Šikana v práci v těhotenství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Palachová
Nováček 1 příspěvek 06.08.19 12:02
Šikana v práci v těhotenství

Zdravím všechny, mám prosbu o radu nebo Vaše zkušenosti. Jsem ve 12. týdnu těhotenství a v práci zažívám nyní hodně stresu. Nejde o povahu práce nebo její množství, jsem spíš skoro workoholik a co dělám, mám ráda. Před více než 2. měsíci jsem však podala výpověď kvůli novému vedení, které se vozí po každém, kdo se vůči němu nechová jako naprosto oddaný poddaný (v praxi nesmíte mít svůj názor, pokud už nějaký vyjadrite, tak přijdou následky v podobě různých narážek nebo přehození více práce od těch, kteří pochlebují). Pár dní po podání výpovědi jsem se ale dozvěděla, že jsem těhotná a tou dobou již byly domluveny nové zaměstnankyně, já se tedy nabídla, že mohu výpověď stáhnout, aby ty nové měl kdo zaučit, a neohrozila se funkce oddělení. Mezitím plánovaně odešla i druhá kolegyně, která vedení byla vysloveně trnem v oku a takový odchod, jako měla ona bych nikomu nepřála. Na mne tedy zůstala práce za dva lidi a zaučování nových kolegyň. Bohužel však jsem tím hlavním trnem v oku nyní já, tedy už se chystá další práce navíc, co řeknu, s tím se mi vysmějí a nepříjemné nové povinnosti z hlavy vedení jsou předneseny vlastně jako skoro můj nápad a pak i ty nové mne tam mají za soka. Výsledkem pár posledních týdnů v té práci je to, že jsem v nemocnici po silném alergickém záchvatu, dostala jsem silné léky, které mají svá rizika v těhotenství, ale přínos by měl být větší než ono potenciální riziko. Pokaždé, když teď na práci myslím, dělá se mi nedobře a byť bych ráda pokračovala alespoň kvůli ten dvěma novým, tak je mi z toho kolem zle. Uvažuji tedy o neschopence, neřeknu, kdyby se jednalo jen o mírnou nepohodlnost v práci a peníze jsou teď také důležité, ale myslím, že když už to přesahuje do zdraví a začíná teoreticky ohrožovat těhotenství, tak mám dojem, že ten nárok by byl. Co si myslíte Vy? Předem děkuji za Vaše názory!

Reakce:
Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 06.08.19 12:05
@Palachová píše:
Zdravím všechny, mám prosbu o radu nebo Vaše zkušenosti. Jsem ve 12. týdnu těhotenství a v práci zažívám nyní hodně stresu. Nejde o povahu práce nebo její množství, jsem spíš skoro workoholik a co dělám, mám ráda. Před více než 2. měsíci jsem však podala výpověď kvůli novému vedení, které se vozí po každém, kdo se vůči němu nechová jako naprosto oddaný poddaný (v praxi nesmíte mít svůj názor, pokud už nějaký vyjadrite, tak přijdou následky v podobě různých narážek nebo přehození více práce od těch, kteří pochlebují). Pár dní po podání výpovědi jsem se ale dozvěděla, že jsem těhotná a tou dobou již byly domluveny nové zaměstnankyně, já se tedy nabídla, že mohu výpověď stáhnout, aby ty nové měl kdo zaučit, a neohrozila se funkce oddělení. Mezitím plánovaně odešla i druhá kolegyně, která vedení byla vysloveně trnem v oku a takový odchod, jako měla ona bych nikomu nepřála. Na mne tedy zůstala práce za dva lidi a zaučování nových kolegyň. Bohužel však jsem tím hlavním trnem v oku nyní já, tedy už se chystá další práce navíc, co řeknu, s tím se mi vysmějí a nepříjemné nové povinnosti z hlavy vedení jsou předneseny vlastně jako skoro můj nápad a pak i ty nové mne tam mají za soka. Výsledkem pár posledních týdnů v té práci je to, že jsem v nemocnici po silném alergickém záchvatu, dostala jsem silné léky, které mají svá rizika v těhotenství, ale přínos by měl být větší než ono potenciální riziko. Pokaždé, když teď na práci myslím, dělá se mi nedobře a byť bych ráda pokračovala alespoň kvůli ten dvěma novým, tak je mi z toho kolem zle. Uvažuji tedy o neschopence, neřeknu, kdyby se jednalo jen o mírnou nepohodlnost v práci a peníze jsou teď také důležité, ale myslím, že když už to přesahuje do zdraví a začíná teoreticky ohrožovat těhotenství, tak mám dojem, že ten nárok by byl. Co si myslíte Vy? Předem děkuji za Vaše názory!

A co si myslet něco o pérdeli, až zas budou machrovat a něco zkoušet. Za pár měsíců stejně jdeš na mateřskou…

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 21464 příspěvků 06.08.19 12:25

Těhotná bych si určitě z takového pracovního „kolektivu“ nedělala hlavu.
Pokud se chovají jako pitomci, tak prostě odejdi - pokud si pod silnými léky kvůli té reakci, tak by ani případná neschopenka neměla být problém.
Beztak si tam chtěla končit, tak o co jde?
Jééééžiš, úplně se vidím s tím zvednutým prostředníčkem :lol: :lol: :lol: :lol:

flicek18
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 06.08.19 13:10

Pokud nejsi ten typ člověka co to umí nechat plavat a pouštět jedním uchem tam druhym uchem ven. Což asi nejsi když už jsi jednou zkolabovala. Tak být v an tu nemocenskou šla. Doktorovi bych to vysvětlila tak jako nám tady, teda pokud má nějakého rozumného. A myslím, že s tím nebude problém.
Držím palce ať máš zbytek těhotenství pohodový :srdce: :hug:

aknadar
Kecalka 487 příspěvků 06.08.19 13:12
@Russet píše:
A co si myslet něco o pérdeli, až zas budou machrovat a něco zkoušet. Za pár měsíců stejně jdeš na mateřskou…
:palec:
Russet
Neúnavná pisatelka 17998 příspěvků 06.08.19 13:34
@flicek18 píše:
Pokud nejsi ten typ člověka co to umí nechat plavat a pouštět jedním uchem tam druhym uchem ven. Což asi nejsi když už jsi jednou zkolabovala. Tak být v an tu nemocenskou šla. Doktorovi bych to vysvětlila tak jako nám tady, teda pokud má nějakého rozumného. A myslím, že s tím nebude problém.
Držím palce ať máš zbytek těhotenství pohodový :srdce: :hug:

Na druhou stranu je potřeba organizmus posilovat. Musí se přece umět bránit. Vzít si prášek a ustoupit nic neřeší. S dítětem přijdou taky situace, při kterých jí nebude možná stačit dech. Rozhodně bych na sobě pracovala a zkusila se bránit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.08.19 13:51

Ahoj prosím anonym. Zrovna minulý týden jsem řešila něco podobného. Neskončila jsem tedy v nemocnici. Když jsem oznámila těhotenství v práci, nastavili jsme se šéfem urcita pravidla abych mohla práci dělat i jako těhotná. Já byla ráda že můžu pracovat ještě těch pár měsíců, šéf byl rád že pomuzu přes leto přes dovolené a zaucim za sebe nového člena. Minulý týden už se nová kolegyně sekla že se mnou odmítá pracovat nebo konci. Samozřejmě dostala přednost takže naše domluvená pravidla šla stranou a kolegyně si určuje co a jak bude. Díky bohu mám supr kolegy kteří těžkou práci dělají za mě. Ale já to cítila jako podraz od vedení. Neumím být laxní a netrapit se tím. Ještě hormony splasene. Hodně jsem se trápila a doma brečela. Pořád mě to strašně štve a nedokážu se přes to přenést ale jsem teď v jiném městě kde se s vedením skoro nepotkam. Jsem ráda že jsem to nevzdala a doufám že to do mateřské vše zvládnu a pak si pomyslím něco o pr… a zmizím odsud. Šéf už od té doby pro mě není autorita..

Uživatel je onlinelachtanice86
Echt Kelišová 8697 příspěvků 06.08.19 14:01

Tady bych si myslela cosi, klidně jim to i řekla. Máš to celkem za pár, navíc máš i dovolenou. Vůbec bych si z toho nedělala hlavu

flicek18
Zasloužilá kecalka 580 příspěvků 06.08.19 15:39

@Russet jsem taky zastánce toho aby se clovek v takových vecech zoceloval. Ale tady bych to brala s ohledem na mimčo, když musí paní mít prášky které jsou práci jen rizikovější, tak aby se k nim nemusela po dvou týdnech vrátit a brát je znovu. Jinak určitě nejsem zastáncem před problémy „utíkat“ :)

Váš příspěvek
Reklama