Šikana v dětství, teď se bojím o dceru

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 05:04
Šikana v dětství, teď se bojím o dceru.

Ahoj, ani nevim jak zacit.. potrebuju se asi vypovidat a zaroven prosim o radu, co delat.. kdyz jsem byla mala, mela jsem problemy s navazovanim kamaradstvi. Byla jsem normalni dite, ale uz.od skolky jsem byla ten typ ditete, ktereho od sebe kazdej odhanel. Chtela jsem si hrat, deti me od sebe posilaly pryc a tak. Pamatuju si, ze mi mamka rikala, ze si v prvni tride najdu nove kamarady, jenze ouha, tam to bylo stokrat horsi. Zaclo to nevsimanim si me, az po vysmech, naschvaly a tak nejak se to se mnou vleklo pomalu celou zakladku. Nekdy to bylo horsi, nekdy to slo. Uklidnilo se to trochu az na druhem stupni.. nicmene hodne spatne jsem to snasela. ( nasi to samozrejme resili, ale o tom ted mluvit nebudu) jde mi o to, ze dcera chodi do prvni tridy a zacinam pozorovat podobne veci co se deli me. Rika mi, ze s ni nikdo o prestavkach nemluvi, ze ji kazdej posle pryc, kdyz za nekym prijde a tak.. dcera je pritom hodne spolecenska, sousedi, znami rikaj, ze je uzasna, s kazdym si povida, je to takovy zlaticko, tak nevim proc sou ty deti takovy.. zatim to neni zadna hruza, nechodi domu smutna nebo tak, ale hrozne se bojim, jelikoz z vlastni zkusenosti vim, jake to je a je mi pomalu do breku, kdyz si predstavim, ze by mela prozivat to co ja. Omlouvam se za sloh a anonym, ale nemusi nikdo vedet o koho se jedna, chodi sem znami. Dekuju.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Uživatel je onlineRusset
Echt Kelišová 9414 příspěvků 16.02.18 06:06

Přestaň se hrozně bát. Přijde mi, jako bys ten problém na dceru přetáhla svou úzkostí. Šikana ne každopádně hnus, ale zkus se zamyslet, jak dceru na takové situace připravit. Ne se jen bát. Zeptala bych se učitelky, jak na ni dcera působí, že máš obavy, aby neprožívala to co ty. Ale neexistuje důvod, proč ji děti odhánějí (nemusí to být šikana), třeba že ostatním skáče do řeči, něčím se chlubí, poučuje a ostatním to leze na nervy. Za co by se jí mohli vysmívat? Nemyslím si totiž, že všechny děti jsou zlé. A mezi dospělými je dítě kolikrát jiné než mezi vrstevníky.

terinka4444
Hvězda diskuse 65811 příspěvků 16.02.18 07:08

Nic s tím neuděláš. Pokud ji děti nepřijmou a nebudou se s ní kamarádit, tak s tím prostě nic neuděláš.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 17966 příspěvků 16.02.18 07:17
@Russet píše:
Přestaň se hrozně bát. Přijde mi, jako bys ten problém na dceru přetáhla svou úzkostí. Šikana ne každopádně hnus, ale zkus se zamyslet, jak dceru na takové situace připravit. Ne se jen bát. Zeptala bych se učitelky, jak na ni dcera působí, že máš obavy, aby neprožívala to co ty. Ale neexistuje důvod, proč ji děti odhánějí (nemusí to být šikana), třeba že ostatním skáče do řeči, něčím se chlubí, poučuje a ostatním to leze na nervy. Za co by se jí mohli vysmívat? Nemyslím si totiž, že všechny děti jsou zlé. A mezi dospělými je dítě kolikrát jiné než mezi vrstevníky.

Mám stejný názor jako ty, moc se mi líbí, co píšeš, jen na tu „přípravu“ ty situace bych v případě zakladatelky raději ihned zapomněla. Spíš jí připraví slušný trauma. Myslím si, že popisované chování dětí příčinu má, musí mít. Bezdůvodně se neděje v podstatě nic a něco jako obecně zlé děti, to neexistuje už vůbec. Na místě zakladatelky bych na dceru v žádném případě nepřenášela svoje traumata, zeptala bych se paní učitelky, jak děti dceru ve škole berou, případně jaký vidí problém. Každá máma vidí ve svém dítěti jen to nejlepší, ale ne vždy jsou naše děti perfektní.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 08:22

Zakladatelko nedivim se zevmas stravh. Mam to uplne stejne. Ja vzdy bxla dpolecemdka, chttla se bavit ale nikdo se mno kamsrafit nechtel. Bud sem.bxla tlusta nebi divna. Jinak sem di to neumela vysvetlit.
Muj syn je stejny. Je rad mezi detmi s hned se cpe tam kde je nejvetsi ruch. Ma jit za mesic po prve do skolky a vsichni okolo tikaji ze s kamarady nebude problem, kdyz je spokecensky, ale ja vim svoje.
Nic s zim delat nejde. Jen sve obavy drzet skryte v sobe na fite tic neprenaset a nechat honjit v tomto vlastni cestou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 08:23

Může být jiná a nemusí si s dětmi sednout. Třeba dcera je také v něčem jiná než ostatní. Když jsme byli před nástupem do školy v poradně na preventivním vyšetření, tak jí psycholožka zjistila IQ 136. A psycholožka říkala, že přímo si s dětmi asi ve třídě nesedne, protože má úplně jiné myšlení. Třeba se nenechá strhnout davem k nějaké akci, a to děti mají rády. Jede si pořád to svoje. Není žádná zakřiknutá, zastane se třeba ve třídě slabších, když jednoho kluka kluci trochu šikanovali, vše si vyřídí, je samostatná. Má tam pár kamarádek, ale nikdy neměla tu úplně svojí nejlepší. Teď před rokem si jednu našla a s tou se hodně kamarádí. Já také měla problémy ve škole a na intru, ale to už je povahou, může se to trochu zlepšit, ale nikdy nebude ta, která bude všemi oblíbená.

elen-ka
Extra třída :D 11857 příspěvků 1 inzerát 16.02.18 08:30

Zakladatelko, co se týče dcery, šla bych se optat učitelky, případně i družinářky jak se dcera chová, zda děti nějak od sebe neodhání. Pro tebe bych doporučila si toto trauma nějak zpracovat, protože tvoje chování, tvůj strach z daného chování se přenáší na dceru a může ji „přitáhnout“ stejné situace kterých se ty bojíš.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.02.18 08:30

Ještě co se třeba u nás osvědčilo, že třeba pozvat holky ze třídy na oslavu na narozeniny k Vám, aby se mohly poznat více i mimo školu. Pak zase dceru pozvou oni a udržuje se tak kamarádství. K dceři na narozeniny chodí tak 6 - 7 holek ze třídy.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15101 příspěvků 16.02.18 08:40
@Russet píše:

Mám podobný názor. Zakl. svou zvýšenou (byt pochopitelnou) přecitlivělost na dceru může přenášet, a tím se problém potencuje a řetezí. Ono co si budeme povídat, větší oblíbenosti se obvykle těší děti, které mají mínění kolektivu tak trochu na háku. Prostě suveréni - v rozumné míře, kteří se nebojí zůstat svoji. Pokud bude holka situaci vnitřně příliš rozebírat, nejspíš se jen propadne do pocitů vlastní méněcennosti.

Emimin7
Kelišová 7271 příspěvků 16.02.18 08:45

Není možnost domácí vyučování?

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15101 příspěvků 16.02.18 08:49
@Emimin7 píše:
Není možnost domácí vyučování?

propadne se do sociání izolace a zafixuje si vlastní individualitu. Společenský tréning a získání adaptačních schopností tyhle děti potřebují, samozřejmě s podporou dospělých :think:
a na druhém stupni bude trpět ještě víc.

bibie
Kecalka 336 příspěvků 16.02.18 08:51

Za me rada: zvat holky ze tridy na navstevu, na oslavy, do kina. Ne vsechny najednout ale vyhlidnout si nejakou, ktera je sympaticka tve dceri a neni zrovna vudce party. Skamaradit se s maminkami, nejen koukat do zeme kdyz jdou kolem u skoly-to vidim denne, skoro ani nezdravi…nejakou dobu to samozrejme potrva ale kamaradstvi si s nejakou vytvori, staci jedno dobre a bude spokojena.

Emimin7
Kelišová 7271 příspěvků 16.02.18 09:09
@pe-terka píše:
propadne se do sociání izolace a zafixuje si vlastní individualitu. Společenský tréning a získání adaptačních schopností tyhle děti potřebují, samozřejmě s podporou dospělých :think:
a na druhém stupni bude trpět ještě víc.

Tak lepší než šikana.

rena621
Ukecaná baba ;) 1049 příspěvků 16.02.18 09:14
@Anonymní píše:
Ahoj, ani nevim jak zacit.. potrebuju se asi vypovidat a zaroven prosim o radu, co delat.. kdyz jsem byla mala, mela jsem problemy s navazovanim kamaradstvi. Byla jsem normalni dite, ale uz.od skolky jsem byla ten typ ditete, ktereho od sebe kazdej odhanel. Chtela jsem si hrat, deti me od sebe posilaly pryc a tak. Pamatuju si, ze mi mamka rikala, ze si v prvni tride najdu nove kamarady, jenze ouha, tam to bylo stokrat horsi. Zaclo to nevsimanim si me, az po vysmech, naschvaly a tak nejak se to se mnou vleklo pomalu celou zakladku. Nekdy to bylo horsi, nekdy to slo. Uklidnilo se to trochu az na druhem stupni.. nicmene hodne spatne jsem to snasela. ( nasi to samozrejme resili, ale o tom ted mluvit nebudu) jde mi o to, ze dcera chodi do prvni tridy a zacinam pozorovat podobne veci co se deli me. Rika mi, ze s ni nikdo o prestavkach nemluvi, ze ji kazdej posle pryc, kdyz za nekym prijde a tak.. dcera je pritom hodne spolecenska, sousedi, znami rikaj, ze je uzasna, s kazdym si povida, je to takovy zlaticko, tak nevim proc sou ty deti takovy.. zatim to neni zadna hruza, nechodi domu smutna nebo tak, ale hrozne se bojim, jelikoz z vlastni zkusenosti vim, jake to je a je mi pomalu do breku, kdyz si predstavim, ze by mela prozivat to co ja. Omlouvam se za sloh a anonym, ale nemusi nikdo vedet o koho se jedna, chodi sem znami. Dekuju.

Jestli je spolecenska najde si kamaradky. Je smutne co Ti stalo skoda, ze jsi nechodila s nami do skoly. Od skolky az do 9 partia vsichny. Ani na stredni jsi nepamatuji ci nekdo byl bokem.

pe-terka
Neúnavná pisatelka 15101 příspěvků 16.02.18 09:56
@Emimin7 píše:
Tak lepší než šikana.

jenže té se stejně nevyhne, a bude potencovaná nedostatkem soc. tréningu a společenskou izoací. Nemůžeš děcko celej život držet ve skleníku :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Pavel Nečas se oženil s ženou, kterou nikdo nezná! A kdy se stačil rozejít se Zuzanou Vejvodovou?

To je překvapení. Herec Pavel Nečas známý z Okresního přeboru nebo Vinařů se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama