Seznámek křestních jmen na eMiminu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lizbeth
Extra třída :D 12980 příspěvků 11.06.10 09:25
Seznámek křestních jmen na Emiminu

Zdravím,
mám takový nápad, nevím zda realizovatelný či vůbec potřebný.
Velmi často se tu objevují diskuze na téma jaké jméno vybrat pro budoucí dítě.
Některé maminky jsou pro tradiční některé pro originální a nezvyklá, některé poukazují na častost nebo na utrpení dítěte.. :mrgreen:
přestože existuje spoustu knih či internetových stránek se spoustou jmen, mamči se stejně chodí ptát sem na Emimino a naslouchají rad ostatních - což je super.

Napadlo mě, nešel by udělat oficiální seznam jmen zaregistrovaných dětí dle abecedy a pohlaví, dále třeba seznam dle oblíbenosti a četnosti - do kterého by se maminky hledající a vybírající nová jména mohly orientačně podívat a shlédnout co frčí u maminek na těchto stránkách??
Také by to byl kolikrát argument proč to či ono nedat - že je toho už moc, nebo naopak..
Zjistit zda je tu více klasických českých jmen ( Maruška Anička) či nových trendy ( Tobiášek, Dominik)..

díky za pozornost :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Lenka1987
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 11.06.10 09:39

To by bylo skvělé nehledat jen v kalendáři :)
My máme pro holčičku Adélku, té se nevzdám :D, ale ještě nevím chlapečka. Potřebuji krásné jméno, které by mě zasáhlo. Nejlépe aby nebylo na konci Š. :)

rhiannon
Neúnavná pisatelka 15406 příspěvků 11.06.10 09:56

Lizbeth, to by bylo super! :palec: Bezva nápad! :pankac:

Flyingfrog
Extra třída :D 12124 příspěvků 11.06.10 10:03

Lizbeth: Nápad je to dobrý :-)

Lenko: Mikuláš ;-)

Caress
Ukecaná baba ;) 1593 příspěvků 11.06.10 10:17

Taky hlasuji pro… :) Super nápad… :palec:

Lenka1987
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 11.06.10 10:22

Mikuláš je jméno krásné,ale tak se jmenuje můj pejsek :D
A taky nemůžu mít právě Š na konci jména, jelikož tím samým písmenkem začíná příjmení a špatně by se to vyslovovalo. :)

Alík
Echt Kelišová 7866 příspěvků 11.06.10 10:33

taky sem pro :pankac:

Flyingfrog
Extra třída :D 12124 příspěvků 11.06.10 11:09

Lenko: Aaaaha, no já špatně četla, jinak bych Mikuláše nenavrhovala :-)

yenkee
Zasloužilá kecalka 846 příspěvků 11.06.10 11:13

Ahoj holky, super nápad, až budem potřebovat :nevim: jméno pro třetího prcka, tak sem určitě zabrousím.

Lenko co třeba Patrik, my jednoho máme a je to super, protože to není tak obvyklé. :hug:

Alyss
Extra třída :D 10516 příspěvků 11.06.10 11:40

Taky hlasuju pro :palec:

Lenka1987
Ukecaná baba ;) 1245 příspěvků 11.06.10 11:43

Patrika by chtěl tatínek, ale já si nejsem pořád s tímto jménem jistá. Nj já vždy snila o holčičce, takže jsem nad klučičíma jménama nikdy neuvažovala a teď to mám :D

Akinom
Závislačka 4609 příspěvků 11.06.10 12:17

ja jsem tez klidne pro, mame doma Tadease.

myslim si ze Patrik je prave docela caste jmeno, teda asi aspon okolo me.

hodim seznam co mam predbezne vybrany pro dalsi ditka:
Holcicka: Abigail,Ágnes,A­nabela,Christel,Glo­ria,Jasmína,Jus­týna,Melisa,Sa­manta,Sofie,Vik­torie,Vivien
Kluk: Daniel,Erik,Jáchym,K­ryštof,Lucián,O­liver,Patrik,Se­bastián

ale kdo vi az budu tehotna co si vymyslim :)

Emilie
Generální žvanilka 20518 příspěvků 11.06.10 12:53

Já mám sice o potenciálním třetím potomkovi jasno (Lucie/Miroslav), ale coby milovník jakýchkoli statistik jsem jednoznačně pro. :palec:

Macinka82
Kelišová 5436 příspěvků 11.06.10 19:52

Taky jsem pro :palec:
Hodnotim to jako velmi užitečnou věc :-) :-)

Alficek
Kelišová 5544 příspěvků 11.06.10 20:15

Super nápad,ale kdo to bude dělat?ty Lisbeth?to je tvé jméno?jestli ano je nádherné!!!já bych pomohla,ale nevím jak,ale jinak ráda.taky přemýšlím nad jménem,nechci typicky české ale tata co nas nechce je Mach.jaké by se k tomu přjmení hodilo jméno??Líbí se mi třeba Samuel,Sarah,Va­lentýnka,Carol,spíš horší je to vybrat na kluka.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Nový chlap Celeste Buckingham: Zcestovalý fešák, který miluje slevy

Vyplatilo se počkat! Po týpcích z branže Celeste Buckingham (23) zalovila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sexting provozuje každé desáté dítě, varuje odborník

Lidská sexualita není věcí veřejnou. To říká docent Kamil Kopecký z Centra... číst dále >

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >