šílená bolest svalů po cvičení

460
7.3.08 14:20

šílená bolest svalů po cvičení

Holky prosím vás máte někdo zkušenosti s bolestí svalů po cvičení?
Já blbec šla poprvé na spinning a zůstala s trénovanou kamarádkou hned na dvě hodiny, ušlapala všechno a dnes nemůžu chodit. Mám svaly uplně ztuhlé, nepomáhá masáž ani nahřátí, já už nevím co s tím. Nemůžu ani pokrčit nohy, chodím s nataženýma nohama jak postižená. Ani nemůžu na vycházku s kočárkem, musel jít manža.Nevím jestli to mám protahovat, nebo nechat v klidu. Ani jsem v noci moc nespala jak mě to bolelo. Jak dlouho to bude bolet? Je mi blbé se vyptávat kamarádky, vykládala jsem ji jak jsem vpohodě.Mám ty nohy uplně horké a dělají se mě modřiny. Prosím pomooooooc. Eva

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

6597
7.3.08 14:30

Evi , promiň, musím se smát ( né škodolibě ), protože mi to připomnělo mě, jak jsem na střední šla se spolužačkou prvně do posilovny a frajerky jsme seděli na tom posilovacím stroji ( roztahuješ nohy k sobě silou a opačně na druhým stroji ) na nohy, každá asi 15-20 minut ( v kuse ) , koukala na nás nějaká paní a řekla nám „slečny, vy jste tu dneska asi prvně, že, to nemůžete takhle cvičit, musíte to dělat po sériích, jinak si odděláte svaly“…no a já měla pak to samý, co ty, boule na vnitřních stehnech, kamarád z MCD ( dělala jsem tam při škole na č. úvazek ), který chodil pravidelně do posilovny mi poradil takový ty hřejivý gely…tak jsem masírovala, jemně! prohřívala, bolelo to jak sviňa, chodila jsem, jak kdybych měla v kalhotech a bolelo to dobrý týden. Je mi tě líto, au au.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10731
7.3.08 15:08

čau Evo - promin, tez se musim smat - rovněž si žive představuju sebe - O zadne dobre rade jak urychlit proces rozkladu kyseliny mléčné vytvořené ve svalech ale bohužel nevim. Ulevit ti muze sprcha, ale spis pro ten pocit, že si chvíli dáchnes, nic se tím neurychlí. Další zátěž - třeba další cvičení ti ovšem určitě neprospěje. Tak přežij! (jednou jsem si oddelala svaly v ramenou- ty mrchy bolely tyden. svaly ve stehnech a lytkach maximalne 2-3 dny, ale spis min.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20
7.3.08 17:33

Ahoj, taky se mi povedlo se takhle odrovnat :wink: (dvě hodiny squashe po třech letech, co jsem nedržela raketu v ruce - druhý den jsem se nemohla ani po:,–(it na záchod).
Příště se zodpovědně věnuj strečinku po výkonu. To je jediné co mi dokáže pomoci před uložením kyseliny mléčné ve svalech.
Pomáhali mi hřejivé masážní gely a lehké masírování. No a pak už to musíš jen vydržet. Myslím, že by ti pomohla i analgetika(např. brufen). Jestli jsi to opravdu přehnala tak ti klidně může vyskočit i teplota, kdyby to tak bylo, tak vyraž na pohotovost.Myslím, že by ti dali nějakou injekci na uvolnění svalů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
7.3.08 20:38

Díky za rady, já taky nemůžu ani sednout na záchod a manžel se mě směje. Chodím, nebo spíš se ploužím s nataženýma nohama a vypadám směšně. V horké vaně se mi podařilo nohy pokrčit, ale teď už je to zas stejné. příště musím pomalinku anebudu dělat machra že všechno zvládnu. Asi zítra dám ibalgin, potřebuju jít ráno na poštu a nevím jak se tam doploužím abych nevypadala jak postižená.
Taky se musím sama sobě smát, jen sedím a všichni kolem mě skáčou včetně Honzíka, ten si dnes i uklidil hračky, protože já bych se k nim nezohla.
Těma zážitkama z období střední školy jsem si vzpooměla že kamarádka byla opálená od horského sluníčka, tak já hned vytahla z půdy slunko, vrazila obličej 10 cm ke slunku a čekala než to začne pálit.Tak jsem to udělala třikrát a večer se mnou naši jeli na pohotovost. To je mimo mísu, ale tak jsem si na to vzpoměla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8602
7.3.08 20:46

Evi - :lol: :lol: :lol: promiň ale musím se smát, přesně takhle jsem se také odrovnala poprvé na spinningu,a to jsem byla jen na hodinu,ale dělala jsem machra a málem se tam ztrhla ( a pozvracela :lol: :lol: ).no druhý den sednou si na záchod, to byl porod, nejhorší co bylo byla cesta ze schodů :lol: :lol: .taky jsem se nahřívala ve vaně.ono to přejde samo,ale myslím že ještě tak 2 dny,ale věř že bude už líp. :lol:

neporadila jsem,jen jsem ti chtěla napsat, že v tom nejsi sama :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
7.3.08 21:20

ahoj,
i kdyz se ti to bude zdat zvlastni,na zakyselene svaly pomaha pohyb…pohybem kyselinu ze svalu vyzenes..
nevim,jastli se ti to podati,ale zkusit se trosku vyklusat,uplne lehounce projet na kole,rotopedu(na nejlehci prevod)…ona ta stuhlost bude pro zacatku priserna,ale pak se to rozhybe..

mohl by pomoct i lehounky strecink (ne do krajnich poloh)…ale tady opatrne,nevim jak moc jsi „zatuhla“,at si neco neurves(na poranene a natazene svaly je strecink zcela nevhodny)…

delala jsem sport delsi dobu zavodne takhle jsme obcas s ostatnima dopadly pri prvnich dnech „kondicniho“ soustredeni…

tady mas kousek prepisu z rad,ktere nam davali :
„strečink je tedy především způsob, jak udržet svalovou sílu a minimalizovat rizika poranění. Ale zdaleka nejen to. Protahování je také velmi účinná regenerační a rehabilitační metoda. Některé americké sportovně-medicínské směry dokonce strečinkem zcela nahradily klasickou masáž - je to údajně nejen levnější a dostupnější, ale prý i účinnější! Bolest svalů po zátěži je do značné míry vyvolána většími či menšími oblastmi "zkřečovaných“ svalových vláken. Tato vlákna vyčerpala veškeré své energetické zdroje a aparáty a teď nejsou schopna se bez vnější pomoci povolit a protáhnout (připomínám, že relaxace - nikoliv stah - je pro svalová vlákna aktivním procesem ). Pokud tyto okrsky šetrně protáhneme, bolestivost se výrazně sníží. Pro nevěřící Tomáše a jejich příbuzné mám jeden příklad z praxe. Každý, kdo někdy dostal křeč třeba do lýtka ví, že jediná možnost, jak se křeče zbavit je lýtko pomalu protáhnout. Strečink funguje podobně - vytahuje „zapadlá“ svalová vlákna a koriguje přitom bolestivé vysoké svalové napětí!

a jeste tohle :
Sami jste jistě zažili, že nohy bolí nejvíc právě po dni volna. Je to logické - po zkušenosti z předchozích dnů se iniciativně připravily na další stupňování zátěže, a najednou bác ho - klid . Lehkým vyběháním a strečinkem vyženete ze svalů otok a zabráníte palčivému pocitu napjatých svalů, který při kvalitním tréninku obvykle ve volný den přichází…

tak hodne stesti,at jsi brzo fit…a pardon,ze je to tak dlouhe…to ty „citace“

jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19249
7.3.08 21:39

Ahoj.
Když jdeš zítra z bytu,tak se stav do lékárny.Jednou na dovče jsem taky přecenila své síly (vyšla jsem na horu sv.Vita+plavání+druhý den aerobic+plavání+několik hodin chůze).A třetí den jsem skoro nevstala.Jedna známá s sebou měla nějaký krém (mast).Jednou mi jemně namasírovala nohy,ještě půl dne jsem chodila jak důchodce a pak to bylo o.k. Tak se zeptej,jestli nemají něco na tzv.svalovou horečku.
Držím pěsti,ať to brzo přejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
338
8.3.08 21:25

svalová horečka

Ahojky!

Nejrychleji ti uleví, pokud si vezmeš několikrát třeba tenIbalgin - max. 3 denně. A taky by to urychlilo něco proti otokům - např. Detralex - ten užívají lidé na hemorhoidy a při křeč. žilách, tak se zkus po rodině poptat - bez receptu se sehnat nedá, a je hodně drahý. Pokud ho seženeš, tak 3 denně 2 tbl tak 2-3 dny ( podobný je třeba lék je ještě třeba Cyklo fort, o něco slabší - Aescin a Reparil). U Detralexu je bezva, že nevadí při kojení a v těhotenství.
A samo, že pomohou ty masáže a mírné protahování - jen o něco pomaleji.

Petit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
460
9.3.08 10:28

Holky díky moc za rady,
včera jsem si vzala ibalgin ráno abych vůbec došla do města. Kojím sice. ale až v noci. Jinak už je to o 50 procent lepší. Už můžu chodit jak normální člověk, akorát to ještě hodně bolí když mám jít na záchod, nebo dřepnout. Dnes jde kamarádka na spinning a taky hned na dvě hodiny a nikdy žádný sport nedělala, takl se vaše rady budou hodit pro kamarádku. Ona mě viděla jak nemůžu chodit, ale nedá si poradit, tak se budu smát já.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
13.12.10 15:33

Dobrý den:)vím, že jste to tady psala už dávno, ale mně se stalo to samé..před čtyřmi dny jsem šla na spinning, poprvé, nijak zvlášt jsem se nezatěžovala, ale nejsem moc zvyklá na pohyb no a záhy jsem dostala asi něco jako svalovou horečku, klepaly se mi nohy a poté již tři dny nemůžu pořádně chodit, masíruju to koňskou mastí, ale nic mi nepomáhá :nevim: Chtěla jsem se proto už s úplně největší zoufalostí na vás obrátit jak mám utlumit bolest a jak dlouho by mě to mělo bolet? Doma mi tvrdí, že si to musím protrpět, že mně to bude bolet tak 14 dnů, ale já nejsme ničeho schopna a představa 14 dnů je pro mě strašná! Prosím vás o nějakou radu.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
16.12.10 12:01

Ahoj, slyšela jsem kdysi radu od jedné rehabky,co hodně lidem pomohlo při takové té ponámahové svalové bolesti (nevím,jestli to někdo tady třeba nepsal,nečtu to celé,ale asi ne :wink: ) Radila naložit se do vany,po krk hodně horkou vodu,co se snese a vypít při té koupeli jedno pivo desítku.Ty svaly se jakoby krásně uvolní.Pak zalézt do peřin-hlavně neprostydnout!! Já vím,zní to divně,ale mám to i vyzkoušené a zabíralo ! :palec: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Mirelyn
20.12.11 13:46

Ahoj :), né že bych měla nějakou radu , ale právě tím taky trpím :D , v pátek nás učitelka nutila 40 minut na spinningu, nikdy jsem na tom nebyla a celou dobu jsem jela na maximum s velkým zatížením a na kole jezdím jen málokdy.. takže vím co si prožíváš .. ale nechci se ptát jak se jde do a se schodů :D protože já s tím hodně bojuji .. jinak táta mi říkal že tu kyselinu mléčnou rozpouští hodně vitamínu C ale nevim nevim :D .. ale jinak chce to další pohyb aby se ty svaly nějak začali rychleji léčit než kyž se jen leží (to mi zase poradil bratr, který chodí do posilky a asi by to vědět mohl) :) takže přeji rychlé uzdavení :)) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.3.12 11:24

No já se teda úplně nebavím při čtení těchto příspěvků, jasně po spinu nohy bolí, zvlášť netrénované, ale znám pár takových, kteří zkončili na JIP s diagnosou rhabdomyolýza. Takže sportujte s citem, dámy, zvláště vy netrénované.

• Nahlásit
  • Citovat
27Eva
27.9.12 20:36

Jak tak čtu hodně z vás přeceňuje síly děvčata a dámy fakt si na to dávejte pozor, může vás to dostat hodně rychle do špitálu :roll: A moje rada která už tu taky zazněla…pohyb, určitě se té bolesti nepodvolujte chůze moc pomáha na nožičky a papejte hořčík ;) ;) A sportu zdar :D

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama