vliv.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
9.4.16 09:24

Ha beru zodpovědně, max o hodinu zpoždění nebo o půl hodinu dřív… zvracení atd. si hlídám, ale spíš mi jde o tu menstruaci, tak že bych ji brala jako holky co HA neberou, jako ukazatele toho, že nejsem těhu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
9.4.16 09:26

Ano, teď beru antibiotika a je to tam přímo uvedené, že ovlivňují HA… takže teď je kondom nutností

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2844
9.4.16 09:30

Brala jsem HA let, nikdy jsem neměla zároveň HA a kondom a nikdy mě to nenapadlo řešit…a neotěhotněla jsem. Před dvěmi lety jsem vysadila (tak nějak z vnitřního přesvědčení, že už to nechci, nechtěla jsem mimčo), chránili jsme se zase jen kondomy - taky bez problému. V listopadu jsme se rozhodli, že je čas na mimčo, tak jsme se přestali chránit a od prosince čekáme naše první malé štěstí, takže ani s plodností nebyl nikdy problém :-) Takže za mě - já bych se na HA spolehla:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3300
9.4.16 09:37

Brala jsem ha x let a nikaj jsem se dál nechránila. to že přijde menstruace není 100 prosent, že nejsi těhotná. a nezáleží na tom, zda ha bereš či nikoli. při braní ha ms přijde si myslim vždy - jde o pokles hormonů. když ji nebudeš brát, tak ale může přijít taky. třeba já ji první měsíc co jsem byla těhotná měla. takže ha ber pravidelně a hlídej si rizika (zvracení hlavně a co psaly holky). a užívej si:):)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25136
9.4.16 10:05

@maybej Klasickou menstruaci nemáš, máš pseudocyklus řízený umělými hormony. Tudíž i tvá (celkem logická) úvaha, že neméně rizikové období je na konci cyklu, tady neplatí. Ovulace je uměle potlačena a vyvolána může být selháním v užívání či vstřebávání HA bez ohledu na fázi cyklu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
9.4.16 10:12

Ty jo holky vy mě snad vynervujete ještě víc :D tak jak si můžu tedy být jistá, že těhotná nejsem? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18671
9.4.16 20:27

Brala jsem ha 10 let a nikdy nebyl kondom, stálý partner a nikdy jsem neotěhotněla. Jak již bylo řečeno, když bereš pravidelně není se čeho bát. A navíc ani nemáš ovulaci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat