Šikana v 1. třídě

P.
2248
25.5.18 05:17

Šikana v 1.tride

Dobry den, jake vsechny kroky lze podniknout vůči šikanujícímu dítěti (1.třída na vyberove ne spadove skole). Rozvraci cely kolektiv. Domluvy nepomahaji. Rodice dite v podlém chovani podporuji. Velice dekuji. Skupina zoufalých matek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
18452
25.5.18 05:22

Co na to ucitelka

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P.
2248
25.5.18 05:30

Resi se to od vanoc…probirala to na tridnich schuzkach…nepomohlo..rodice ditete rekli, ze je to v poradku, ze dceru takhle vychovavaji, ze se ji to do zivota bude hodit…byla v hodine ředitelka i psycholozka..vsichni se shodli, ze je ti hajzlik..i družinarka i tridni..vi to cela skola..ucitelka mela parkrat domluvu ve tride…samozřejmě bez efektu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18452
25.5.18 05:40

Chtela jsem tim rict, kde je ucitelka? S prvnaky ma byt i o prestavkach ne? Obzvlast kdyz vi, ze je tam takove dite. Takze bych dupla na skolu. Oni jsou povinni zajistit ve skole vhodne podminky bez sikany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P.
2248
25.5.18 05:42

Jj..většinou tam je…ale opravuje u katedry a tihle jspou vzadu..nebo pak na hristi, kam na jsre o velky chodi, tam je to neuhlidatelny…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27665
25.5.18 05:58

A ona někoho slovně napadá nebo jak to, že je to neohlídatelné? Tak bude dřepět u učitelky, když se neumí chovat a rodiče to schvalují :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20533
25.5.18 06:09

Musí to být uhlídatelné. Vaše děti mají právo na ochranu před šikanou.
Se školou bych vše projednávala písemně a trvala na zápise z jednání. Vyžádala bych si školní minimální preventivní program (možná bude na netu) a podívala se, jaký má škola standardní postup. Trvala bych na tom, aby mě informovali, jaké podnikli kroky k zamezení šikany.
Rodiče agresorgky bych upozornila (nejlépe z pozice autority, tj, ředitelka, metodik prevence), že mají povinnost vést dceru k žádoucím návykům a mravnímu životu, pokud to nepomůže, řešila bych s OSPD - lze i anonymně, mají povinnost prošetřit.
Jednání školy se mi jeví jako velice laxní, zvažovala bych ČŠI - pozor, pouze přijedou a zkontrolují postup školy, šikanu samotnou řešit nebudou.

Příspěvek upraven 25.05.18 v 06:10

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P.
2248
25.5.18 06:09

@Russet nabada svoje 3 sluhy, aby s nikym jinym nekamaradily, nikomu nic nepujcovaly, posmivaji se..tahle skupinka 4 zakazujr ostatnim si s nima spolecne hrat, odsedavaji si v jídelně od stolu, kdyz tam prijdou i ostatni mimo jejich skupinu…slabsi jedince kpmandujou a rozkazujou typu seber mi to ze zeme a pak to naschval zase upusti…jak v pysny princezne :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20533
25.5.18 06:12
@P. píše:
@Russet nabada svoje 3 sluhy, aby s nikym jinym nekamaradily, nikomu nic nepujcovaly, posmivaji se..tahle skupinka 4 zakazujr ostatnim si s nima spolecne hrat, odsedavaji si v jídelně od stolu, kdyz tam prijdou i ostatni mimo jejich skupinu…slabsi jedince kpmandujou a rozkazujou typu seber mi to ze zeme a pak to naschval zase upusti…jak v pysny princezne :)

Tak to je už docela průšvih. Řešila bych to urychleně. A velmi bych zvažovala, jestli bych nechala své dítě v takto narušeném kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.5.18 07:04

Bohužel pokud není zastání školy - což vidím, že není, řeší to většina tak, že odhlásí své dítě a dá ho jinam..protože škola takovéto dítě vyloučit nemůže..takže agresor zůstává a ti " rozumní " jdou jinam. Případně ještě zkusit přeřadit v rámci školy do jiné třídy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
792
25.5.18 07:06

Navrhnete program primarni prevence..zabyvaji se i problemy v kolektivu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23102
25.5.18 07:07

Vítejte v realitě milé maminky. Vychováváte osobnosti, učitelům berete pravomoce, nikdo na nikoho nesmí sáhnout a dítě i rodina jsou nedotknutelní. Co čekáte, že škola může? Nic nemůže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
P.
2248
25.5.18 07:08

@smurfka jj…zvazuju prestup…asi do vedlejsi tridy..ale je mi lito, ze by ss mela přesouvat bezproblemova dcera…a ne agresor…ten bude radit vesele dal.. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.5.18 07:09

@hanka.br. ty si učitelka? pokud ano ( objevuješ ve v těchto diskuzích často, tak předpokládám že jo )…jako měla by si skončit, jsi vyhořelá jak svíčka..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33183
25.5.18 07:11
@P. píše:
@smurfka jj…zvazuju prestup…asi do vedlejsi tridy..ale je mi lito, ze by ss mela přesouvat bezproblemova dcera…a ne agresor…ten bude radit vesele dal.. :cert:

tak to bohužel ale je.. škola nemůže " vyhodit " žáka z povinného vzdělání..může zkusit cokoliv jiného ale vyhodit ho nemůže..takže odchází ti rozumnější bohužel..syn od kamarádky taky odešel - jinak se nedalo..vedení to řešit ani nechtělo a ještě to zametalo pod koberec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama