Signál pro příkrm

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
maminkaBeáta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.15 11:36
Signál pro příkrm

Ahoj vám všem,
prosím, podělte se se mnou o váš názor.
Mám miminko - holčičku, která má 3,5 měsíce. Vývojově je velice šikovná a zdatná, už se umí otáčet ze zad na bříško, používá obě ručičky, uchopuje předměty, víská, píská, žvatlá, v kočárku se přitahuje za látku na boudičce do sedu, snaží se plazit. Díky tomu, jak je aktivní, už objevila i jídlo, které jíme já a starší dítě a dožaduje se ho. Když jíme, otvírá dokořán pusinku, piští, okusuje si ruce, když ji mám na klíně, sápe se ručičkama po talíři nebo po lžíci a cpe si následně ruce do pusinky. Hladová není, přibírá mi z mateřského mléka krásně a spí celou noc. Je to vyloženě zvědavost, chuť.. radila jsem se s laktační poradkyní, která říká, ať ji rozhodně vyhovím a nějaké jídlo jí nabídnu - doporučila mi dokonce vařenou těstovinu, trošku bramborové kaše, nebo vařené zeleniny z mého talíře, že jí tím neublížím a že je velice důležité nepropásnout období, kdy dítě začně jevit o jídlo zájem, že je to přirozené a pokud to budu ignorovat, může pak být velký problém jí začít podávat příkrmy později. Mám ale obavy, zda na to není malinká. Naopak pediatrička jede dle tabulek a říká u plně kojeného dítěte od šestého měsíce. Jenže tabulky jsou tabulky a realita může být jiná. Přikláním se spíš k přirozeným potřebám a projevům dítěte, ale přijde mi ještě HODNĚ malá. Moje maminka mě začala přikrmovat od třetího měsíce, byla jiná doba, jiné názory. Obecně píší mezi 4.-6. měsícem, kdy u kojených spíše k 6. měsíci u nekojených podle prospívání, nejdříve od 4.měs. Jak byste to řešily? Nabídly byste příkrm? Pokud ne, jak dlouho byste ještě čekaly? Děkuju moc za přečtení a případný názor.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
berry4
Nadpozemská drbna 28682 příspěvků 17.02.15 11:41

Já bych určitě poslechla laktační poradkyni.
Těma kousíčkama jí opravdu nijak neublížíš, když to nebude řízek, párek apod ;)

masa.dis
Kecalka 385 příspěvků 17.02.15 11:46

Vyložené příkrm, jako že by to měla místo jednoho krmení, bych jí zatím nedávala. Ale jak Vám radí lakt. poradkyně. ochutnat může, jen bych jí u toho hlídala aby to nevdechla…

Bejbyy
Extra třída :D 10248 příspěvků 17.02.15 11:47

Počkala bych těch 14 dní a pak jí dávala ochutnat dětská jídla s úplným klidem

iizabela
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 17.02.15 11:48

Je teda jeste hodne mala, ale kdyz uz teda tak bych zkusila kousek nějaké te vařené zeleniny, nejlépe na páře..nechat ji at si pozmoula, těstovina je lepek, s tim bych u tak malého mimca byla opatrná…jinak vyloženě s příkrmem bych nespechala

subsomi
Kelišová 6763 příspěvků 11 inzerátů 17.02.15 11:48

Kvalitní na páře vařenou zeleninu bych asi zkusila nabídnout :think:
ne z tvého talíře, kde je to určitě na tuku a osolené (pro dospělého a starší dítě pochopitelné, ale pro tak malinkaté dítě neee)

střepina
Neúnavná pisatelka 16744 příspěvků 17.02.15 11:49

Takhle malé tělíčko nemá ještě vyvinuté trávení, počkala bych ještě měsíc,.nic jí neuteče, kousky určitě bych nedávala, ty nestráví a kousat taky ještě neumí, za měsíc bych zkusila mrkev s bramborem, samožřejmě neslané

Ali-Ali
Extra třída :D 11133 příspěvků 17.02.15 11:53

Tak rika se, ze ukonceny 4.mesic. obecne si myslim, ze jestli o tyden driv uz nehraje roli. ale kousky nebo testovinu bych teda nemela odvahu. spis na lzicku neco rozmixovaneho.

maminkaBeáta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.15 11:55

Díky moc za odpovědi, taky to tak cítím, že ochutnávat ano, ale ještě nenahrazovat celé kojení příkrmem, akorát mám obavu, aby pak MM chtěla, když ochutná zeleninku a obzvlášť teď, na konci zimy, je ta zelenina ze skleníku plná dusitanů, z dovozu, nebo skladovaná několik měsíců, tak jsem doufala, že začnem až s první jarní zeleninkou, ale to evidentě nevydržíme.

maminkaBeáta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.15 12:00

@střepina u prvního dítka jsem právě začínala rovnou kousky - třeba čtvrtka jablíčka bez slupky, nebo uvařená mrkev, brokolice a nechala ji, ať si to žmoulá. Dost to podporuje chuť k jídlu, tento způsob a je možné tak postupovat i s masem a vším dalším. Jenže je to časově hrooozně náročné, protože dítě sní minimum a většina je všude kolem, takže pak už jsem začala mixovat, ale většinou ty kousky strávila, ovšem měla 5,5měs. o 2 měsíce více, když se začala zajímat o jídlo.

AliTad
Kelišová 5328 příspěvků 17.02.15 12:17

Já bych jí dala, teda asi ne zrovna tu těstovinu, ale kousky zeleniny klidně. Vykašlala bych se na nějaké kašičky, chce kousky, má mít kousky, jen pochopitelně víc hlídat. Ne jako nahrazení kojení (určitě v tuto chvíli nejde o výživovou hodnotu), ale prostě postupné seznamování s jídlem.

AliTad
Kelišová 5328 příspěvků 17.02.15 12:19

@maminkaBeáta O takovém přístupu jsem četla, dokonce se dítě má od začátku krmit samo. S mladším jsem to tak de facto praktikovala, on se krmit nechtěl nechat nikdy, ale že by skutečně jedl, o tom mohla být řeč tak od roku a půl nejdřív. Do té doby prakticky jen kojen a evidentně se mu nic nestalo.

kokomo
Ukecaná baba ;) 1726 příspěvků 17.02.15 12:22

@maminkaBeáta ochutnat zeleninku ji klidne dej, stejne tak kukuricnou krupku do rucicky. Ja to tak delala taky - jakmile holky zacaly vysilat signal, ze chteji ochutnavat, tak jsem jim dala, jen jim tedy bylo 4,5-5M.

maminkaBeáta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.15 12:23

Děkuju vám holky moc za podporu :hug:

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 17.02.15 12:32

Prostredni byl taky takovy a dostal treba ocucat broskev nebo trosku naskrabaneho bananu, ale pockala jsem na ty 4 mesice. Solene ze sveho bych urcite nedavala, deti si rychle zvyknou a pak muzou nesolene odmitat.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama