Sikana v praci jak se ji bránit?

• Fotoalbum (18)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
377
25.10.21 14:46

Sikana v praci jak se ji bránit?

Zdravím, potrebuji radu ohledně šikany v práci ze strany kolegyně. Vec se ma tak, byla jsem na nemocenske asi mesic a pul, mela jsem zanet průdušek, na konci září potrat a pak silnou alergickou reakci. Vratila jsem se do práce 18.10.A věc se má tak ze je to tam k nevydrženi po psychické stránce…Uklizime na velké huti. Kolegyne je starsi ale strasne podleza nasi vedoucí je to strasne okate. Samozrejme me v utery poslaly na úsek kde to uz po 4 dávám do kupy. Sefova mi hned rekla „nechci zas slyšet ze je tam bordel a ne ze budete řvát“.Rikam aha takže fajn zas budu po někom uklízet zanedbany úsek jako vždy super.Ta starší kolegyně mi neustále volala od úterka a furt mi říkala at vystrikam sprchy nějakou chemikálií, říkám vedoucí mi nic neřekla a jelikož jsem mela silnou alergickou reakci pred dvouma týdnama tak jsem ji řekla ze to dělat nebudu. A ona hned vyjížděla ze at to udělám :roll: Bouchla jsem a rekla jsem ji ze neni ma sefova a nema mi co rozkazovat. Nedalo mi to a zeptala jsem se vedouci proc mi ta kolegyně porad mluvi o nějaké chemikálií když vi ze jsem mela tu silnou alergickou reakci a chtěli me hospitalizovat.Ona se na ni podívala a začala at to vystrikam…Podivala jsem se na tu starou kolegyni a ten její úsměv :roll: Ve čtvrtek přiletěla za mnou na spekarnu koukám na ni co tam dělá ještě rikala doufam ze me vedoucí neviděla říkám hm…A začala na me řvát neco ohledně WC který je na provoze někde venku…Ja na ni hledím říkám ale ja tu mesic a pul nebyla, aby jste pochopili ja zaskakuji za lidi co někde chybí nebo děláme rozvodny s vedoucí a nebo zaucuji nove lidi.Ja se te kolegyně ptala a ty si ho dělala jak jsem tu nebyla? Ona ze ne ze ji to nikdo neukázal říkám fajn ale me taky nikdo nic neukázal a ja uz si to poresila s predakem. Jenze vse vygradovalo u vedoucí…rikala jsem ji ze nema na me co řvát a uz vůbec ne pred cizím člověkem který všemu prihlizel. Ona se rozervala ještě víc. Rikala jsem vedoucí co to má za logiku po me řvát za neco co vůbec nikdo nikdy nedělal? A ještě k tomu ona takový bordelar. Vedouci nas uklidnovala ale pak přestala a ji nechala dal řvát do toho zbytek ženských se strasne smalo a mely ruzne připomínky…na mou osobu. Pritom kdekoliv jsem zastupovala byli všude spokojeni.Tam jedna jeji kamarádka od te kolegyně si stěžoval jak ji dve zanedbaly úsek a ja vse dala dokupy byla jsem u ni 3 dny na zastup. A teď takový vděk? Ja bouchla a rekla jsem ze dam vypoved ze se mi nelíbí celkove tohle jednání…v patek jsem mela pul dne dovolené a vedouci jsem rekla ze se mi tohle jednání nelíbí. Místo toho aby to řešila rekla když nebudete rypat do Ni nebude rypat do vas? Mam dost fakt, říkám ja jasný…Ted se chovají všechny jako bych tam neexistovala krom dvou kolegyn. Mám hrůzu jit zítra do práce, co se zas bude dít. Mluvila jsem s hlavním šéfem ze chci preradit jinam a hned se vyptaval co se stalo. Rikal ze se zítra za mnou do práce zastaví. A ja se chtela zeptat ma smysl mu to rikat? Co když sefova s tou kolegyni vse obrati proti me? Da se nějak bránit? Jedine co mam tak plno fotografii zanedbaneho úseku kde samozřejmě poslou jen me at to tam oddru. Nespim a jsem nervózní…furt ubrecena, setkal se s tím někdo na pracovišti? Nevím jestli jsem jen precitlivela i z toho potratu. Pritel chce abych vse rekla šéfovi, jenze jestli jsou kamarádky šéfka a ta kolegyně nevim jestli to k něčemu povede. Pritom jsem se zastala pred par mesici te kolegyně u jednoho mistra, který chtěl volat vedouci ze ji tam nechce, ze zanedbala sprchy byly komplet černé. Omlouvám se za slohovku asi jsem to potřebovala dostat ze sebe ven… :? Děkuji předem za rady :kytka:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Reakce:

Velikost písma:
4084
25.10.21 14:52

Změň práci. Uklízečka s alergií na chemikálie asi není úplně ideální volba povolání.

• Nahlásit
189
25.10.21 14:56

Nezlob se na me, ale jako uklízečka se nemůžeš vyhýbat chemikáliím. Samozřejmě nejsem zastánce nějakého rejpání ze strany kolegyň, ale jestli odmítáš dělat svou práci, tak se nedivím, že se tě šéfová nezastane. Změnila bych zaměstnání.

• Nahlásit
25.10.21 14:56

@Anicka2888 Šikana je poměrně dlouhodobý problém, kdy je evidentní, kdo je oběť, která je většinou slabší. Přijde mi, že tam máte jako ženské neshody a štěkáte jedna na druhou, to bych jako šikanu nebrala. Pokud máš od lékaře zprávu, oznámila bych nadřízenému, že nemohu s danými chemikáliemi pracovat, ať mě přeřadí. V případě neúspěchu bych šla ještě o stupínek výš… nebo bych si rovnou našla jinou práci. Já byla obětí šikany v zaměstnání 2× a toto bylo jediné a účinné řešení. Tenkrát se po mém odchodu chytil zaměstnavatel za nos a všechny tyranky vyházel.

• Nahlásit
377
25.10.21 15:05
@lklk píše:
Nezlob se na me, ale jako uklízečka se nemůžeš vyhýbat chemikáliím. Samozřejmě nejsem zastánce nějakého rejpání ze strany kolegyň, ale jestli odmítáš dělat svou práci, tak se nedivím, že se tě šéfová nezastane. Změnila bych zaměstnání.

Ja svou práci dělám ale o chemikálií mluvila kolegyně jako první nikdo jiný. A až pak vedoucí. Me jde o to chování jako celkove plus ja nejsem povinna uklízet neco zanedbaneho po někom. Když jde někdo z nich na nějaký úsek a vedoucí se zepta jestli to udělaly tak řeknou že ne ze to za nikoho uklízet nebudou a vse je v pořádku? :roll: Takze ja musim a druhe ne? Celkove je to tam nějaké divné, jiné si stěžovat můžou a resi to a druhe ne a ještě dostanou servane… :nevim: Ale čeho jsem si všimla tak ma vedoucí strach aby si někdo nestěžoval šéfovi a strasne ji na tom záleží aby se nic nedozvěděl. Vedouci furt rikala at to nechám vysumet a podobne věci ale to se nedá. Ted ma vedoucí tyden dovolenou a jsem zvědavá jake peklo me zas čeká :roll: Ale zřejmě bude lepší asi odejít, děkuji za názor.

• Nahlásit
377
25.10.21 15:07

@Serpentini Byla jsem na alergologii vse negativní. Mam si zajít na kožní jestli nemam nějakou kontaktní alergii. Tahle silná reakce byla na leky které mi daly dve doktorky.

• Nahlásit
377
25.10.21 15:14

@Kazimíra Olejovka Uvidime co bude tenhle týden, ak jsem psala vedouci ma dovolenou :roll: Proste nechapu takové chování z niceho nic. Samozrejme ze s tou chemikálií jsem to nakonec udělala, protože to rekla vedoucí. Ale to chování ze strany kolegyně mi nedává smysl, jako by byla ona sefova nebo zástupkyně a přitom je jen zaměstnanec jako my ostatní. Strasne me štve ze jsem se ji zastala u jednoho mistra aby nevolal vedoucí, moc hodna a blba dobre mi tak a teď se mi to vrací :roll:

• Nahlásit
23495
25.10.21 15:41
@Anicka2888 píše:
@Serpentini Byla jsem na alergologii vse negativní. Mam si zajít na kožní jestli nemam nějakou kontaktní alergii. Tahle silná reakce byla na leky které mi daly dve doktorky.

Takže alergii na chemikálie nemáš. Proč tedy odmítáš pracovat s materiálem, který k práci potřebuješ? Asi bude nejlepší změnit práci, nejste schopní se tam normálně domluvit. Uleví se vám všem.

• Nahlásit
16768
25.10.21 15:51

Řekla bych vše tomu hlavnímu šéfovi..nic moc ztratit už nemůžeš. A uvidíš, jestli to pomůže…když ne, hledala bych jinou práci.

• Nahlásit
2563
25.10.21 15:55

No, pokud máš tak silnou alergii, že nemůžeš používat prostředky, se kterýma se u vás pracuje, tak změň práci :nevim:
Chování kolegyň těžko hodnotit, ale z toho co píšeš, tak tvůj zdravotní stav neodpovídá požadavkům k tvojí práci, tak tam moc jiných variant, než hledat si něco jinýho nevidim…
To je jak kdyby někde ve skladu byl člověk co nebude třídit zboží, protože mu vyskakuje plotýnka - taky bych toho „makáče“ neměla moc v lásce

• Nahlásit
620
25.10.21 15:55

Já osobně bych tě vyhodila. Jsi dlouho na nemocenské, pak namísto, abys rychle naskočila, ještě máš připomínky. Když se to řeší, tak „bouchneš“. Zdá se, že jsi to ty, kdo rozvrací atmosféru na pracovišti.

• Nahlásit
22522
25.10.21 15:59

Každá uklízečka, kterou znám, je kofr na úklid a po všech musí dávat úseky do pořádku :lol: to je asi nějaká profesionální deformace. Žádnou šikanu tam nevidím, jste dvě uštěkané feny, které se perou o místo na výsluní, nemáte si co vyčítat.

• Nahlásit
377
25.10.21 16:37

@Janli Nemam alergii na to ale mela jsem strach po te silne reakci kterou jsem mela.Slo spis o to ze mi to dává příkazem kolegyně, když přitom vůbec o tom nemluvila vedouci :roll: Vedouci to rekla až jsem se na to zeptala protože ji to řekla stoprocentně kolegyně…Je to tam cele zamotane…vedouci proste ze se s ni baví tak neresi jeji bordel ani stížnosti, mistr ji chtěl volat a ja blbec ho premlouvala at ji da šanci :roll: Ted mam co jsem chtěla a ona si ted muze vyskakovat, ted ma vedoucí i dovolenou takže je mi jasne ze se to bude stupnovat :roll:

• Nahlásit
377
25.10.21 16:48

@greenapple Tak to je super když do toho tak vidíš. Jsem mela nemocenskou po dost dlouhe době a se zánětem průdušek asi těžko budu někomu platna v práci ne? A myslím si že jsem naskočila dost kdyby si viděla jak to tam vypadalo tak by jsi takhle nepsala…Ja vse udělala a dělám. Nebudu přijímat rozkazy kolegyně která není ma vedouci ani šéf. Ale hned se pouštís do me ze ja rozvracim atmosféru tak teda jo, byla jsi u toho a ty víš nejlépe. Tady ti přihodim fotografie aby sis udělala úsudek a chtela bych vidět jestli by jsi jim to vydrhla. Ostatni feny jak tu někdo psal si řeknou že to dělat nebudou ale ja musim jako vždy sklopit hlavu a udelat to a taky ze udelam ale nenechám se uz využívat. Ale je fajn ze hned utocis na me aniž by jsi věděla diky pomohlo to ;)

• Nahlásit
377
25.10.21 16:52

Tohle mi tam nechaly jen pro představu, jako vždy to dam dokupy a necham po sobe bez důvodu řvát :potlesk: Ale ostatní pracovat a dělat to co mají nemusí tak děkuji všem za vecne rady vážím si i tech negativních :kytka: Promluvim si zítra s šéfem. @admin Prosim o zamknuti prispevku, děkuji :kytka:

• Nahlásit

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat