Šikanoval někdy někdo vaše děti a proč?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 00:18
Šikanoval někdy někdo vaše děti a proč?

Mám obavu z případné šikany mé neteře. Sestra žije se ženou, mají spolu 5 letou holčičku. Třeba dnes jsem všechny byly na koupališti a neteř se tam seznamovala s nějakým chlapečkem a ten ji říkal, že tam na té dece má mamku s tatkou a moje neteřinka na to řekla „a já tam mám mamku s Jájou (žena mé sestry se jemnuje Jana a neteř ji říká Jája). a ten chlapecek "s jakou Jájou?“ a neteř „no s Jájou, Jája je jako moje druhá mamka“ a chlapeček na to jen „ty jo, hustý“ a v pohodě, hráli si dál. Bylo mu asi osm. neteř je v tom uplne super, ona vi, ze ve vetsine rodin je maminka s tatinkem a ze ona ma maminku s Jájou a je to pro ni uplne normalni a prozatim i pro vsechny deti to bylo ok, jen si nekdy rikam do budoucna, co treba neter ceká ve skole… co myslite, mate nejakou zkusenost?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Brumbera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 00:22

Myslim, ze kvuli tomuhle ji sikanovat nebudou. Ono hodne zalezi na povaze ditete. Nektere sikanuji i kdyz je uplne standardni a jine by melo mit hromadu slabych mist a kde nic tu nic. Je dobre kdyz dite to ze ma mamku s Jajou bere jako normalni vec a umi to tak podat!!!

Ou
Echt Kelišová 8137 příspěvků 17.06.19 00:24

Šikana není kvůli tomu že má někdo dvě matky, nebo zrzavé vlasy.

Šikana je kvůli nezvládané úzkosti a nejistotě a to na obou stranách.

Oběť šikany při zaplavení úzkostí ztuhne, hraje mrtvého brouka a doufá že se to přežene. Agresor naopak svou vlastní nejistotu řeší tím, že si najde někoho, kdo se od něj nechá prudit a vylévá si to na něm.

Nevznikne to z čista jasna - agresor si hned od začátku skupinu testuje jednoduchým škádlením. Kdo škádlení odrazí, u koho není jasné, že ztuhne a bude se bát cokoliv dělat, tak u toho dál nepokračuje. Jakmile ale najde někoho kdo si to nechá líbi, tak se na něj zaměří a postupně zesiluje.

Holčička o které píšeš je podle všeho v pohodě a tudíž při pokusu o škádlení pošle agresora do háje a při troše štěstí se pak zastane případné oběti a tudíž ani na ni si agresor nebude troufat.

Takže jestli furt čekáš, že konečně někdo začne dělat peklo dceři dvou leseb a ty jim budeš moci říct „já vám to říkala“, tak se fakt dočkat nemusíš…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 00:28
@Ou píše: Šikana není kvůli tomu že má někdo dvě matky, nebo zrzavé vlasy.

Šikana je kvůli nezvládané úzkosti a nejistotě a to na obou stranách.

Oběť šikany při zaplavení úzkostí ztuhne, hraje mrtvého brouka a doufá že se to přežene. Agresor naopak svou vlastní nejistotu řeší tím, že si najde někoho, kdo se od něj nechá prudit a vylévá si to na něm.

Nevznikne to z čista jasna - agresor si hned od začátku skupinu testuje jednoduchým škádlením. Kdo škádlení odrazí, u koho není jasné, že ztuhne a bude se bát cokoliv dělat, tak u toho dál nepokračuje. Jakmile ale najde někoho kdo si to nechá líbi, tak se na něj zaměří a postupně zesiluje.

Holčička o které píšeš je podle všeho v pohodě a tudíž při pokusu o škádlení pošle agresora do háje a při troše štěstí se pak zastane případné oběti a tudíž ani na ni si agresor nebude troufat.

Takže jestli furt čekáš, že konečně někdo začne dělat peklo dceři dvou leseb a ty jim budeš moci říct „já vám to říkala“, tak se fakt dočkat nemusíš…
Nic takoveho necekam. prave naopak chci, at je neter v pohode, at se ji nijak negativne nedotyka odlisnost me sestry a já jsem sestru vzdy v jejim rozhodnuti mit deti podporovala a branila pred rodici. jen se nad tim vsim nekdy zamyslim z pozice te petilete holcicky, jake to je asi pro ni. tot vse.
beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 17.06.19 04:55
@Anonymní píše:
Nic takoveho necekam. prave naopak chci, at je neter v pohode, at se ji nijak negativne nedotyka odlisnost me sestry a já jsem sestru vzdy v jejim rozhodnuti mit deti podporovala a branila pred rodici. jen se nad tim vsim nekdy zamyslim z pozice te petilete holcicky, jake to je asi pro ni. tot vse.

No, s „blbymi“ komentari se urcite neter nekdy nekde potka, ale pokud bude pripravena to zvladat, tak bude v pohode. Jak pise Ou, je to spis o povaze/reakci, nez o duvodu odlisnosti. Pac nejakym zpusobem je odlisny kazdy, at uz ma pihy, velky nos, nebo jen „blbe kouka.“

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 06:31

Mě šikanovali na základce, protože máma byla učitelka. To byl ten spouštěč. Přišla jsem do třídy později a nikdy jsem nezapadla. Předtím jsem chodila do malotřídky a tam problém nebyl, naopak jsem patřila mezi vůdčí osobnosti.
Teď mám sama dítě ve škole a už to na něj děti zkouší a to ze stejného důvodu. Navíc je jiný. Rád si čte, má rád encyklopedie, nebaví ho střílečky… Nesmí se dítě dát, což si myslím, že u staršího bude časem problém, je hodně po mně. Na mladšího to zkouší ve školce taky, protože špatně mluví, posmívají se mu, že je mimino.

hanka.br.
Generální žvanilka 20239 příspěvků 17.06.19 07:09
@Anonymní píše:
Mě šikanovali na základce, protože máma byla učitelka. To byl ten spouštěč. Přišla jsem do třídy později a nikdy jsem nezapadla. Předtím jsem chodila do malotřídky a tam problém nebyl, naopak jsem patřila mezi vůdčí osobnosti.
Teď mám sama dítě ve škole a už to na něj děti zkouší a to ze stejného důvodu. Navíc je jiný. Rád si čte, má rád encyklopedie, nebaví ho střílečky… Nesmí se dítě dát, což si myslím, že u staršího bude časem problém, je hodně po mně. Na mladšího to zkouší ve školce taky, protože špatně mluví, posmívají se mu, že je mimino.

Tak on to asi není ten skutečný důvod. Moje děti všechny měly mámu učitelku a šikanované kvůli tomu fakt nebyly. Ono se to musí na něco hodit, ale pravý důvod posměchu nebo nezapadnutí do kolektivu je někde jinde.

Uživatel je onlineSlečnaDahlia
Závislačka 2657 příspěvků 17.06.19 07:19

Ano, někdy někdo bude mít blbé poznámky. Budou je mít děti rodičů, kteří je k tomu povedou. A dospělé nepřevychováš.

Ale neukazuje se, že by děti gayů a leseb byly kvůli tomu nějak plošně šikanované. Děti to napoprvé zaujme úplně stejně jako nové brýle, ale stejně rychle to řešit přestanou. Ona šikana totiž není o tom důvodu „za co“. Dítě není šikanované proto, že je chudé, bohaté, že má hnusný batoh, chlupaté ruce nebo dvě mámy. Šikanované je, protože agresoři mají potřebu šikanovat, vybírají si k tomu ty, kteří jsou v jejich očích „slabé kusy“ a na nich si najdou nějaký zástupný důvod.

Naše dítě má taky dvě mámy. Než jsme se ho rozhodly mít, chodily jsme na rodičovskou přípravku pro teplé rodiče a hodně se tam tohle řešilo. Spousta budoucích rodičů včetně nás z toho měla obavy. Ale zkušenosti už „zasloužilých rodičů“ nás z toho vysvobodily, ony ty děti jsou dnes opravdu už úplně někde jinde, než třeba před dvaceti lety.

Agrion
Závislačka 2969 příspěvků 17.06.19 07:38

@SlečnaDahlia Presne tak.
Dcera chodi do druziny s holcickou, ktera ma 2 tatinky. Bydli u nas v ulici a jsou to homosexualove jak ze journalu :lol: - kdyz je vidim, tak mam pred ocima ty dva ze Zoufalych manzelek :lol: Decka se napoprve podivila, pak se den-dva tematem homosexuality zabyvala ( otazky proc a jak) a od te doby to berou jako neco normalniho… nekdo ma mamu a tatu, nekdo jenom mamu a nekdo 2 taty.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 07:39

@hanka.br. z kamarádek, co mají rodiče ucitele jsme se se šikanou setkaly všechny.
U mě zacala slovy učitelský parchante, ty to na nás neceknes. Ono záleží na kolektivu. U nás jsem byla jediná s vyznamenáním, což bylo podle ostatních díky protekci. A tím to začalo. Nechtěla jsem se dělit o zadání prověrek, které jsem jako učitelská musela znát… Pak se přidaly další věci.

Mysticlipstick
Zasloužilá kecalka 729 příspěvků 17.06.19 07:51

Jako dítě jsem byla šikanovaná. Ve 4. třídě jsme se přestěhovali, v předchozí škole to bylo přesně naopak, měla jsem hodně kamarádů, měli jsme super třídu a parádní třídní učitelku a spíš jsem byla vůdčí typ. Pak jsem přešla na jinou školu a už nikdy jsem nezapadla. Na prvním stupni to ještě šlo, od tý 4 třídy do tý 6 cca, třídní si mě též oblíbila, dobře jsem se učila a dvě kamarádky jsem si tam našla, ale bohužel na druhém stupni s příchodem nové třídní to začala být katastrofa. Jedna z těch dvou kamarádek odešla na jinou školu a ta druhá na tom mnohdy nebyla lépe než já, taky jí občas šikanovali. Rozjela se silná šikana vůči mě ze strany těch největších sígrů, i holek :? Proč? Dodnes netuším :nevim: nechodila jsem oblékaná značkově a nebyla jsem takový fracek. Třídní s tím nic nedělala a dělala že to nevidí, sama mě neměla ráda. Bylo to mladý střevo těsně po škole. Několikrát mě i během vyučování ponížila vyloženě schválně, prostě děs. Celkově poměry na té škole byly hrozné, trošku se to zmírnilo v 9.třídě. Já se těšila až konečně vypadnu, se základkou žádně srazy nemáme, byl to prostě špatný kolektiv podporovaný špatným kantorem. A nebyla jsem jediná šikanovaná. Na střední už to bylo super, byli jsme parta a neskutečně jsem si střední užila :palec:

beruska9
Extra třída :D 11252 příspěvků 17.06.19 10:02
@Anonymní píše:
@hanka.br. z kamarádek, co mají rodiče ucitele jsme se se šikanou setkaly všechny.
U mě zacala slovy učitelský parchante, ty to na nás neceknes. Ono záleží na kolektivu. U nás jsem byla jediná s vyznamenáním, což bylo podle ostatních díky protekci. A tím to začalo. Nechtěla jsem se dělit o zadání prověrek, které jsem jako učitelská musela znát… Pak se přidaly další věci.

To je zajimave, byly to vzdy ucitelky na stejne skole? Ja mam mamu ucitelku (neucila na stejne skole, kam jsem chodila) a babicka byla ucitelka na skole, kam jsem chodila prvni 3 roky a sikanovana jsem kvuli tomu nikdy nebyla :nevim: Takze jako plosny problem to nevidim :think:

hanka.br.
Generální žvanilka 20239 příspěvků 17.06.19 12:16
@Anonymní píše:
U mě zacala slovy učitelský parchante, ty to na nás neceknes. Ono záleží na kolektivu. U nás jsem byla jediná s vyznamenáním, což bylo podle ostatních díky protekci. A tím to začalo. Nechtěla jsem se dělit o zadání prověrek, které jsem jako učitelská musela znát… Pak se přidaly další věci.

Moje dcery nikdy nic takového nezažily a že ta nejmladší je navíc rozštěpová. Rozštěpové učitelské dítě - jaký div, že je miláčkem třídy.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.06.19 12:25

Me sikanovali deti na zakladce zcasti i proto, ze ucitelka nemela rada moji mamu a vozila se proto po mne, no a decka se toho chytly :roll: ze by se me uca nekdy zastala, no to vubec, spis to naopak jeste prizivila nejakym komentarem anebo me schvalne ztrapnovala.
I kdyz uz jsme na 2.stupni dostali jinou tridni ucitelku, nalepka sikanovany holky mi uz zustala a pokracovalo to dal, hezky az do samyho konce ZS. Uz jsem to zpracovala v psychotetapii, ale ty lidi uz nikdy videt nechci a na sraz ZS by me nedostali
Anon prosim-citlive tema

Novak2
Kecalka 183 příspěvků 17.06.19 12:45

Já si myslím, že šikana je prostě shoda okolností, jak se sejde kolektiv. Nám se kolektiv na ZŠ často měnil, nikdo s ním nepracoval a šikana tam probíhala ve velkém, každý rok byl oběť někdo jiný a opravdu rozhodovaly odlišnosti.

Teď, když mám první dítě na ZŠ, musím říct, že máme štěstí na učitelku, která s kolektivem pracuje, ale bohužel už musela šikanu řešit. Oběť je chlapeček se zdravotním omezením, šikanují ho holčičky, jedna je vyloženě chudinka s mámou alkoholičkou. Se to blbě sešlo.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama