Reklama

Šikana na 1. stupni

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 11:26
Šikana na 1. stupni

Zdravím všechny, před 2 dny se moje osmiletá dcera stala obětí šikany ze strany jiných tří holek. Toto už probíhá v mírných formách delší dobu, jako že jí třeba jedna z holek shodila brýle na zem, nebo ji nechtěla pustit ze školy domů atd. Ale teď to dosáhlo vrcholu. Holky dceru docela brutálně zmlátily, kopaly ji do rozkroku a mlátily pěstmi, jedná se o děti ve věku 6 - 8 let, tj. první - třetí třída. Dcera se bránila a utíkala, když ji dohonily, tak pokračovaly v mlácení. Nejhorší na tom je, že když jsou 2 s mojí dcerou samy, tak si dokážou normálně hrát, ale jak přijde třetí, tak dceru začnou takto nevybíravě odstrkovat. Stalo se to mimo školu, bydlíme na větší vesnici, rodiče holek znám, jedna rodina je taková sociálně slabší, druhá v pohodě, myslím, že by ani mamka sama nevěřila, čeho je její dcerunka schopná. Jinak moje dcera je takový dobrák důvěřivý, ještě je hodně dětská. Říkám jí, že má i jiné kamarádky, tak ať se na ně vybodne, s holkama jsme si promluvili, pokud se to bude opakovat, tak určitě to chceme řešit s rodiči. Mě spíš zajímá, jestli se někdo setkal s šikanou u tak malých dětí a jak jste to řešili? Jsem z toho špatná. Dcera má i jiné kamarádky, ale je celkově spíš uzavřenější, takže snadný objekt šikany. Učí se velmi dobře, my jsme ze sociálně dejme tomu silnější rodiny, dá-li se to takto napsat a někdy mi přijde, že ty holky dceru akorát zneužívají ve svůj prospěch, ale nejen naši, ale i sousední holčičku (zábava na zahradě, doma atd., samozřejmě ještě před tímto incidentem, teď už k nám nepáchnou) a když se nabaží nebo mají lepšího parťáka, tak ji dost nevybíravě odstrkují. Anonym z pochopitelných důvodů.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Reakce:

Natálka26
Kelišová 5390 příspěvků 07.09.18 11:36

Já bych to řešila ihned ve škole, je jedno že se to stalo mimo školu, do školy spolu chodi a je potřeba aby to j třídní učitel věděl a dával pozor, případně zařadil í nějaký program proti šikane. Dále bych to řešila j s rodici holek pokud je znáš. U starší na škole se toto řešilo, naštěstí nebyla oběť ona, ale i tak, doma jsme to s ní probrali, že takhle ne a že je dobře že se zastala, ale bála se to říct učitelce aby jí taky neublizovali. Starší chodi do soukromé školy, tam se to tam možná řešilo jinak, ale holky co ublizovaly tak bez ohledu na peníze, byly vyloučeny. Tedy ne přímo vyloučeny, ale bylo rodičům velmi důrazně doporučeno aby školu opustily.

rokris
Kelišová 5989 příspěvků 07.09.18 11:37
@Anonymní píše:
Zdravím všechny, před 2 dny se moje osmiletá dcera stala obětí šikany ze strany jiných tří holek. Toto už probíhá v mírných formách delší dobu, jako že jí třeba jedna z holek shodila brýle na zem, nebo ji nechtěla pustit ze školy domů atd. Ale teď to dosáhlo vrcholu. Holky dceru docela brutálně zmlátily, kopaly ji do rozkroku a mlátily pěstmi, jedná se o děti ve věku 6 - 8 let, tj. první - třetí třída. Dcera se bránila a utíkala, když ji dohonily, tak pokračovaly v mlácení. Nejhorší na tom je, že když jsou 2 s mojí dcerou samy, tak si dokážou normálně hrát, ale jak přijde třetí, tak dceru začnou takto nevybíravě odstrkovat. Stalo se to mimo školu, bydlíme na větší vesnici, rodiče holek znám, jedna rodina je taková sociálně slabší, druhá v pohodě, myslím, že by ani mamka sama nevěřila, čeho je její dcerunka schopná. Jinak moje dcera je takový dobrák důvěřivý, ještě je hodně dětská. Říkám jí, že má i jiné kamarádky, tak ať se na ně vybodne, s holkama jsme si promluvili, pokud se to bude opakovat, tak určitě to chceme řešit s rodiči. Mě spíš zajímá, jestli se někdo setkal s šikanou u tak malých dětí a jak jste to řešili? Jsem z toho špatná. Dcera má i jiné kamarádky, ale je celkově spíš uzavřenější, takže snadný objekt šikany. Učí se velmi dobře, my jsme ze sociálně dejme tomu silnější rodiny, dá-li se to takto napsat a někdy mi přijde, že ty holky dceru akorát zneužívají ve svůj prospěch, ale nejen naši, ale i sousední holčičku (zábava na zahradě, doma atd., samozřejmě ještě před tímto incidentem, teď už k nám nepáchnou) a když se nabaží nebo mají lepšího parťáka, tak ji dost nevybíravě odstrkují. Anonym z pochopitelných důvodů.

Zkušenost mám a rozepisovat nebudu, je to vždy hodně podobné. Jenom to prosím nenechte být, že si to jako samo sedne. Je to hrozný hnus, a jak známo, stupňuje se.

Natálka26
Kelišová 5390 příspěvků 07.09.18 11:39
@rokris píše:
Zkušenost mám a rozepisovat nebudu, je to vždy hodně podobné. Jenom to prosím nenechte být, že si to jako samo sedne. Je to hrozný hnus, a jak známo, stupňuje se.

To je přesně jak jsi napsala, stupňuje se to. Stejně jako u nás škole, vygradovalo to tím, že chudák holka skončila v nemocnici.

Proto znovu zakladateli píšu, ještě to, jak ve škole tak mezi rodiči.

rokris
Kelišová 5989 příspěvků 07.09.18 11:42
@Natálka26 píše:
Já bych to řešila ihned ve škole, je jedno že se to stalo mimo školu, do školy spolu chodi a je potřeba aby to j třídní učitel věděl a dával pozor, případně zařadil í nějaký program proti šikane. Dále bych to řešila j s rodici holek pokud je znáš. U starší na škole se toto řešilo, naštěstí nebyla oběť ona, ale i tak, doma jsme to s ní probrali, že takhle ne a že je dobře že se zastala, ale bála se to říct učitelce aby jí taky neublizovali. Starší chodi do soukromé školy, tam se to tam možná řešilo jinak, ale holky co ublizovaly tak bez ohledu na peníze, byly vyloučeny. Tedy ne přímo vyloučeny, ale bylo rodičům velmi důrazně doporučeno aby školu opustily.

Ano, přesně.

Meily
Kecalka 117 příspěvků 07.09.18 11:46

Určitě musíte informovat školu, i když je to mimo školní pozemek, stejně se to týká žákyň a měli by do školního programu přibrat speciální „balíček šikana“. Jakmile se něco takového děje, přijde do školy psycholožka a s dětma si promluví, učitelka má speciální prezentační program proti šikaně.
Dále byste si měli promluvit s rodiči, ačkoliv to nebude příjemné a budou se třeba vymlouvat, měli byste to probrat. Budou rádi, že se to nedozví jako poslední a nebudou to brát jako zradu.
Fyzické násilí je už absolutně nepřípustné a musíte to řešit!

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.09.18 11:55

Holky díky, jsem z toho psychicky v háji. S třídní učitelkou promluvím, ona je hrozně fajn, učila už i moji starší dceru. Podle toho co mi řekne tak budu řešit dál s rodiči. Štve mě, že moje dcera nikdy nikomu neublížila, je hodná, šikovná, ve škole samé jedničky a pak ji začnou mlátit takovéto můry bez důvodu.

lepetitprince
Povídálka 30 příspěvků 1 inzerát 07.09.18 11:56

Určitě řešit…není na co čekat. Jak se školou tak s holkama.V mém případě by slečny rychle vytušily ,že to není legrace a nepůjdu pro ránu daleko !

rokris
Kelišová 5989 příspěvků 07.09.18 12:00
@Anonymní píše:
Holky díky, jsem z toho psychicky v háji. S třídní učitelkou promluvím, ona je hrozně fajn, učila už i moji starší dceru. Podle toho co mi řekne tak budu řešit dál s rodiči. Štve mě, že moje dcera nikdy nikomu neublížila, je hodná, šikovná, ve škole samé jedničky a pak ji začnou mlátit takovéto můry bez důvodu.

Já jsem ty děcka znala odmalinka. Nejdřív se všichni kamarádili, pak se z oněch stali agresoři, a po letech jsou zas spolu všichni cajk. Děti jsou někdy taky divný.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15365 příspěvků 07.09.18 12:01

Šla bych okamžitě s pediatrovi sepsat záznam a pak za rodiči s tím, že příště to řeším se sociálku a policii.

Natálka26
Kelišová 5390 příspěvků 07.09.18 12:02
@Anonymní píše:

To chápu, ale opravdu hned to res. Jak ve škole tak s rodici, když je znáš. Na nic nečekej, tohle není sranda. Kdyby se tohle takhle rychle řešilo u nás ve škole tak by ta holka nebyla v nemocnci a nemenila se u psychologa

rokris
Kelišová 5989 příspěvků 07.09.18 12:04
@lepetitprince píše:
Určitě řešit…není na co čekat. Jak se školou tak s holkama.V mém případě by slečny rychle vytušily ,že to není legrace a nepůjdu pro ránu daleko !

Rozmázla jsem to tehdy, co to šlo, ale nejvíce se to vyřešilo mou diskuzí s těmi dětičkami andělskými. Ještě raději rychle dodám, že rány nepadaly.

winter.gift
Stálice 74 příspěvků 07.09.18 12:15

Reste to hned! Nikdy to samo nevysumi a jen se to zhorsuje. Sama jsem bývala oběti šikany a mam z toho husi kuzi dodnes. Dítě je v te chvíli uplne bezradne, touži po zastání dospělých, ale neumí si o to říct, protozese samo stydí za to, že je "tak slabe ", že šikanují právě jeho. Vyzvedávála bych ji ze školy a trvala na tom, ať je ve třídě o přestávkách dozor. Určitě řeste ve škole a s rodiči, a idealne hned. Chudák dcera, ať nemá strach ze školy do budoucna.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 07.09.18 12:18
@Anonymní píše:

Já jsem teda v šoku 8o

Mám teprve předškolní dítě a teda už teď se děsím čeho všeho jsou děcka schopná 8o :poblion:

Určitě bych to řešila okamžitě se školou i rodiči. Bez váhání, ani bych nemrkla.
Když promluvíš jen s dětmi tak se to bude akorát stupňovat. Rodiče a škola. Rozhodně. Smradi malí :cert:

Moje holka je teda poděs… je strašně citlivá, bulí kvůli sebenšímu ublížení nebo citové újmě.
Na druhou stranu jsem si naprosto vědoma toho, že je to taky pěkná rošťanda a dovede se prát „za to svoje“ co chce.

Jsem připravená do budoucna řešit oboje… a rozhodně bych se nijak neurazila nebo nanaštvala kdyby mi nějaká maminka jiného dítěte řekla, že mu moje dcera ubližuje. Ne, to se musí řešit. A když budu mít zrovna já toho sígra co šikanuje tak za to prostě bude potrestaná. :cert:

Příspěvek upraven 07.09.18 v 12:22

nelamh
Kecalka 258 příspěvků 07.09.18 12:19

Pokud se ptate, zda s tim bude neco delat skola, pak tento pripad z hlediska standardnich postupu pod jeji kompetence nesaha. Co se nestane v dobe vyucovani na pozemku skoly, do toho skola nema pravomoc zasahovat. Neni pravda, ze skolu informovat MUSITE, jak tu nekdo radi.
Jina vec je, ze je samozrejme vhodne ucitelku (klidne i vychovneho poradce) na situaci upozornit a klidne dodat, ze v pripade incidentu ve skole budete jiz pozadovat setkani, na kterem bude vyhotoven zapis, protoze nekolik mensich incidentu uz mate za sebou. To neni nic vic, nez rozebrani situace s ucitelkou, vych. poradkyni, ale uz o tom bude existujici zaznam. Komunikace s rodici holek bych v tomto konkretnim pripade vzala na sebe (opet se opakuji, konkretne k tomuto incidentu ucitel nema co mluvit, pokud nechce), aby pak nekoukali jak suvy, obcas o tom rodice vubec nevi.
Casto se na tomto serveru radi hned jit vyrvavat na ucitele, reditele, posilat inspekci, ale to vsechno komplikuje nasledujici vstricnost zucastnenych, notabene kdyz nejsou zadne zaznamy, zadne poznamky, zadne schuzky s rodici. Pokud se resi sikana, jsou postupy, ktere maji predchazet a to jsou (jak jinak) papiry a dukazy. Ucitel by mel vedet, realita je bohuzel ruzna. Proto doporucuji, hlidejte si to. Povidani mezi dvermi a „ja jim domluvim“ byva k nicemu.
A dle popisu jste ve fazi, kdy je sance to utnout, protoze rodice i holky se vetsinou zaleknou (pokud to nejsou asocialove),kdyz je zacne skola zvat timto formalnim zpusobem. Aspon v tomto veku.

Jsem ucitelka a na rovinu Vam reknu, ze pokud bych citila, ze me dite ve skole neni z tohoto duvodu rado, stahla bych ho jinam. Sikanu dobry kantor zastavit muze, ale drobne projevy nesympatii ne. Toliko muj osobni nazor.

Příspěvek upraven 07.09.18 v 12:21

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >