Seznamování maminek ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.08.18 13:21
Seznamování maminek ve školce

Takže od pondělí školka :) Přemýšlím nad blbostma už předem. Seznamujete se s maminkama ve školce? nebo přivedete dítě, pozdravíte odvedete dítě a žádné velké hovory? já jsem taková tišší, štve mě to. Některé maminky se dávají do řeči bez problémů. Nechci působit jako ta " divná" jak to máte vy? a když ve školce potkáváte mamky které jsou třeba o dost mladší než vy tak zdravíte první? a zažily jste že by vás některé maminky nezdravily nebo dokonce neodpověděly na pozdrav?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Verun83
Echt Kelišová 8839 příspěvků 33 inzerátů 31.08.18 13:27

Prijdu, pozdravim, vypakuju decko, pozdravim, odchazim :lol: jsem ta divna asi. Nejsem tissi, ale nechci se pratelit s matkama jen proto, ze jejich dite chodi do stejny tridy.

trmoka
Stálice 87 příspěvků 31.08.18 13:28

Od pondělí nás čeká už třetí rok ve školce a můžu ti říct, že jsem se potkala už se všemi typy co tu píšeš :) já se teda klidně zapovidam a jsem ráda že se s několika maminkami znám. Už se mockrát stalo že jsme šli po školce ještě s dětmi třeba na zmrzlinu nebo na hřiště a bylo to fajn :) přes rok je pár akci do kterých se zapojují i rodiče a tak probíráme kdo co chystá a tak ;) ale taky jsou typy, co neodpoví na pozdrav natož ze by něco prohodili. Ty už ani nezdravim. Jinak co se týče toho pozdravu, tak zdravíme když ve jdeme do šatny a vesměs to takhle dělá každý kdo přijde a ostatní co už v šatně jsou odpovídají :)

Příspěvek upraven 31.08.18 v 13:29

LE.nova
Kecalka 250 příspěvků 1 inzerát 31.08.18 13:28

Ahoj,ve školce jsem se nijak nepředstavovala, nikdo se tam s nikym moc nevybavuje. Syn uz tam chodi tretim rokem, takze uz se od videni znam s maminkami jeho kamaradu, obcas prohodime par slov, ale neni to nutne. Zdraví ten, kdo přichází nebo odchází, vetsinou odpoví na pozdrav všichni, pokud třeba zrovna něco neřeší s učitelkou, nebo s dítětem. Hlavně si z toho nedělej hlavu, seznamování s ostatními rodiči jsem vůbec neřešila, všichni měli dost starosti se svými dětmi a jejich zvykanim na školku.

astoret
Ukecaná baba ;) 1060 příspěvků 31.08.18 13:33

tady u nás se pořádají dokonce hrací dny doma, pokaždé u jiného dítěte, jsou tu třídy po 8 dětech a po 15 nad 3 roky, ale žijem v zahraničí a na menším městě, tady je to normální, když jsme tu byli ve větším městě, tam se to nedělo. nevadí mi to, většinou, zezačátku to byl nezvyk, kor z Prahy na alpskou vesnici :D ale má to něco do sebe, dělají tu dost věcí pro děti, nutno dodat, že pracocní doba je tu jiná než v česku, hodně půl uvazky, hodně se dá se zaměstnavatelem domluvit a člověkmá prostě na tohle čas, teda ne všude, ale většinou ano, mají tu i sdružení odičů, párkrát do měsíce různé akce, sportovní, výtvarné, střídají se rodiče v tom, kdo připraví svačinu apod..já jsem z prahy byla zvykla na anonymní způsob, ale už si zvykám, v Praze bych byla spíš ta matka,co dá dítě, max prohodí pár slov a jde :) ale s některými maminkami si člověk nesedne no, navíc, dost se tu tvoří hloučky, kdy jeden hlouček pomlouvá druhý, nemyslím hloučky dětí ovšem :D ale děti jsou nadšené, malá byla ve školce na zkoušku párkrát a ted od září jde do batolecí třídy a krásně zapadla díky tomu, předtím, když jsme potkaly děti na hřišti, moc ji nebraly

guineapig
Kecalka 264 příspěvků 31.08.18 13:34
@Verun83 píše:
Prijdu, pozdravim, vypakuju decko, pozdravim, odchazim :lol: jsem ta divna asi. Nejsem tissi, ale nechci se pratelit s matkama jen proto, ze jejich dite chodi do stejny tridy.

:palec: Přesně tak.

peta81
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 31.08.18 13:44

jsem ta divna :lol: s ostatnimi matkami se nijak nevybavuji. jsme na malem meste, takze ostatni se vesmes znaji, povidaji si v satne nebo venku utvari kolecko s detmi a kocarky a tlachaji. ja nemam nijak potrebu se zapojovat :nevim: pozdravi ten, kdo prichazi, odchazi nebo kdyz se potkame pred skolkou, kdo je mladsi, se neresi. zdravi vsichni, asi jsme tu slusni ;)

IvaB
Kelišová 6238 příspěvků 28 inzerátů 31.08.18 13:48
@Verun83 píše:
Prijdu, pozdravim, vypakuju decko, pozdravim, odchazim :lol: jsem ta divna asi. Nejsem tissi, ale nechci se pratelit s matkama jen proto, ze jejich dite chodi do stejny tridy.

Mám to velmi podobně.
Zdravím tedy každého, a to i viditelně mladší rodiče, kteří by asi měli pozdravit první (blížím se už do věku vyzobané slunečnice), na chodbě školky, před školkou, na zahradě a ne všichni se namáhají odpovědět, ale to je napříč generacemi, neodpovídají jak mladí rodiče, tak babičky.

chs.jasmin
Echt Kelišová 7886 příspěvků 31.08.18 13:49
@Anonymní píše:
Takže od pondělí školka :) Přemýšlím nad blbostma už předem. Seznamujete se s maminkama ve školce? nebo přivedete dítě, pozdravíte odvedete dítě a žádné velké hovory? já jsem taková tišší, štve mě to. Některé maminky se dávají do řeči bez problémů. Nechci působit jako ta " divná" jak to máte vy? a když ve školce potkáváte mamky které jsou třeba o dost mladší než vy tak zdravíte první? a zažily jste že by vás některé maminky nezdravily nebo dokonce neodpověděly na pozdrav?

Ahoj,

v naší školce byl celý červen adaptační den - každé uterý na hodinku jsme si mohli jít s dětma hrát do školky a byly jsme tam jen maminky/tatínci a děti, bez učitelek. Některé maminky se shlukovaly a dělaly skupinky, některé se zapojily do řeči, některé si povídaly a některé jen běhaly za dítětem a stále upozornovaly co nesmí, co nemá dělat, kam nemá chodit apod. :nevim:

Pár maminek znám z pískoviště - většinu ne jmenem - poznáváme se podle dětí :oops: Mrzí mě to a stve, protože většina maminek je zalezlá doma (jsme vesnice za městem, kde je více jak polovina nově postavených domů a tak u každého druhého domečku bazen a skluzavka) a nemá potřebu chodit ven :nevim: Ale všichni mi říkají, že životní přátelství vzniká ve škole a pak právě při doprovázení dětí do školek, že takové kamarádky má jak moje tchýně, tak moje mamka (dokonce i z porodnice, celý život se schází a pro mě jsou ty dvě její kamarádky celý život tety :nevim: - které mají shodou náhod stejně staré dítě :lol: ).
Jen se trošku bojím, že je tak uspěchaná doba, že ty maminky šoupnou dítě za dveře, s telefonem v ruce stále budou hlídat čas a pak odjedou … Mrzí mě, že mám takto dvě kamarádky ze hřiště a jedna dala nakonec dítě do anglické školky ve městě a druhá má v jiné třídě - o patro výš :nevim: ale co, najdu nové kamarádky. Ony ty besídky a akce nás stmelí.
Musím uznat, že tri roky na mateřské a jsem taková zakřiklá, neprůbojná prostě uplně jiná, ne ta hlasitá co jsem bývala dřív. Musím prostě znovu někde najít tu sílu oslovit dospěláka :lol: :lol: :lol:

Wani
Závislačka 3300 příspěvků 31.08.18 14:28

Zdravím automaticky, když vejdu do dveří, na pozdrav taky odpovídám automaticky, když někdo vejde. Věk neřeším. Jedna tam vůbec nezdraví. S žádným rodičem ostatních dítěk se nijak nevybavuji, nemám o to ani zájem.

Zuzka2012
Ukecaná baba ;) 1847 příspěvků 31.08.18 15:46

Několik prvních týdnů jsem řešila jen dítě. :mrgreen: Zdravíme se vždy, jsme na vesnici, ale teda neřeším, kdo je/není mladší. To popravdě ani nepoznám. Postupně jsem se seznámila, vyplynulo to nějak samo.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1061 příspěvků 31.08.18 16:31

Ja jsem urcite divna :mrgreen: zdravim kdyz prijdu a s nikym se nevykecavam.

Annabela11
Závislačka 2564 příspěvků 31.08.18 16:36
@Anonymní píše:

Přijdu pozdravim odejdu pozdravim…Nenutím se do žádného hovoru vůbec to neřeším…

venulka1
Kecalka 274 příspěvků 02.09.18 09:04

Tak ja to mam oboje…kdyz mi syn prijde tohle je napr Peta a tohle je jeho maminka/babicka muzem spolu jit ze skolky atd tak vedle sebe nepujdeme ze se nevidime..s detmi co se nekamaradi se s rodici pozdravim a jdu..jinak s temi co se kamaradi se navstevuji i mimo skolku a jsem za toto rada jsou teda obe maminky starsi nez ja a pak jedna babicka ale deti jsou fajn rozumi si a navic bydlime v jedne ulici tak proc jim branit a delat mrtvého brouka ale jak rikam s temi co se vic nekamaradi se jen zdravime..kord pres prazdniny se to hodilo vyradili se a treba jim toto vydrzi uvidime..

venulka1
Kecalka 274 příspěvků 02.09.18 09:12

Spis vykecavani s ucitelkami si chce ujasnit mez kdyz se neptas jen to špatně kdyz se ptas mo moc je to taky špatně :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Trápení rychlobruslařky Sáblíkové: Vyřešilo by její trable těhotenství?

Celých třináct let nechyběla Martina Sáblíková (31) na stupních vítězů na... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >