Seznam léků pro novorozené mimi

18.6.15 08:55

Seznam léků pro novorozeny mimi

Ahoj holky, prosím, poradite mi, jaké léky, masti jste potřebovali doma pro mimi po narození? Co se vám osvědčilo v šuplíku, když přišel náhlý problém večer? Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22827
18.6.15 08:58

Panadol, čípky, teploměr. Možná něco na prdiky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8959
18.6.15 09:15

Kapičky na prdíky, teploměr, krém na opruzeniny, Panadol čípky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50114
18.6.15 09:15

Kapky na prdy a mast na opruzeniny, teploměr. Léky proti teplotě novorozenec nesmí (resp. bys mu je teda neměla podávat ty, ty dávky na krabičkách jsou odměřovány až od určité váhy a nejdřív od měsíců). Líh na pupík.
Jako když to bude akutní, tak s novorozencem stejně půjdeš k doktorovi, zbytek se dá dokoupit během chvilky.

Edit: a kapky do nosu, ty se hodí určitě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14770
18.6.15 09:31

@chci_miminko, léky jsem neměla žádné. Pokud by byl novorozenec nemocný, letěla bych vyděšená na pohotovost, nebo bych tam i volala nebo k doktorce.

Jinak teploměr, mast na opruzeniny se mi hodí pořád, myslím si, že jsem měla i líh na pupík dopředu koupený a olejíček na namazání těla (ale to není lék). Ostatní jsem pořizovala s odchodem z porodnice (buď přímo v lékárně porodnice, nebo jsem vyslala manžela do lékárny). Dokonce jsem neměla ani jinou kosmetiku (jen mast na opruzeniny a mandlový olej na tělo a obličej).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10482
18.6.15 09:53

@chci_miminko
teploměr do zadečku
biogaia kapičky cca od měsíce, zpočátku sjem měla myslím lefax nebo tak (prdy)
líh na pupík a gáza (u nás se ještě řezal, tak tohle bylo nutné)
bepanthen na zadeček
olej na tělíčko (slunečnicový?)

nic víc.

pro první jsem žádný Panadol nebo tak neměla, u druhého doma už byl. ale stejně jsem ho nepoužila, se starším do 9 měsíců a mladším do 6m. takže bych to nekupovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12490
18.6.15 09:59

Sudocream na opruzeniny a kapky na prdíky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56580
18.6.15 10:22
@pikola píše:
Panadol,

novošovi stejně bez návštvy lékaře nedáš. podle mě to má smysl mít doma až tak od 2-3m.

maximálně opthalmo septonex, líh na pupík. a ten teploměr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58
18.6.15 10:35

U nás pomohla i mast na bolavé bříško Pupík, většinou to začalo večer. Není to sice lék, ale u nás se mast vyplatila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 10:36

My máme přichystáno jen mazání po koupeli, teploměr a vzorek mastičky proti opruzeninám (ale ten třeba nevyužiju). Předpokládám zdravé miminko, tudíš léky kupovat nebudu. Jediné, co ještě koupím cestou z porodnice bude líh na pupík.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39090
18.6.15 10:39

Neměla jsem nic kromě teploměru. Něco jsem kupovala až cestou z porodnice (líh na pupík a gázu).
V porodnici jsem dostala krém na tělíčko (leniens), sudocrem.
Pak jsem postupně dokoupila odsávačku na vysavač, vincentku ve spreji, čípky proti horečce (novorozenec je stejně nesmí bez toho, aby ho viděl doktor) a sab simplex na prdíky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
619
18.6.15 10:42

Se vsim uvedenym souhlasim a jeste pridam borovou vodu-ta zalepena ocicka hnisem meli vsechny tri me deti, tretimu je ted 14dnu a zase vytirame :-/

Jinak kapky do nosu ne-ale morskou vodu do nosu. A odsavacku do nosu na vysavac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13124
18.6.15 10:46

Něco na ošetřování pupíku, mast na opruzeniny, teploměr, sprej do nosu na rýmu, odsávačku do vysavače, čípky na teplotu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.6.15 11:14

Moc děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56906
18.6.15 11:43
@chci_miminko píše:
Ahoj holky, prosím, poradite mi, jaké léky, masti jste potřebovali doma pro mimi po narození? Co se vám osvědčilo v šuplíku, když přišel náhlý problém večer? Děkuji.

mast na pozadí (imazol, sudokrem, rybilka), pro sichr jsem pořídila nurofen a čípky panadol. Tim to vše zhaslo.. (ale bydlíme ve městě, kde není problém nikdy nic sehnat)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama