Šíjové projasnění v 10tt

319
17.4.20 15:16

Šíjové projasnění v 10tt

Ahoj holky, mam dotaz, asi tady mozna stejny dotaz byla ale nedohledala jsem.
Vcera jsem byla na kontrole u dr. Vse bylo ok ale najednou se zadivala a rekla, ze ji bouchlo do oci sijove projasneni. Namerila mi 1.53. Videla jak sem rozhozena, vzhledem k tomu, ze jsem v prosinci porodila 6ti mesicni dite bohuzel s vyvojovou vadou ale i chromozomalni. Zacala me chlacholit, ze to urcite nic nebude atd… Ale ja jsem z toho uplne hotova.:( Vubec nevim co si o tom myslet. Na screening jdu az za 3 tydny a mam pocit, ze to nevydrzim. Mate nekdo take zlusenost? Pry se to v 10tt vubec nema merit az od 12tt. Je mozne, ze tedy mimco az doroste to sijove projasneni se zmensi?
Moc dekuji za pripadne odpovedi????????❤️
Ahooj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11659
17.4.20 15:36

@AndyNer no a proč ho měřila? Mohla se trochu ukliknout nebo mít horší UZ nebo něco.. ale vždyť někdo má kolem 2 a všechno je v pořádku tam záleží i na jiných hodnotách

Příspěvek upraven 18.04.20 v 21:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
17.4.20 16:48

@Kajka9 pry ji to bouchlo do oci tak to zmerila. Nevim🤷🏼‍♀️ 😔

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
17.4.20 16:55

@AndyNer Raději neměla říkat nic, achjo, tihleti Dr., co hned straší… :roll: Pravda je, že teď s rostoucí délkou bude mírně růst i NT, ale nezbývá než čekat… Jediné, co teď můžeš dělat, je, že si můžeš mezitím zaplatit vyšetření volné DNA z krve, ale ten výsledek by ti přišel plus mínus za dva týdny, to už za ty peníze můžeš počkat na screening. Ale mohla si to nechat pro sebe a nestresovat tě. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
17.4.20 16:59

Ale tak pro uklidnění tu nechám tohle, teď bys měla být někde kousíček před začátkem osy a to tmavší pásmo je norma, což znamená, že se dost možná do normy vejdeš i na tom screeningu. Prostě nedá se (resp. nemělo by se) teď nic z toho vyvozovat. I když chápu, že to člověku fakt na klidu nepřidá. :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
17.4.20 17:12

@Litta moc dekuji🙏🏼 Ty myslis teda ze to bude s delkou rust? Ja prave myslela, ze treba naopak. No budu doufat. Objednala sem se jeste k jiny doktorce pristi tyden, abych znala i nazor nekoho jineho. Snad to bude dobre😔 Dekuji moc za graf, dle toho to vypada ze by to melo byt ok snad🙏🏼 🍀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
17.4.20 17:16

@AndyNer Budu držet palce a dej pak prosím vědět. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
17.4.20 17:18

@Litta Moc dekuji :srdce: Urcite dam, jsi moc hodna☺️🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
19.4.20 18:52
@AndyNer píše:
Ahoj holky, mam dotaz, asi tady mozna stejny dotaz byla ale nedohledala jsem.
Vcera jsem byla na kontrole u dr. Vse bylo ok ale najednou se zadivala a rekla, ze ji bouchlo do oci sijove projasneni. Namerila mi 1.53. Videla jak sem rozhozena, vzhledem k tomu, ze jsem v prosinci porodila 6ti mesicni dite bohuzel s vyvojovou vadou ale i chromozomalni. Zacala me chlacholit, ze to urcite nic nebude atd… Ale ja jsem z toho uplne hotova.:( Vubec nevim co si o tom myslet. Na screening jdu az za 3 tydny a mam pocit, ze to nevydrzim. Mate nekdo take zlusenost? Pry se to v 10tt vubec nema merit az od 12tt. Je mozne, ze tedy mimco az doroste to sijove projasneni se zmensi?
Moc dekuji za pripadne odpovedi????????❤️
Ahooj

Měla jsem to stejně, předchozí těhotenství ukončeno porodem na začátku 4. měsíce pro genetickou vadu. V 10. týdnu větší šíjové projasnění. Doktor mi to řekl, popravdě i kdyby neřekl, poznala bych to sama po minulé zkušenosti. Úplně jsem se sesypala a vlastně se jen připravovala na screening a počítala s tím, že tam se dozvíme, ze to znovu nevyšlo. Doktor tedy říkal, ze se mu nestalo za celou praxi, aby se to opakovalo u dvou zdravých rodičů (to samé nám pak říkali i u genetiky, že se to opravdu většinou neopakuje). A teď to pozitivní, krev vyšla dobře, šíjové projasnění již v normě. Stejně jsme byli odeslání raději na genetiku a tam vše dobré. Druhý screening také ok, teď jsem 35. týden😀 bylo to příšerných 14dni, úplně vím, co prožíváte😔, ale u nás to dobře dopadlo, tak také nevěšte hlavu, držím palce!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
19.4.20 19:44

@Manonka Ahojky, ja ted v prosinci porodila 6 mesicni holcicku. Bohuzel na vyvojovou a chromozomalni vadu mi prisli az v 6:( Takze kdyz mi ted rekla ze zase neco spatne tak sem sla do kolen ze to prece neni mozne do haje😢 :cry: :cry: Oba jsme zdravi nic v rodine nemame a ze by dvakrat za sebou takovou nahodu zrovna my? Ale to co ctu od tebe me strasne nabiji. Presne to sem potrebovala slyset. Mohu se zeptat kolik si v 10 mela to sijove projasneni? A screening tedy potvrdil ze je to vse v poradku? Mooc dekuji🙏🏼 🙏🏼

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
23.4.20 22:23

Ahojky holky, je to neuveritelne ale byla jsem u jine pani doktorky a ta mi nenamerila vubec nic spatne. Sijove projasneni 1😂 Ostatni organy a vse je zatim tak jak ma byt, tak ze me spadl neuveritelny kamen❤️☺️
Chtela jsem Vam jeste jednou moc podekovat za podporu🙏🏼 ❤️
Dekuji, dekuji, dekuji.
Drzte se :srdce: :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1253
24.4.20 08:12

Supeeeer, mám za vás radost :srdce: :kytka: tak se s malým/malou držte :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
24.4.20 09:06

@Manonka moc dekujeme :srdce: Vy take :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14632
24.4.20 13:03

@AndyNer To jsem ráda. :srdce: Tak ať už je to dál bez stresu. :kytka: