Reklama

Sháním látkové odstřižky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 25.09.09 07:58
Sháním látkové odstřižky

Milé paní a dívky,

pokud se mezi vámi nalézají takové, které šijí a neví, co s látkovými odstřižky, zde by byl jeden zájemce…na velikosti a materiálu absolutně nezáleží, beru vše…do cca 50 km od Prahy, pokud by se jednalo o větší množství, jsem ochotná si dojet…díky moc předem :wink: :lol:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 08:28

Ha, to zavání inzerátem :o

Ale jako patchworkářka to chápu - takže opatrně a já nesmažu, ju?

L.

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 25.09.09 08:39
:oops: :oops: :oops:

Děkuju :wink:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 08:56

Co budeš vyrábět?

L.

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 25.09.09 09:16

Chci se pokusit o piplani s obrazy, takze budu ty odstrizky opravdu jeste miniaturizovat…dnes­ka rano me to proste tak napadlo…Anglie mne nejak inspiruje :wink:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 10:13
DuantNefret píše:
Chci se pokusit o piplani s obrazy, takze budu ty odstrizky opravdu jeste miniaturizovat…dnes­ka rano me to proste tak napadlo…Anglie mne nejak inspiruje :wink:

Něco jako artquilt? Na to se taky chystám :) Vodourozpustný vliselín znáš? Kdyžtak dej odkaz na nějaké obrázky, ráda se podívám :)

Bohužel odstřižky ze mě nekápnou, syslím vlastní sysliště a odstřiižky využívám na aplikace :) Teď poslední slaďoučké dílko:

http://rodina.cz/…_33_05_1.jpg

Byly to dárky pro děti :) Ale ty asi budeš dělat jiné, že?

L.

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 25.09.09 10:38

Lesi , moc pěkný…abych ti pravdu řekla, je to věc momentálního vnuknutí…prostě jsem se s tím probudila…to co já si představuju bude asi pěkná piplačka a ráda bych si na nějakou metodu přišla sama…chtěla bych udělat dost náročnej obraz, aby se to hodně podobalo malbě… :roll:

Možná to bude nerealizovatelný, ale ráda bych to zkusila a chtěla bych to lepit na plátno…a pak nějak finálně zakonzervovat :wink:

Rafaela
Závislačka 2675 příspěvků 25.09.09 20:13

Duant, promiň, taky žádný odstřižky nemám. Jen jsem byla zvědavá, na co to může někdo potřebovat :) . Musíš mít hroznou trpělivost, jak to dílo popisuješ. U mě by to asi letělo v lepším případě do kouta, v horším rovnou z okna, kdyby se mi hned nedařilo.
Ale musím pochválit Lesině její výtvory, fakt hezký dárky pro děti. Možná se nechám inspirovat.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 25.09.09 20:31

Lesi prosím tě jak se to dělá? Jsou na to nějaký odkazy? Sice nešiju, ale ráda bych mrkla…

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 25.09.09 20:44
suvik píše:
Lesi prosím tě jak se to dělá? Jsou na to nějaký odkazy? Sice nešiju, ale ráda bych mrkla…

Tohle je patchworkářská klasika - i když obrázky jsem si malovala sama a dělala z nich šablonky, takže vlastně to klasika není :) Potřebovala jsem nutně rychle a levně udělat dárečky - co koupit mě nenapadalo a tohle potěšilo.

Takže z kousků láteček si sestavíš libovolný obrázek - tam, kde se setkávají dva kousky, by měl spodní být kousíček pod vrchní látkou. Když máš všechny dílky, podžehlíš si je pavučinkou nebo oboustranným vliselínem. Pak hustě olemuješ libovolným stehem. Pozor, spodní dílky se přišívají první, vrchní dílky poslední. Dílky je také možné přišít v ruce, neviditelným stehem, ale tam už musíš látku založit… Já si namalovala obrázek na papír, roztříhala na dílky, ty vystřihla…

No a nakonec už z hotového výrobku ušiješ co je potřeba :) Já šila polštářky. Pokud chceš vidět víc, zadej na webu do vyhledávače „Sunbonnet Sue“

L.

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 25.09.09 20:51

Díky, jsi hodná :-). Vypadá to moc hezky, seš fakt šikovná. Nejlepší dárky jsou dělaný. Sice dětem je to asi jedno, že se s tím někdo frfňal, ale já jako velkáč vždycky jihnu, když mi někdo dá něco, co sám dělal. (asi proto, že jsem nemehlo). Dík za návod i odkaz, proštuduju a poradím se s maminou (ta umí šít bezvadně).

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 28.09.09 11:07

Holky, já chci udělat ve zvětšený verzi tohle…to jsem si vzala sousto, co? 8O :wink:

http://photos-g.ak.fbcdn.net/…656480_n.jpg

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 28.09.09 21:26
DuantNefret píše:
Holky, já chci udělat ve zvětšený verzi tohle…to jsem si vzala sousto, co? 8O :wink:

http://photos-g.ak.fbcdn.net/…656480_n.jpg

No to teda :o Ale bude to bomba!!!! Já si těď došívám kabelku se sovama na větvi :) Až bude hotová ukážu ;)

L.

DuantNefret
Extra třída :D 14596 příspěvků 28.09.09 21:33
Lesina píše:
No to teda :o Ale bude to bomba!!!! Já si těď došívám kabelku se sovama na větvi :) Až bude hotová ukážu ;)L.

Jé, sovičky jsou naše oblíbený…moje švagrová dělala pro knihkupectví Waterstone's návrh na dárkový kartičky, vyrobila sovičku a naaranžovala jí na větev, jak si čte knížku za měsíčku…napůl jako ilustrace, ale sovička byla normálně ušitá…a vyhrála to :wink:

Lesina
Echt Kelišová 9865 příspěvků 28.09.09 21:41
DuantNefret píše:
Jé, sovičky jsou naše oblíbený…moje švagrová dělala pro knihkupectví Waterstone's návrh na dárkový kartičky, vyrobila sovičku a naaranžovala jí na větev, jak si čte knížku za měsíčku…napůl jako ilustrace, ale sovička byla normálně ušitá…a vyhrála to :wink:

Já sovy sbírám :oops: Nemáš náhodou fotku těch kartiček? Podle popisu je to bomba.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >