Shoppaholismus - jak se ho zbavit?

Anonymní
2.2.21 22:30

Shoppaholismus - jak se ho zbavit?

Nějaké rady, jak se jednou pro vždy zbavit shoppaholismu (chorobného nakupování)?

Děkuji :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
17073
2.2.21 22:31

No jako každou jinou závislost - vstoupit do psychoterapie a řešit to, co se tím nakupováním snažíš přehlušit.

vyřešit si sebe a vztahy a nebudeš muset utíkat do utrácení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10765
2.2.21 22:32

Tak zrovna současná situace může člověku docela pomoct. Jaksi se nedá nakupovat, když není co a kde :lol: dělám si legraci, taky jsem ten typ, co nakupuje klidně dal i přes net.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:40

@Ou troufám si tvrdit, že vše vyřešené mám. Nakupování sice začalo po rozchodu, ale teď jsem nejšťastnější. Jen mi dělá radost kupovat nové věci.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:41

@Aduš8 Bohužel mi přijde, že díky dnešní době a objevení a propadnutí Vinted se to ještě zhoršilo.

• Citovat
  • Nahlásit
145
2.2.21 22:42

Já musím dát za pravdu OÚ. Až donedávna jsem taky celkem nakupovala, něco se mi líbilo, tak jsem to musela mít hned.
Až mi to začalo trochu vadit, zastavila jsem se a zjistila, že jsem udělala pár kaufů, kde mi zbytečné utekly peníze a tak jsem si na to začala dávat pozor a teď se mi zase nechce dát peníze z ruky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 22:44
@Anonymní píše:
@Aduš8 Bohužel mi přijde, že díky dnešní době a objevení a propadnutí Vinted se to ještě zhoršilo.

Tak sleduj pocity v situaci když to chceš koupit, co tam je ten impuls, co ti to koupeni tě věci dá?

A promiň, jestli si myslíš, že máš vše vyřešené, tak opravdu nemáš. To nemá snad nikdo :lol:
Nic ve zlém :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 22:51

@Ladein hlavním impulzem je většinou výhodná cena a časový tlak. Nakupuji přes Vinted, tak pokud to nevezmu ihned, vezme to někdo jiný. Taková aplikace pro nákupní maniaky.

• Citovat
  • Nahlásit
1378
2.2.21 22:56
@Anonymní píše:
@Ou troufám si tvrdit, že vše vyřešené mám. Nakupování sice začalo po rozchodu, ale teď jsem nejšťastnější. Jen mi dělá radost kupovat nové věci.

Tož alkáč je taky nejšťastnější, když si může dát svoji pravidelnou dávku špiritusu, ale má to úplně pod kontrolou a vyřešený. Hele, tak si udělej třeba pro info bilanci, kolik krávovin si koupíš týdně/ měsíčně, na jak dlouho tě jedna položka učiní šťastnou, a kolik peněz ti měsíčně zbyde, a podle výsledku se pak zařiď. Jestli si musíš co dva dny koupit nějakou blbost, nemůžeš tu touhu ovládnout, a ke konci měsíce se živíš čínskýma polívkama, tak by bylo na místě přiznat si, že máš docela problém :nevim: ale jako chápu, taky mi nové věci dělají radost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
145
2.2.21 23:01
@Anonymní píše:
@Ladein hlavním impulzem je většinou výhodná cena a časový tlak. Nakupuji přes Vinted, tak pokud to nevezmu ihned, vezme to někdo jiný. Taková aplikace pro nákupní maniaky.

Tak pokud je to výhodná nabídka věci, kterou nutné potřebuješ, tak je to v pořádku. Pokud je to něco co se ti jen líbí, tak si u toho řekni co se stane když to mít nebudu. Prostě pracovat se sebou sama.

Vinted znám. Taky tam ráda nakupují. Já jsem uchylna na oblečení pro své děti, nejraději bych jim kupovala samé stylové věci, ale vyléčilo mě z toho, když jsem teď balila věci, ze kterých mládě vyrostlo 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.2.21 23:03

@Pruhovaný_mýval nejde ani tak o nedostatek peněz, ale o tu posedlost. Vím, že to není normální a chci se toho zbavit.

• Citovat
  • Nahlásit
1807
2.2.21 23:05
@Anonymní píše:

taky je to můj závislák už několik let.. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní

@Ladein snažila jsem se toho zbavit x způsoby. Jen likovanim zboží, kupováním věcí pro ostatní, odinstalováním aplikace…
Většinou se problém vrátil, když jsem něco koupit musela (Vánoce, narozeniny). Vždy jsem našla dárek a i něco pro sebe…bludný kruh

• Citovat
  • Nahlásit
511
@Anonymní píše:
@Ou troufám si tvrdit, že vše vyřešené mám. Nakupování sice začalo po rozchodu, ale teď jsem nejšťastnější.Jen mi dělá radost kupovat nové věci.
@Anonymní píše:
@Ladein hlavním impulzem je většinou výhodná cena a časový tlak.Nakupuji přes Vinted, tak pokud to nevezmu ihned, vezme to někdo jiný. Taková aplikace pro nákupní maniaky.

Tak nakupuješ nové věci, nebo obnošené na Vinted?
Co s těma věcma děláš?
Utrácíš jen prachy, které ti jinde nechybí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17073
@Anonymní píše:

hlavním impulzem je rychlý dopamin z toho že něco „vyhraješ“. Rychlým dopaminem si jako každý feťák zkoušíš přehlušit problémy jejichž řešení se vyhýbáš.

A jako každý feťák si tím zaděláváš další a horší problémy.

Prvním krokem je si to přiznat - sama sobě včetně těch nepříjemných věcí co se snaží ignorovat. Pak najít pomoc a začít to řešit. ćím déle se tomu budeš vyhýbat a budeš si lhát že to máš pod kontrolou a zvládenš to sama a hlavně nikomu nic neřekneš, tím hlouběji do toho bdueš propadat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat