Sexuolog, psycholog nebo manželská poradna?

Anonymní
10.2.20 14:34

Sexuolog, psycholog nebo manželská poradna?

Ahoj, dotaz vkládám anonymně, asi se to dá pochopit…
Jsem nešťastná ze situace, v jaké jsme už dlouhodobě s manželem. Že se všechno událo možná dřív než mělo, to vím, nicméně teď už pozdě bycha honit…
Dva roky zpátky jsem se po letech sešla s dávným expritelem, v té době jsem měla dvě děti z předchozího vztahu. Všechno bylo rok úplně v pohodě, láska myslím fakt veliká. Po roce jsme se rozhodli sestěhovat se. Do měsíce jsem zjistila, že jsem těhotná, za pár měsíců byla svatba. Teď máme čtyřměsíčního chlapečka. Všechno by bylo vlastně docela ok, nebýt skutečnosti, že se mnou celý ten rok odmítá spát. Kromě prvních 14 dnu, kdy jsem stihla otěhotnět, to trvá celou dobu společnýho žití. Máme se rádi, myslím, že nám je spolu jinak fajn, ale tohle… Nejhorší je, že on prostě neví, co je za problém. Že je to ale psychický. Že na to nemá náladu. Každej rozhovor na tohle téma skončí tím, že on už vylitne s tím, že mi pořád říká, že neví. Cítím se méněcenná, škaredá, tlustá…kdo by se tak necítil v takové situaci…
Asi stojí za zmínku to, že manžel do svých 40 let byl zvyklej na o 100% jinej život. Alkohol ve velké míře, žádný velký závazky. Potom ze dne na den změna města, práce, dvě děti, svatba, třetí dítě. Hlavně ty hospody, to byla asi změna největší. Fakt se snaží, je zlatej na děti, pomáhá jak může, věnuje nám veskerej volnej čas… Strašně si přeju, aby se to zlomilo a abysme zase v tom vztahu měli i tu intimní stránku naplněnou. Obejmeme se, pohladí mě, pusu mi dá..ale tím to končí.
Pozitivní věc momentálně je ta, že uznal, že potřebuje/potřebujeme pomoct. Moje otázka zní, kam se obrátit? Jít společně do poradny? Možná spíš nejdřív on, nevím. Psycholog nebo rovnou sexuolog? Za nějakou osobní zkušenost budu hrozně vděčná…

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Ou
11914
10.2.20 15:13

Já bych volila poradnu u nějakého terapeuta -muže, aby měl psychoterapeutický výcvik - tedy nabízel i párovou terpii, s tím že nejdřív bych zašla jen na poradenství a pak se uvidí.

JEstli někde máte příčetnou sexuologii (nabízí i dlouhodobou terapeutickou péči) tak klidně tam, ale může se stát, že narazíte na bodrého chlapíka či paní typu Radim Uzel či Laura Janáčková a to tak nějak nechcete…

Jinak nebude pro něj jednodušší, aby to nejdřív s někým probral individuálně a pak jste případně připojili nějakou párovou záležitost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2094
10.2.20 22:28

Nech to na něm, asi bude vědět kde je problém :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu