Šíjové projasnění 13+6

84
13.12.20 21:08

Šíjové projasnění 13+6

Dobrý den
Mám za sebou screening a vše se zdálo vpořádku až na šíjové projasnění (NT 2,6) tentýž večer došly výsledky a zároveň mi volala i dr z centra, že jsou sice negativní ale že mě i tak objednává na genetickou poradnu. Nemáte prosím někdo zkušenost jak to bude dále probíhat? Objednala mě na 22.12 tak se obávám aby mi v poradně nevykládali jen různé katastrofické scénáře a místo svátků v klidu budu mít nervy v kýblu. Děkuji za každou zkušenost :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74
13.12.20 21:24

Mohu ti napsat svou zkušenost starou 10 let. Tehdy mi vyšlo NT 3,7. Vůbec mi pak nebrali krev, rovnou mi udělali odběr choriových klků, aby získali DNA materiál dítěte. Odcházela jsem z ordinace s verdiktem 70% VVV.

Nakonec vše v odběru vyšlo v pořádku, byla jsem pod dohledem na genetice až do konce těhotenství a narodil se mi naprosto zdravý syn. :palec:

Držím ti palce a nepodléhej panice. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
13.12.20 21:27

@Katalie mě teda krev vzali ale údajně na nějaké infekce. Dr se ptala zda jsem nebyla v kontaktu s nějakými cizími zvířaty či nejedla syrové maso. Ale výsledky že budou nejdříve za 14 dní

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
13.12.20 21:30

Tak s tou krví já neporadím, jak jsem psala, s tímto postupem konkrétně zkušenost nemám. Jen jsem ti chtěla napsat, že vysoké NT nemusí ještě znamenat nějaký průšvih…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
13.12.20 21:33

@Katalie děkuji jsi hodná. Já si právě četla hodně diskuzí a nepřijde mi to číslo tak hrozné aby mě hned hnali do nějaké poradny :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
13.12.20 21:43

Zdravím. Zkušenost s genetickou poradnou nemám, ale třeba můj gynekolog by vás na genetiku asi neposlal. Při měření mi říkal, že hranice je 2,8. Nameril 2× 2,7 a napotřetí se mu „povedlo“ 2,5. Pro jistotu změřil ještě jeden údaj navíc, šířku ductus venosus a screening vyšel negativní. Říkal, že je to v pořádku, jenom pokud bych chtěla mít větší jistotu, mám k dispozici krevní testy (např. Prenascan). Nešla jsem na ne a miminko se narodilo v pořádku.
Pokud vám ostatní hodnoty vyšly v normě a problem je jenom to projasneni, které je hraniční, ale žádná hrůza, tak vaše miminko bude s velkou pravděpodobností také v pořádku.
V poradně se přednostně ptejte na ty krevní testy, nenechte se tlačit do invazivnejsich vyšetření pokud vám to fakt dobře nezduvodni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
630
13.12.20 21:43
@Terka46 píše:
@Katalie děkuji jsi hodná. Já si právě četla hodně diskuzí a nepřijde mi to číslo tak hrozné aby mě hned hnali do nějaké poradny :(

Ale to oni musi, od toho ty screeningy jsou. Pro vetsinu to dopadne i tak dobre, ale přece bys radsi nechtela, aby nad tim mavnul rukou a neresila pak za dva mesice vyvojove vady na druhem screeningu. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
13.12.20 21:52

@Luclic no mě ještě napadlo zda ta hodnota nemohla byt vyšší i tím, že jsem byla na screening až 13+6

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
13.12.20 21:59

@Terka46
Ahoj, u nás na genetice kde se děla screening je norma do 3mm, já měla 2,9 mm NT ( ale byla jsem 12+4 ) a už nejdu do žádné poradny ani na jiné odběry. S krvi mi vyšel screening negativní a víc to neřeším :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76
14.12.20 00:31

Ja vysla v sede zone, NT 2,4 a na genetiku jsem sla. Vyplnovala jsem dosti obsahly dotaznik tykajici se dedicnych chorob z sirsi rodiny moji i chlapovy. Pak jsem absolvovala pohovor, a pak ultrazvuk. Dr dle vysledku doporucil odber plodove vody, na ten jsem nechtela, absolvovala jsem krevni test. Vysledky za 10 dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7475
14.12.20 07:13

Mne v prvnim tehotenstvi vyslo NT 3,6. Bohuzel otekly byl i cely pludek a i nejaka voda na srdicku. Nosni kost pritomna, vse ostatni se zdalo ok. Byla jsem na odberu klku, kde vyslo vse naprosto v poradku - dr rikal, ze to nechape, ze cekal, ze neco vyjde. I presto doslo v 17tt k ZT. Z pitvy nevyslo nic. U nas bylo tedy spatne vic veci bohuzel. Pak jsme byli s manzelem oba na genetice a z krve nam vyslo vse naprosto v poradku, oba zdravi.

Pokud je u tebe jen lehce vyssi NT, snaz se byt v klidu :hug: Nebran se ale te genetice, oni to musi proverit. Pokud nebudes chtet na pripadne doporucene invazivni vysetreni, jdi na placeny krevni test. Ale verim, ze bude vse v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 17:58

Mě vyšlo šíjové projasněni 2,9 ve 13+6, poslali nás na genetiku, kde nám doktorka pořádně nic nevysvětlila ani k ostatním hodnotám, které podle mne nejsou nijak špatné, podle toho co jsem našla na internetu a doporučila odběr plodové vody, jsme objednání na 5.1.2021, ale asi by mi do té doby hráblo, ještě se pak čeká cca dva týdny na výsledky :zed: takže jsem dnes podstoupila test z krve PrenatalSafe, tak jsem nervózní jak to dopadne, snad budou výsledky včas a dozvíme se verdikt před Vánoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
855
14.12.20 18:24

@paní_nafrněná
Určitě všechno dopadne dobře :) já měla taky 2.9 ale ve 12+4… prý je norma do 3 mm a s krvi mi vše vyšlo negativně tak už nic podstupovat nemusím. Každá genetika si to asi děla jak chce a jak tak koukám tak každá má tu hranici jinak a v zahranici je prý hranice až 3,5 :) držím palce aby te nenechali dlouho čekat a výsledek jsi věděla do Vánoc :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.12.20 19:15

@Karmen23 díky, věřím, že to bude dobré, ale strach mám, myslím, že nás na těl genetice zbytečně vyděsili :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
84
14.12.20 20:39

@paní_nafrněná no mě to přijde taky zbytečné stresování. A trošku mě děsí, že podle recenzí snad čím větší klinika tím víc posílají nechci říkat,,zbytečně,, na další testy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat