Sídlo firmy v koupeném domě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Verca1901
Kecalka 171 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 20:20
sídlo firmy v koupeném domě

Dobrý den, nenašla jsem podobné téma, tak zakládám nové. V loňském roce jsme v dražbě koupili RD. Po X měsících, když vše nabylo právní moci, jsme konečně v katastru zapsani jako majitelé. Všechny zástavy a dluhy byly smazány a ihned jak to bylo možné, tak jsme všem členům rodiny ukončili trvalé bydliště. dnes jsem náhodou zjistila, že na naší adrese je psané sídlo firmy původního majitele i když ten si už trvalé bydliště nahlásil někde jinde. Zítra se chystám na živnostenský úřad zjistit co se dá dělat a jak toto sídlo co nejrychleji z naší adresy zrušit. podnikání má vystavené na dobu neurčitou a aktuálně podle výpisu z rejstříku je stále platné. Nevíte, jak se v této situaci postupuje? Je zrušení cizího sídla firmy složité? Předem děkuji za zkušenosti :kytka:

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 8497 příspěvků 20.02.18 20:32

Složité to není, ale muze se to táhnout dost dlouho. Jsem líná to vypisovat, ale tady je to docela srozumitelné http://www.profispolecnosti.cz/…irmy/a-1566/

Nevim jak u vás bude možná dohoda, pokud by to šlo k soudu, tak ten muze společnost i zrušit - tím bys mohla argumentovat, kdyby se majitel firmy cukal

Verca1901
Kecalka 171 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 20:41

@Tichošlápek pročítám si ten článek a tam je psáno, že pokud podnikatel ztratí právo užívání sídla firmy (to by měl být náš případ) tak musí přesunout sídlo firmy na svou adresu. Změnu je nutné zapsat do obchodního rejstříku. Může to úřad přepsat i bez jeho souhlasu bez nutnosti soudu? Teoreticky domluva s původním vlastníkem by snad asi byla možná, ale je to takový trošku lempl a těžko říct jak. by se k tomu postavil

Tichošlápek
Echt Kelišová 8497 příspěvků 20.02.18 20:48

@Verca1901 a on je živnostník? Tam by to řešil živnostenský úřad na základě vašeho oznámení o neoprávněném užívání. Já mam zkušenost jen s klasickými firmami a tam se v případě jejich nespolupráce soudní cestě nevyhnes

Verca1901
Kecalka 171 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 20:51

@Tichošlápek jj, živnostník. Ale aktuálně ani nevím jestli je zaměstnaný na HPP nebo jestli pracuje na živnost. :( Bojím se dluhů.. Aby něco nenasekal a nepřišli vymáhat k nám :(

Tichošlápek
Echt Kelišová 8497 příspěvků 20.02.18 20:58

@Verca1901 tak tam by to mělo byt jednodušší. Pokud uz u vás nema trvaly pobyt, tak stačí dat podnět na živnostenský úřad, ze pobyt zanikl a podnikatel nema dále právo na užívání adresy jako svého sídla. Oni ho vyzvou k nápravě a bud adresu změní nebo firmu zruší ;)

Verca1901
Kecalka 171 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 21:14

@Tichošlápek super, děkuji moc za pomoc a za klidné spaní :kytka: celé odpoledne se mi to motá v hlavě a viděla jsem samé černé scénáře. Ještě jednou moc děkuji

kačka121
Závislačka 3191 příspěvků 20.02.18 21:41

@Verca1901 ahoj my to resili pred par lety pokud je to jen xivnostnik je to v pohode zajdes na urad das hlasku a po par mesicich mu to zrusi pokud je to ale firma v obchodnim rejstriku uz je to problem a tam se to musi resit ax soudne jinak nase zkusenost je xe kdyz prisli exekutori tak jsme se snimi rozumne domluvili vysvetlili situaci a bylo jednou se nam tam prihlasil exekutor a byl na me drsnej zacal mi vyhrozovat atd tak jsrm mu rekla ze jestli neco chce tak at prijde s policii a pak budem resit zavrela jsem dvere a hotovo borec odesel a uz jsme o nem neslyseli

Verca1901
Kecalka 171 příspěvků 2 inzeráty 20.02.18 22:32

@kačka121 wau, no s exekutory je to občas těžký.. kupovali jsme barák v dražbě a jednání exekutora bylo šílený. Naštěstí my tam máme živnostníka, tak ho snad brzo odhlasime a bude klid.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová pověsila rudé trenky a s nimi na šibenici i češtinu!

Dáda Patrasová (62) sdílela na sociální síti fotku červených trenek neznámého... číst dále >

Šéf tanečníků StarDance Onder mění ansámbl. Jak dopadla jeho ex Hunčárová?

Oblíbená taneční show StarDance již nebude jako dřív. Šéf tanečníků Jan Onder... číst dále >

Články z Ona Dnes

Budoucnost plastické chirurgie: roboti, tablety a třeba i svépomoc

Přijde doba, kdy si k plastickému chirurgovi přineseme fotografii a on nás... číst dále >

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Reklama