Šílená bolest - tzv. zamrzlé rameno

10.8.15 10:34

Šílená bolest - tzv. zamrzlé rameno

Holky ahoj, :kytka:
omlouvám se, protože jsem téma na bolest ramene zakládala, nevím, zdali by do něj ještě někdo nahlédl, protože byl nekonkrétní. Jsem ale teď úplně hotová, po týdnu fakt intenzivních bolestí (už nevím co vypadá spánek) jsem si dnes telefonicky potvrdila, že to ortoped diagnostikoval jako tzv. zamrzlé rameno (nenapsal mi zprávu). Udělal RTG, tam mi ukazoval jakousi zvápenatělou šlachu 8o (?) a mluvil o chronickém zánětu. Dal mi do ramene injekci. Beru na bolest Novalgin a do toho Meloxicam (asi nějaké antirevmatikum). Včera jsem si prášek na bolest nevzala a dnes jsem lezla bolestí po zdi. RUkou vůbec nepohnu. Ať od těla, či dopradu. Jen ji ohnu v předloktí. Rameno je bolestivé v určitém místě hodně i na dotek a teď už je to od injekce a prášků 5 dní a žádný postup k lepšímu. :,(

Achjo holky, co to je tohle (zamrzlé rameno)? Já myslela, že to vznikne až když s tím má člověk problémy dlouhodobé, ale mně začalo pobolívat 3 týdny předtím JEN večer a zase to přeslo, tak jsem tomu nevěnovala ani pozornost. A potom ze dne na den takové bolesti a nehybnost kvůli ní? :? :,( Je pravda, že v té době kdy jsem to začala poprvé cítit jsem dělala velmi těžkou práci na zahradě. Nemůže být taky příčina např. v boreliích?

Jsem z toho úplně hotová. Po týdnu nespání už mám dost. Prosím, nemáte s tímto vlastní (nebo z okolí) zkušenost? Nejlépe aspoň trochu s dobrým koncem. Teď jsem jako mrzák, ještě štěstí, že to není pravá. Je mi jasný, že tohle není léčba na krátkou dobu.. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

282
10.8.15 12:09

Zamrzle rameno mela moje mamka. Chodila na rehabilitace, ale z nich se vracela s bolestí jeste vetsi.Pak zacala dochazet na masaze a uplne dobry. Predtim nemohla ani poradne hybat rukou.Dnes uz nevi, ze ji neco bylo. Masaze opravdu pomohly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.8.15 16:48

To jsem ráda, že to snad nebude na pořád. Teda doufám, že nebude alespoň v téhle akutní formě. Byla jsem ještě na doplňkovém rtg krční páteře a tam mi řekli pro jistotu zánět rotátorové manžety. áchjo. Ono je to ale v podstatě asi to samé. Dlouhá rehabilitace… achjo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2237
13.3.16 18:02

@Berenika11 našla jsem tuto diskusi. Zeptám se, jak jste na tom dnes? Popíšu vám svůj případ, jsem už zralá na mašli (nadsázka). V prosinci 2014 mě začalo bolet rameno, dr. neuroložka, že to bude asi od krč. páteře, nechala mi udělat RTG, sono ramene a magnetickou krč. páteře. Na magnetické našli stenózu páteř. kanálu (zůžení, kde prochází mozkomíšní mok-má být šíře kolem 15-16mm, já měla jen kolem 5mm. Odeslala mě na neurochiru, neurochir. k ortopedovi. Neuroch., že by se stenóza měla řešit operativně, ale chce znát stanovisko ortopeda. Ortoped, že až se odoperuje krč. páteř, tak se udělá artroskopie ramene. Tak se to táhlo od ledna od prvního vyšetření, v červenci 2015 jsem šla s krč. páteří na operaci (leden až březen jsem měla rehabky, to jsem chodila do práce, pak infuze-taky bez efektu). Od září jsem chodila na rehab., pak jsem si našla jiného ortopeda, zkoušel obstřiky, poslal mě s ramenem na magnetickou, další rehabky a v lednu mě objednal na artroskopii ramene (byla jsem 23.2). A jak vypadám dnes? Od operace jsem se v noci nevyspala, budím se co dvě hodiny bolestí, jsem unavena, teď od 17.3 nastupuji na rehabky, ruka je u těla, pořádně ji nezvednu, bolí jak čert. Tak jsem zvědavá, jestli se to uvolní nebo ne. Dostala jsem dodatečně i lázně, prý tam pojedu, až si vychodím rehabky. Už fakt nemůžu, přitom nejsem žádná fňukna i po op. krč. páteře jsem cokoliv od bolesti odmítala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama