Reklama

Sexuální zneužívání učitelem na ZŠ

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:28
Sexuální zneužívání učitelem na ZŠ

Ahoj holky, už dlouhá léta mě trápí má bolest z puberty, teď po porodu dcerky se to jen znásobilo. Říkala jsem si, že se svěřím se svým příběhem deníčku (blogu) a třeba mi to pomůže uzdravit se, uzdravit svou duši. Zároveň si myslím, že je potřeba o těchto věcech mluvit. Skoro chybí osvěta, na českém webu se toho nedá moc najít. Na základce jsem „chodila“ se svým učitelem. Pak ještě nějakou dobu po základce. Když jsme spolu začali, mně bylo asi 14 a jemu přes 50. Myslela jsem si, jaká to není láska. Až po letech s pomocí terapeutů jsem si musela přiznat, že jsem oběť, že jsem byla zneužívána. Na internetu najdete příběhy o zneužívání dětí otcem či otčímem, strýcem, bratrancem. Rozumějte malých dětí. Ale už se nemluví o zneužívání pubertálních dívek učitelem. Setkala jsem se s názory, že si za to holky můžou samy atd. No, takhle to prostě není. Ten člověk má nad žačkou moc, rozhoduje o jejích známkách a ona ho také může vidět jako poloboha. Je starší, vzdělaný, zkušený… Nechci to tu všechno znovu vypisovat, hlavně jsem ještě pořádně ani nezačala :-). Budu ráda za reakce, které mi sem vložíte; budu moc ráda, když budete tento příběh šířit dál; budu moc ráda, když se poučíme a ochráníme naše dcery (ale i syny).

edit admin odkaz na blog

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10398 příspěvků 19.08.18 09:35
Ahoj holky, už dlouhá léta mě trápí má bolest z puberty, teď po porodu dcerky se to jen znásobilo. Říkala jsem si, že se svěřím se svým příběhem deníčku (blogu) a třeba mi to pomůže uzdravit se, uzdravit svou duši. Zároveň si myslím, že je potřeba o těchto věcech mluvit. Skoro chybí osvěta, na českém webu se toho nedá moc najít. Na základce jsem „chodila“ se svým učitelem. Pak ještě nějakou dobu po základce. Když jsme spolu začali, mně bylo asi 14 a jemu přes 50. Myslela jsem si, jaká to není láska. Až po letech s pomocí terapeutů jsem si musela přiznat, že jsem oběť, že jsem byla zneužívána. Na internetu najdete příběhy o zneužívání dětí otcem či otčímem, strýcem, bratrancem. Rozumějte malých dětí. Ale už se nemluví o zneužívání pubertálních dívek učitelem. Setkala jsem se s názory, že si za to holky můžou samy atd. No, takhle to prostě není. Ten člověk má nad žačkou moc, rozhoduje o jejích známkách a ona ho také může vidět jako poloboha. Je starší, vzdělaný, zkušený… Nechci to tu všechno znovu vypisovat, hlavně jsem ještě pořádně ani nezačala :-). Své srdce si vylévám na *** . Budu ráda za reakce, které mi sem vložíte; budu moc ráda, když budete tento příběh šířit dál; budu moc ráda, když se poučíme a ochráníme naše dcery (ale i syny).
edit admin odkaz - na blog

Je smutný, že jsi to musela prožít. To ti nemohli pomoct rodiče? Já jsem třeba vzhlížela k učiteli zpěvu. Byl to hodný táta od holek a mně ten můj chyběl. Ale kdyby chtěl vztah, uteču. Musela jsi být nějak narušená psychicky už před tím. Že ti takový vztah nepřišel „divný“. Ale divím se, že nezasahl někdo zvenčí. Třeba jsem zírala na aféru s Kulínským. Kolik holek asi zblbnul. Byla jsem mládě a naivní k tomu, ale kdyby na mě dospělý chlap sáhnul, uteču. Nechci s ním nic mít. Samozřejmě synovi budu vysvětlovat, že ne všichni dospělí to s ním myslí dobře a že mi musí o všem říct. Abych mu pomohla co nejdřív. Doufám, že ničím podobným procházet nebude. Je to od dospělých hnus a podraz. Jako ti pámbíčkáři kněží :poblion:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:43

Já teda ve 14, 15 už rozhodovala dost dospěle o tom, s kým budu (a byli to taky dospělí muži) .

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:46
@Russet píše:
Je smutný, že jsi to musela prožít. To ti nemohli pomoct rodiče? Já jsem třeba vzhlížela k učiteli zpěvu. Byl to hodný táta od holek a mně ten můj chyběl. Ale kdyby chtěl vztah, uteču. Musela jsi být nějak narušená psychicky už před tím. Že ti takový vztah nepřišel „divný“. Ale divím se, že nezasahl někdo zvenčí. Třeba jsem zírala na aféru s Kulínským. Kolik holek asi zblbnul. Byla jsem mládě a naivní k tomu, ale kdyby na mě dospělý chlap sáhnul, uteču. Nechci s ním nic mít. Samozřejmě synovi budu vysvětlovat, že ne všichni dospělí to s ním myslí dobře a že mi musí o všem říct. Abych mu pomohla co nejdřív. Doufám, že ničím podobným procházet nebude. Je to od dospělých hnus a podraz. Jako ti pámbíčkáři kněží :poblion:

Neřekla bych, že jsem byla nějak „narušená“. Myslím, že jsem byla docela normální puberťačka. Ne, nepomohl nikdo, bohužel. On byl velmi zdatný manipulátor.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:48
@Anonymní píše:
Já teda ve 14, 15 už rozhodovala dost dospěle o tom, s kým budu (a byli to taky dospělí muži) .

Já tu ale mluvím o zneužívání „starým“ učitelem, který měl nade mnou moc. Dlouho si připravoval živnou půdu. Říká se tomu „child grooming“. Byla jsem překvapená, že to má i své jméno. No každopádně, toto nebyl „rovný“ vztah. Kdyby mně bylo 14 a protějšku 25 třeba, tak by to bylo řekněme „v pořádku“ (ne však z pohledu zákona). Ale pokud je to tvůj učitel, tak to určitě v pořádku není. Ani na střední škole.

Russet
Extra třída :D 10398 příspěvků 19.08.18 09:48
Neřekla bych, že jsem byla nějak „narušená“. Myslím, že jsem byla docela normální puberťačka. Ne, nepomohl nikdo, bohužel. On byl velmi zdatný manipulátor.

Ale kolik puberťaček skutečně chodí se svým učitele? Minimum. On byl ten dospělý, on to měl utnout. Nebo rodiče. Dospělí v tvém okolí totálně selhali.

PaníBovaryová
Závislačka 3833 příspěvků 19.08.18 09:50

Normalni to teda neni. V 15 je holka decko a kdo to nevidi, je zasr@ny uchyl. Tecka. :poblion:

Gituš
Závislačka 2582 příspěvků 19.08.18 09:50

@Russet Já si dovedu představit ten pubertální vzdor - já s ní prostě budu! A nezakážete mi to! A kdyby jo, tak uteču! A tak dále. A tak dále.

Znám několik dívek, jež okolo patnácti, šestnácti, sedmnácti, měli partnera, jemuž bylo kolem 35 a více. A byli s nimi několik let, některé jsou takto dosud. Spokojené, šťastné. Bylo to z jejich vůle, z jejich hlavy.

Já asi půjdu proti proudu. Ale pokud ti to ve 14, 15 nebo já nevím, do kdy jste spolu byli, přišlo normální, přišlo ti to fajn, měla jsi ho ráda. Tak si nemyslím, že to nutně musí být po letech klasifikováno takto - samozřejmě, tvůj subjektivní pocit je jiný, ale můj objektivní, nestranný je takovýto. Ale neznám veškeré detaily, nemám moc čas ani chuť tuto problematiku déle zkoumat.

Já bych, spíš, než nad tím, že to bylo zneužívání, přemýšlela nad tím, proč tě to táhlo k tak starému chlapovi. Situace doma, osobní rozpoložení, důvod takových preferencí, nějaké minulé zkušenosti, zážitky a podobně.

Já jsem třeba taky typ člověka, pro nějž v jeho životním období 15 - 23 existovali jen starší partneři, měla jsem v té době o hodně let starší partnerku. Až po těch 23letech jsem si našla jen o 4 roky staršího partnera. Jinak jsem ale k takto mladým neinklinovala. Ale rozhodně bych to v žádném případě - u sebe - neklasifikovala jako zneužívání.

Russet
Extra třída :D 10398 příspěvků 19.08.18 09:51
Já tu ale mluvím o zneužívání „starým“ učitelem, který měl nade mnou moc. Dlouho si připravoval živnou půdu. Říká se tomu „child grooming“. Byla jsem překvapená, že to má i své jméno. No každopádně, toto nebyl „rovný“ vztah. Kdyby mně bylo 14 a protějšku 25 třeba, tak by to bylo řekněme „v pořádku“ (ne však z pohledu zákona). Ale pokud je to tvůj učitel, tak to určitě v pořádku není. Ani na střední škole.

Dobře. Ale skoro každá holka prostě padesátiletého chlapa bere jako starce. Kdyby si připravoval půdu, vysmála bych se mu. Kdyby mi vyhrožoval, že mi dá špatnou známku, když…jdu za mámou. To nikdo v tvém okolí netušil, co se děje? Nikoho jsi nezajímala, kde jsi, s kým jsi? To myslím tím narušením. Tvoje rodina nemohla normálně fungovat. Jinak by určitě někdo zasáhl. Nebo by tě prostě do své moci nedostal.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:52

Odkaz na můj blog je na mém profilu, zde mi to admin smáznul.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:53

@Gituš No tak to by bylo na déle, okolnosti tady nechci vypisovat. Léta to řeším na terapiích, okolnosti, okolí, rodiče atd.

Russet
Extra třída :D 10398 příspěvků 19.08.18 09:54
@Gituš píše:
@Russet Já si dovedu představit ten pubertální vzdor - já s ní prostě budu! A nezakážete mi to! A kdyby jo, tak uteču! A tak dále. A tak dále.

Znám několik dívek, jež okolo patnácti, šestnácti, sedmnácti, měli partnera, jemuž bylo kolem 35 a více. A byli s nimi několik let, některé jsou takto dosud. Spokojené, šťastné. Bylo to z jejich vůle, z jejich hlavy.

Já asi půjdu proti proudu. Ale pokud ti to ve 14, 15 nebo já nevím, do kdy jste spolu byli, přišlo normální, přišlo ti to fajn, měla jsi ho ráda. Tak si nemyslím, že to nutně musí být po letech klasifikováno takto - samozřejmě, tvůj subjektivní pocit je jiný, ale můj objektivní, nestranný je takovýto. Ale neznám veškeré detaily, nemám moc čas ani chuť tuto problematiku déle zkoumat.

Já bych, spíš, než nad tím, že to bylo zneužívání, přemýšlela nad tím, proč tě to táhlo k tak starému chlapovi. Situace doma, osobní rozpoložení, důvod takových preferencí, nějaké minulé zkušenosti, zážitky a podobně.

Já jsem třeba taky typ člověka, pro nějž v jeho životním období 15 - 23 existovali jen starší partneři, měla jsem v té době o hodně let starší partnerku. Až po těch 23letech jsem si našla jen o 4 roky staršího partnera. Jinak jsem ale k takto mladým neinklinovala. Ale rozhodně bych to v žádném případě - u sebe - neklasifikovala jako zneužívání.

Ja jsem nikdy po starších. Nekoukala jsem popadesátnících a dobře jsem si spočítala, kdybych mamince řekla, jdu, je mi jedno, co si o tom myslíš, zpět domů bych to měla sakra těžký. Proto jsem celkem vyšlapovala.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.08.18 09:55

@Russet No jak říkám, prostě si připravil půdu. Jiné se mu třeba vysmály, já bohužel ne. Jednoduše jsem to nepoznala. Btw věděla to celá škola, nikdo nic neudělal. Je to až neskutečné. Proti vlastní mámě mě otočil ještě před tím, než začalo cokoliv „romantického“.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 19.08.18 09:59
Já tu ale mluvím o zneužívání „starým“ učitelem, který měl nade mnou moc. Dlouho si připravoval živnou půdu. Říká se tomu „child grooming“. Byla jsem překvapená, že to má i své jméno. No každopádně, toto nebyl „rovný“ vztah. Kdyby mně bylo 14 a protějšku 25 třeba, tak by to bylo řekněme „v pořádku“ (ne však z pohledu zákona). Ale pokud je to tvůj učitel, tak to určitě v pořádku není. Ani na střední škole.

To je jedno, jestli byl starý, nebo ne. V tom věku přece už má člověk rozum, aby věděl, co chce, nebo nechce. :think:

malá_holka
Závislačka 4986 příspěvků 19.08.18 09:59

ty jo nevím, ale asi bys měla přiznat svůj podíl viny, nebo zàsluhy na tom. byli jste v tom oba, ty jsi s nímnic mít nemusela. a podle mě tím, že o tom píšeš se jen snažíš s tím vyrovnat a neuznat, že jsi za to mohla stejně a že ti to možná dalo i něco dobrýho. ty jsi s ním měla vztah, on tě neznásilnil někde doma při psaní úkolů. nevím :nevim:

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reklama

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Máma spala s Hitlerem, tvrdila krásná Romy, která by oslavila 80 let

Kdyby nezemřela ve 43 letech, oslavila by 23. září osmdesátku. V 17 letech... číst dále >

Reklama