Sexuální život po přechodu

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
7.10.21 18:10

Sexuální život po přechodu

Je mi 50 a jsem díky zdravotním problémům v přechodu. Mám návaly ve dne i v noci, jsem nervózní jak sáňky v létě a nemám skoro vůbec chuť na sex. A když k tomu dojde, je to pro mě nepříjemné, bolí to a pálí i půl dne. Je to normální? Na gynekologii jsem byla, žádný zdravotní problém nemám. Co mám čekat. Srovná se to časem? Jaké jsou vaše zkušenosti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25605
7.10.21 18:33

:hug: zkusila bych femigel s teetree olejíčkem, jako lubrikační gel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23574
7.10.21 18:43

Jsou přípravky pro suchou vagínu po přechodu. A samozřejmě používat lubrikant. Zeptej se v lékárně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.10.21 20:19

Lubrikant samozřejmě používáme, hormonální přípravky použít nemůžu. V přechodu jsem uměle a ze dne na den. Gynekolog mi doporučil Vagisan, máte někdo zkušenost s tímto přípravkem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18746
7.10.21 21:10
@dešťová víla píše:
Lubrikant samozřejmě používáme, hormonální přípravky použít nemůžu. V přechodu jsem uměle a ze dne na den. Gynekolog mi doporučil Vagisan, máte někdo zkušenost s tímto přípravkem?

Jo dobrej. Je to tom kys. mléčná. Na větší problémy je ale lepší Femigel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
477
14.10.21 23:21
@dešťová víla píše:
Je mi 50 a jsem díky zdravotním problémům v přechodu. Mám návaly ve dne i v noci, jsem nervózní jak sáňky v létě a nemám skoro vůbec chuť na sex. A když k tomu dojde, je to pro mě nepříjemné, bolí to a pálí i půl dne. Je to normální? Na gynekologii jsem byla, žádný zdravotní problém nemám. Co mám čekat. Srovná se to časem? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Drobnost pro dešťovou vilu.. vazba “díky “ něčemu je vhodná pouze v případě ze to něco vyvolá kladnou věc, žádanou. Jinak se lěpe používá “kvůli” “ v důsledku “ a podobne. Samozrejme to lidem už časem splývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3233
15.10.21 06:22
@Voltík píše:
Drobnost pro dešťovou vilu.. vazba “díky “ něčemu je vhodná pouze v případě ze to něco vyvolá kladnou věc, žádanou. Jinak se lěpe používá “kvůli” “ v důsledku “ a podobne. Samozrejme to lidem už časem splývá.

A když je to „díky“ myšleno ironicky?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
15.10.21 06:31
@Voltík píše:

a pomaha to nejak v prechodu? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
15.10.21 07:25
@opulus píše:

Pak bych to já napsal v uvozovkách…
Díky a kvůli je podobný děsivý nešvar jako by jste místo byste nebo zde oblíbené hold místo holt.

Příspěvek upraven 15.10.21 v 07:28

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1603
15.10.21 07:26

Sexuoložka Laura Janáčková o tom mluví tady:

https://www.ceskatelevize.cz/…video/868856

EDIT: Díky internetu si to můžeš pustit zpětně :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 09:57
@opulus píše:

Takto jsem to myslela. Ale rozebíráním jazykové stránky dotazu mi moc nepomůžete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 10:04

@Pajka2020 Děkuju. To je k věci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18
15.10.21 16:24

Celkem by mě zajímaly zkušenosti se sexem u žen po přechodu. Už to mám za pár a docela se děsím, co nastane. Moc se o tom nemluví a starší ženy nic neřeknou… Je to tabu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15.10.21 21:05

@Voila Jak vidíš, moc příspěvků tu není. Asi se nikdo nechce podělit o zkušenosti. Já mám zatím jen negativní. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.10.21 21:37

Sexuálně žiju stejně po přechodu, jako před ním. Na občasné návaly horka mi pomohl čaj Klimakterin od fy Grešík.
A sorry jako, přechod v 50 je naprosto normální, v 50, ba i o pár let dříve se tohle stává i naprosto zdravým ženám. :roll:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat